Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ultrahangon miért nem adnak...

Ultrahangon miért nem adnak képet, mikor nem ingyen kértem?

Figyelt kérdés

12 és 18 hetes uhn is kértem volna képet a vizsgálatot végző orvostól, és konkrétan leordította a fejem, hogy nincs, ő nem ad, haladjunk. Megmérte a méreteket, aztán szó szerint kizavart a rendelőből. Pedig mondtam neki, hogy kifizetem a képet, de nem volt hajlandó csinálni. Most majd 30 hetesen megyek, ismét oda. Mit tudok tenni? Más leendő anyukáknak csinál képet, nekem miért nem? Nagyon elkeseredtem, hogy nem kaptam, mert nagyon szerettem volna a kis csöppségről egy fotót, de ezt megtagadta tőlem a doktor úr. Van neki magánrendelése is, de az sztk-son miért nem adott képet? Akárki ott volt nála, büszkén mondta és mutatta a családnak a képeket, én meg nem tudtam, sajnos kimaradtam ebből. Majdnem sírva jöttem ki a rendelőből, egy ott dolgozó másik nő beszélt valakivel, hogy a doktor úrnak ma nincs jó kedve.

És pont engem talált meg? Hát jól esett nagyon. Első babánk, az elején azért küzdöttünk hetekig, hogy megtapadjon, és megmaradjon. És nem volt hajlandó képet csinálni.

Meg kell kenni a mostani orvosokat, hogy egy kis kedvességet kapjunk?

Ha legközelebb megyek és ő lesz, s nem ad képet, biztos, hogy megmondom neki a magamét. Ez nagy bunkóság volt tőle szerintem. Valamit tenni ez ellen?


2017. szept. 21. 12:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Van ahol adnak, de nem kötelező nekik, senki sem írja elő számukra, hogy képeket kell nyomtatgatni a kismamáknak. Akad ahol ingyen is megteszik, van ahol pénzért cserébe, van ahol erre egyáltalán nincsen lehetőség. A bunkó stílust viszont nyugodtan tedd szóvá, mert nincsen joga durván bánni veled. Ezen kiborulni nem érdemes, menj el magánban, ott mozizhatsz és kapsz képet, videófelvételt, amit csak akarsz. Ez egy szolgáltatás, nem egy kötelezően teljesítendő elem, pláne sztk-s rendelésen. Annyi hely van már országszerte mint égen a csillag és nem is drágák egyáltalán, keressetek fel egyet.
2017. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Szegeden) sem adnak. Pénzért sem. Ha valakit érdekel egy ultrahangos orvos véleménye erről, itt el lehet olvasni:


[link]


Kismamaként megértem a kérdező érzéseit, de józan ésszel belátom a klinika érveit is. A legnagyobb gáz az, hogy nem egységes a gyakorlat, vagy mindenkinek adjanak képet, vagy senkinek, utóbbi elfogadható.


Egyébként van már egy kisfiam, a mostani terhességben már őszintén szólva nem vesztem meg annyira a nyomtatott, semmitmondó UH képekért... Az a fontos már számomra a vizsgálatokban, hogy mindig mindent rendben találjanak. 26 hetesen meg elmentünk egy részletes állapotfelmérés, biometria + babamozira, ahol két óráig nézegethettük az ikreket a férjemmel, csodás képek készültek, amilyet 2D-vel nem lehet csinálni.


Nyilván a társadalombiztosítás nem teszi kötelezővé az UH kép nyomtatását a családi albumba, így tenni annyit lehet, hogy ha nem adnak, elmész magánba. Egyébként 30 hetesen 2D-s képen már nem sok látszik egyszerre a babából, akkora.


30+0 hkm

2017. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni az adott kórház térítési szabályzatát. Nálunk 800 ft egy kép. De. Uh elején szólni kell, hogy szeretnénk képet. Uh végen ad egy papirt az asszisztens, amivel el kell menni a kórház teljesen másik végébe a pénztárhoz. Sorszámot húzni, kifizetni az összeget. Gond akkor van, ha 11:30-12:30 között megy valaki, mert ebéd idő van. Ott adnak egy szamlat, azzal vissza kell menni az uh-ra. Bemutatja az ember és odaadjak a képet.
2017. szept. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagyon változó, hol és kik adnak.

Voltam olyan Sztk-s rendelésen, ahol 500 ft volt, volt ahol ingyen adták, és még nagyon igyekezett is a nő minél jobb képet csinálni. Legutóbb pedig, hiába kértem (és kérhető is szintén 500 ft-ért), azt mondta az orvos, ilyen későn már nem lehet csinálni, túl nagy a baba. Meg se próbálta.


Szóval ajánlom én is, menj el 4D-re, nagyon érdemes, és ott adnak videót az egészről, fotókkal. Mi ott pl kétszer annyi fotót kaptunk, mint amennyi az árban volt, csak úgy... A 4D amúgy is mutatósabb, mint a sima uh-s képek.

2017. szept. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
47%
Nincs mindenkinek kerete 4D re meg babamozikára..
2017. szept. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi az orvos magánrendelésén kb. 10 képet kaptunk a 8. héten. 12. heti ultrahangot a kórházban csinálta meg, ott nem kaptunk képet, de a párom mindkét vizsgálaton bent lehetett és csinàlt képeket meg videót a monitorról, így nem volt hiányérzetem.
2017. szept. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
30 hetesen már a sima UH-n nem sok látszik, inkább 3D-sre érdemes menni, ha képet szeretnétek.
2017. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!