Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ki és mikor ad beutalót...

Ki és mikor ad beutalót vizsgálatokra az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 7 hetes 6 napos vagyok mensi szerint, és kicsit bizonytalan vagyok, hogy mikor kéne milyen vizsgálatokra mennem. Fogadott orvosom még nincs, és mivel nem régen élek ebben a városban nincs saját nőgyógyászom, TB-sen járok.

6 + 4 -en voltam nőgyógyásznál, megállapították a terhességet, volt hüvelyi UH-n szívhang, elküldtek következő hétre a terhesgondozóba.

7 + 4 -en elmentem a terhesgondozóba, ott az orvos hülyének nézett, hogy miért jöttem, csak 12 hét után kell oda mennem, menjek a védőnőhöz (azért csinált egy hasi UH-t, 7+1 -nek írt, de ez reális lehet, mert hosszabbak a ciklusaim). A recepción meg is kaptam a területileg illetékes védőnő telefonszámát.

De a védőnő csak 31-én tud fogadni, addigra 10 hetes leszek. Nem gond ez? Nem kell addig valami vizsgálat, vérvétel, vagy ilyesmi?

12. heti UH-ra már van amúgy időpontom szeptember 15-re, rákszűrésem pedig volt már idén, így az ezeken kívüli vizsgálatokra lennék kíváncsi.

Előre is köszi! :)



2016. aug. 13. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálam 10 hetesen állapitották meg a terhességet, két nap múlva mentem védőnőhőz. Ő adta nekem az első beutalót vérvételre.

Ne aggódj nem fogsz lemaradni addig semmiről sem. Nincs addig kötelező vizsgálat.

24 hkm

2016. aug. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a 8. héten mentem el a védőnőhöz, ő adott kiskönyvet. abban van egy beutalós rész, amit a háziorvos kitöltött és "örökbeutalóként" működött egész terhesség alatt.
2016. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A védőnő után elmész a háziorvoshoz, utána valamikor egy vérvételre. Igazából a lényeg, hogy a 12. hétig legyen meg azért. Én 11.hetesen voltam az első vérvételen, akkor a kombinált teszttel együtt csináltattam meg a rendes vérvételt is.
2016. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeged más.

A megállapítás után védőnő.

Aztán bejelentkezes Sztk-ba terhesgondozasra, 16. Hétre adnak időpontot

És ott adnak ki mindent. Vérvétel, cukorterhelés, ekg.

2016. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!