Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van itt, akinek rendesen ki...

Van itt, akinek rendesen ki volt töltve a kiskönyve?

Figyelt kérdés

Az enyémbe alig van valami. Nem is látom az egésznek értelmét, főleg ahhoz képest, hogy felfújják, meg mondják, hogy mindig legyen nálam, mert mi van, ha baleset ér. Az enyémben ennyi van: az adataim (név, cím, végzettség :D ezen röhögtem, mikor először láttam, hogy a végzettségnek mekkora jelentősége van) férjem neve, meg száma. Védőnő olvashatatlan adatai, meg az orvosom annyit beírt, hogy mikorra vagyok kiírva (az egész lapra csak ennyit írt be legalulra ezt az egy dátumot).

Ezen kívül annyit írogat be ő is meg a védőnő is, a "várandósgondozásban résztvevők bejegyzései" részre hogy hányadikán voltam és hanyadikán jövök legközelebb. És ennyi. Se a kockázat besorolás, se a vércsoportom se SEMMI nincs kitöltve, egyáltalán. Persze mindenem megvan külön leleteken, meg kórlapokon, de a kiskönyvben semmi. Akkor minek csinálnak belőle ekkora ügyet? Nekem is az orvosom a 17. héten hogy úristen, hát miért nincs még kiskönyvem, hát az kell. Ehhez képest lassan 3 hónap alatt senkinek se sikerült bele semmi értelmeset írni. Gondolom, ha rosszul leszek, és megnézik, akkor majd segít, hogy benne van hogy mikor megyek legközelebb orvoshoz, meg a végzettségem egyetem...


2017. aug. 24. 14:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja meg a 18. héten elmentem a védőnőhöz, aztán azt mondja, hát miért nem voltam eddig, hogy lehet kiskönyv nélkül lenni. Aztán közben ő se tölt ki benne semmit. :D
2017. aug. 24. 14:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rendesen töltötték, pedig 2 védőnőhöz jártam. A háziorvos is töltötte, mert tp. felülvizsálat is volt :-)

Az én adataim, Páromé, védőnőjé, választott gyerekorvosé, háziorvosé.

Leletek értékei, vérnyomás, súly, előző terhességeim....

2017. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
nekem olyan rendesen ki volt töltve, hogy a végén elfogyott a bejegyzéseknek szánt hely :D írt bele a védőnő, írt bele a terhesgondozó orvosa és még a saját orvosom is.
2017. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem töltik rendesen,lassan pótlap kell bele..
2017. aug. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen rendesen, minden eredmény dátum szerint részletesen belevezetve, orvosi észrevételekkel, a vizsgálatot végző orvos nevével, panaszokkal a panaszokra javasolt kezelésekkel stb... Valamint benne van az összes allergiám, szülés ideje, a baba várható neme
2017. aug. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
minden rendesen volt töltve, védőnő felezte a sorokat és még így is pótlap kellett bele :D
2017. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ez tök jó, akkor csak nálunk szarnak az egészbe, azon kívül, hogy az nagyon fontos, hogy legyen. Akár üresen is... Az én eredményeimet még a gépbe se vitte be a védőnő rendesen, mert azt mondta nincs is ennyi hely, amennyi mindent megvizsgálatak rajtam meg a babán, úgyhogy félbehagyta, mert megunta, csak megkérdezte, hogy minden eredmény normális-e egyébként.
2017. aug. 25. 11:50
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor panaszold be a felettesénél mert ez nagyon nem normális.
2017. aug. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem töltögeti rendesen, az orvosi leleteket is átírja bele. Az orvos ír bele havonta a terhesgondozáson, hogy pl. panaszmentes vagyok (holott végig panaszkodom a vizsgálatot) meg a méhszáj értéket. Súlyt, szívhangot, vérnyomást csak a védőnő néz, és a vizeletet is ő vizsgálja, ezeket be is írja.

De a tehessséget megállapító uh nincs kitöltve, a felelős személy rész még mindig nincs kitöltve(37 hetes vagyok...), és amit az orvosnak kellett volna kitöltenie, az sincs. 28 hetes voltam, mire a kiírt dátumot beírták. (Azért volt ez baj, mert a valódi kor és a vérzés szerinti között közel 2 hét eltérés van)


Lén yeg a lényeg: védőnő tölti rendesen, az orvos és a kórházban nem .

2017. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!