Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mit jelent a rizikófelmérésben?

Mit jelent a rizikófelmérésben?

Figyelt kérdés

sziasztok! ma voltam a nőgyógyásznál, megkezdtük a terhesgondozást. kitöltötte a rizikófelmérési adatlapot a válaszaimnak megfelelően, így egy darab + jelet kaptam ami után 9 lett a pontom. itthon olvasgatom az ambuláns papírom és oda pedig az van írva, hogy:

A rizikófelmérés eredménye: a kockázat:

Magas a következő pontok alapján: 9


miért ezt írták oda? akkor mi az alacsony kockázat? vagy nem értem.

köszönöm szépen a segítséget!!



2017. jún. 29. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Talán, ha mondanád, hogy hova tett pluszt...


Egyébként egy-egy tényező automatikusan magas rizikóba sorol, de ez nem jelent semmit. Nem leszel tőle feltétlen munkaképtelen veszélyeztetett terhes.


Pl. : elég, ha valaki 12. hét után jut el terhesgondozásra, máris magas rizikó. Akkor is, ha addig a magánorvosnál járt és minden papírja megvan, mondjuk már a kombinált is.

2017. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

14 a 12. hét, de:


"Magas rizikócsoportba kell sorolni a várandóst, ha 40 évesnél idősebb vagy 18 évesnél fiatalabb; ha a várandósság kora a jelentkezéskor 14 hét feletti; ha a nőnek előzőleg négy vagy több szülése volt, illetve ha különféle betegségeket, állapotokat ismernek fel nála. Ilyenek a rendszeres alkohol- vagy drogfogyasztás, a dohányzás, a HIV, a Hepatitis B, C vírusfertőzés, az STD; az, ha a nő várandósság előtti testtömegindexe (BMI) 18 alatti vagy 30 feletti. Emelt a rizikó krónikus hypertonia, szív- és érrendszeri megbetegedés, endokrin betegség (diabetes, hyperthyreosis, hypothyreosis, policisztás ovárium), cukorbeteg, krónikus gastrointestinalis, máj- vagy tüdőbetegség, vesebetegség, asthma bronchialé vagy idegrendszeri és (kezelést igénylő) pszichiátriai megbetegedés (pl. sclerosis multiplex, epilepszia, szkizofrénia, depresszió, pánikbetegség) esetén. Gondot jelenthet a haematológiai, autoimmun betegség, a daganatos betegség, az örökletes genetikai betegségek, az iker vagy többes várandósság, a fenyegető vetélés, a korábbi vetélés, a korábbi koraszülés, a korábbi, méhen végzett műtét (pl. császármetszés), de ide tartozik a korábbi magzati retardáció, a korábbi gesztációs diabétesz vagy az, ha a korábbi gyermek 4500 grammnál nagyobb súllyal született."

2017. jún. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
alulműködik a pajzsmirigyem és azért kaptam egy pluszt. de én azt hittem akkor lesz magas ha pl minimum 6 helyre kapok pluszt
2017. jún. 29. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Én lombik miatt számítok magas rizikójúnak. Ettől függetlenül simán dolgozhatok.
2017. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Baromira semmi jelentősége amúgy a rizikóbesorolásnak. Egyetlen egy dolog miatt kell, hogy a magas kockázatú anyát nem gondozhatja csak szülésznő, kötelező az orvos.


Nekem a mostani ikerterhesség, korábbi vetélés, vérnyomásgyógyszer, pajzsmirigy alulműködés, IR is van a repertoáromban. Bármelyik önmagában elég lenne a magas rizikóhoz, de hidd el, hogy ettől remekül vagyok, teljesen panaszmentes a terhességem (kopp-kopp). Kezelve, figyelve van minden problémám, ennyi.

2017. jún. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! :)
2017. jún. 29. 14:09
 7/9 A kérdező kommentje:

lenne még egy kérdésem és akkor nem is indítok újabb fület a kérdésemmel.

szóval, kaptam a nőgyógyásztól kontrollra időpontot 3 hét mulvára. viszont az onkológiára van előjegyzett időpont. akkor most hova kell mennem? a nőgyógyászhoz, vagy az onkológiára?

2017. jún. 29. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első várandósságom során terhességi cukorbetegség alakulz ki nálam. A másodiknal mivel a pozi teszttől diétáztam (és a két várandóssag között 15 kg-ot leadtam), nem alakult ki a diabetesz. Mégis ez miatt magas rizikós voltam. Most várom a 3. babám. Megint magasba soroltak az egykori diab. miatt. Ez szerintem csak annyit jelent, hogy sokkal jobban odafigyelnek rád, ami nem feltétlenül rossz. 😊
2017. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
másik kérdés...miért kell onkológiára mennem?
2017. jún. 29. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!