Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha nem a körzeti nőgyógyászhoz...

Ha nem a körzeti nőgyógyászhoz fogok járni, minden vizsgálatért fizetnem kell? (PÉCSIEK! )

Figyelt kérdés
Korábban Szabó Mátyás doktor úrhoz jártam a MÁV rendelőbe, de mivel ott nincs terhesgondozás és szülést sem vállal, ezért mást kell keresnem. Gondoltam, előbb felkeresem a védőnőt,aki az én esetemben az uránvárosi rendelőintézetben van. első találkozásunkkor közölte velem, hogy én körzetileg a szintén uránvárosban rendelő Hánzli doktorhoz tartozom, akiről nem sok jót hallottam, mondhatni csak rosszat. Mondtam is a védőnőnek, hogy köszönöm szépen a lehetőséget, inkább keresnék egy orvost a klinikán. Fura grimaszt vágott, és közölte, hogy ha nem a körzeti nőgyógyászhoz járok, hanem bárki máshoz,akkor súlyos pénzeket kell fizetnem nem csak a szülésért, de minden vizsgálatért, és nem magánrendelésről beszélt. Ezt nem értem. Ha nem a Szabó dokihoz jártam volna eddig normál szűrésekre, hanem bárki máshoz a klinikán, és bárki másnál derül ki, hogy terhes vagyok, akkor nem kell fizetnem, de így már igen? Akárkitől kérdezem, mindenki mást mond. Nem értem, mert a klinikán nem csak magánrendelés folyik, miért kéne fizetnem? Aki esetleg Pécsen szült a közelmúltban, és nem magánban, tudna nekem segíteni, hogy hogy van ez? Vagy bárki, aki tud használható választ adni?
2017. szept. 18. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nem ott szülök, de ez butaság.

Én is máshova járok terhesgondozásra, mint ahova tartozom, és semmiért sem kell fizetnem. Se vizsgálat, se uh, se NST, sem pedig a szülésért.

És a lakóhelyemen még sokan vagyunk így. Nem magánrendelés, magyarázkodni se kellett, hogy miért ott akarok szülni, csak szóltam, hogy ide szeretnék járni, és bólogattak is, hogy mehetek simán.

2017. szept. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Vizsgálatra oda mész ahova szeretnél, csak szülni kell a területi kórházadban, ha nincs máshol fogadott orvosod.
2017. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Most ebben mi a rossz válasz? Aki lepontozott, írna véleményt is???

Egyes helyeken talán csak a körzeti kórházban lehet szülni, nálunk meg nem! Ha tetszik, ha nem, ez van. Ha másnak nem ilyen jó a helyzete, arról én nem tehetek!

2017. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak ilyen körzetes rendelő, vannak magánrendelők, meg van a megyei kórház. Csak a magánrendelőben kell fizetni. Én a körzetes rendelőben még életemben nem is voltam, nem is nagyon ismerek olyat, aki odajár, ott úgyis lófäsz se, se terhesgondozás se semmi, minden UH-ra, vérvételre stb. a kórházba küldenének amúgy is, a körzetes rendelőbe max. hüvelygombával meg rákszűréssel lenne értelme menni. Kérjél időpontot a kórházba aztán annyi. Én kizártnak tartom, hogy fizetned kéne azért, ha a kórházi rendelésre mégy, nem egy ilyen kis sufni rendelőbe. Tb, tb így is úgy is.
2017. szept. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2017. szept. 20. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!