Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minek kell nőgyógyászhoz is...

Minek kell nőgyógyászhoz is járni?

Figyelt kérdés
A vérvételre a beutalót a védőnő adja ultrahanghoz nem kell beutaló. Ha kell valami akkor azt a háziorvos írja fel. Akkor a nőgyógyászhoz minek kell járni?
2014. jún. 5. 17:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő elemzi ki az ultrahangos eredményeket, vizsgál meg alul
2014. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert meg kell nézni nincs e a méhszájad kinyílva, nincs e fertőzésed, nincs e méhszáj sebed, nincs e szemölcsöd stb. A baba feje jó helyen van e. Vannak gyógyszerek amit a nőgyógyász tud neked javasolni, tanácsolni pl. menyni magnéziumot szedj, ha szükséges akkor sárgatest hormont ad. Meg hát úgy alapból a nőgyógyász tud megvizsgálni, az uh-n csak a babát látják, a háziorvos nem matat a lábad között, a vérvételen pedig csak annak eredményeit tudod meg.
2014. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A nődoki néz méhszájat, vesz kenetet, rákszűrést végez, ő vezeti le a szülésed, ő adhat javaslatot a táppénzhez...
2014. jún. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem mindenert a nogyogyaszhoz kellett mennem.Beutalokat is o allitotta ki nekem. De uh utan is mennem kellett hozza mert megnezte a papirt o is, a haziorvoshoz kb 2 alkalommal kellett mennem. A nogyogyasz vizsgalt meg mindig. A vedono csak a sulyomat merte es a vernyomasomat, ja meg szivhangot figyelt de azt is kb csak a 24.hettol kezdte. Pocakot se mert soha.

Azert egy nogyogyasz megbihatobb mint egy vedono. Bar lehet csak en gondolom igy. En jobban megbiztam a dokiban.

2014. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy hónapban hányszor kell elmenni hozzá? De gondolom nem mindig néz meg lent hanem inkább a vége felé. Ha meg indig meg néz akkor attól nem fog hamarabb beindulni a sok matatástól?
2014. jún. 5. 17:18
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt 4 szer ajánlott nődokihoz menni, és nem nem indul be tőle a szülés. Védőnőhöz 4-6 hetente kell menni, vérvételre trimeszterenként egyszer, nő fokihoz 4 szer vagy többször panasz esetén.
2014. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Havonta jartam, mindig megvizsgalta a mehszajamat, par pillanat az egesz, a ferjem tobbet es behatobban "matatott" bennem a szerszamjaval a terhesseg alatt... Egyebkent a vasat, folsavat, ha kell magneziumot, gorcsoldot es barmi mast is a nogyogyasz ir fel. En vele beszeltem meg a kerdeseimetis, de pl a terheleses vercukor vizsgalat eredmenyet is o elemezte es kuldott tovabb diabetologushoz. En a haziorvosommal egesz terhessegem alatt egyszer talalkoztam, o csinalta az ekgt.
2014. jún. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én havonta mentem a nőgyógyászhoz is és a védőnőhöz is. A háziorvosnál összesen egyszer voltam,nekem semmit se írt fel, ami kellett a terhesség és a baba szempontjából, azt mind a nőgyógyász írta fel. Eleve ő "ért" a terhességhez.
2014. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a háziorvos adta a laborbeutalókat, ultrahangra csak magángoz jártam, így az nem tudom hogy van, de minden leletet megnézett a nődoki, terhesség elején ő állapította meg a terhességet, adott papírt mindenről (védőnőnek, adókedvezményhez, táppénzhez is ő adott volna, de végig dolgoztam), elején csinál rákszűrést, válaszol a cikisebb kérdésekre, megvizsgál ha panaszod van, terhesség végén nézi a baba elhelyezkedését, a méhszájat, kenetet vesz ha kell, megbeszéli veled a szülést, ő mondja mikor hova kell menni. Ő a legfontosabb a terhesgondozás alatt. A védőnő a babánál már hasznosabb.
2014. jún. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

"Ha meg indig meg néz akkor attól nem fog hamarabb beindulni a sok matatástól?"


szóval a kérdező azt gondolja, hogy ettől beindul. És azt is gondolja, hogy lehetséges, hogy mindig "matatnak" mindenkiben. Akkor mindenkinek hamarabb indul be a szülése?:D


Á, szóval ezért van, hogy ma már azt tanuljuk, hogy 9 hónap, pedig valójában az 10, csak hát a sok matatás:D ezek a modern orvosok!!:D

2014. jún. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!