Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Családlátogatás során a...

Családlátogatás során a védőnő mit néz, és miket kérdez?

Figyelt kérdés
Jövő héten jön hozzánk ki a védőnő, első babánkat várjuk. Elsősorban miket néz ilyenkor a védőnő, és milyen kérdései lehetnek? Az egész lakást/házat megmutattátok neki, körbevezettétek, vagy csak a gyermekszobára kiváncsi? Az anyagi háttérről, kereset stb, kérdeznek? Nálatok hogy volt, mennyi időt töltött nálatok, miről beszélgettetek, milyen kérdéseket tett fel? Esettanulmányt ír, amit én is láthatok, vagy nem? Köszönöm előre is.
2017. dec. 7. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bejött az előtérbe majd neki állt játszani a kutyával..megkérdezte,hogy van valami kérdésem?Mondtam nincs...oké akkor 2 hét múlva vár. Aztán le is lépett.

A második gyereknél elköltöztünk, jött az ottani védőnő, beült a nappaliba és közel 40 percig kirobbantani nem lehetett a házból mert csak mondta és mondta és 4 házzal lakik lejjebb szóval jövet menet mindig beugrott, a harmadik gyereknél szintén ez volt...amúgy az előtéren és a nappalin kívül mást nem látott belülről a házból. Ami az anyagi dolgokhoz tartozik az csak a második védőnőnél volt téma...elmondta,hogy milyen juttatások vannak,habár tisztába voltam vele, és ezt ő is tudta,de azért elmondta,meg ő úgy mindent elmondott még a harmadik gyereknél is úgy mintha az első lett volna. Az első védőnő nem beszélt feleslegesen..mindig megkérdezte van kérdésem?ha nincs hát nincs...mondjuk hozzá sok ember tartozott ,így jobban pörgött mindig.

2017. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen kitakarítottam a lakást egész nap csak nyomtam :D másnap jött kb 10 percet volt leült a nappaliban pár dolgot elmondott.nem kérdezett igazából főleg a keresetrol nem!

Egy régóta a szakmában dolgozó védőnő már ha bemegy a lakásba elég sok mindent leszűr.

2017. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Mi sokat beszélgettünk, de én nagyon szerettem a védőnőnket (sajnos már nyugdíjba ment), de amúgy bejött leült a nappaliba,ittunk egy kávét, kérdezgetett a szüléstervről meg utána mesélt pár fontosabb tényezőt a szoptatásról/újszülöttellátásról, gyerekszobába én hívtam be megmutatni, aztán elment.
2017. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mi is fogunk beszélgetni szoptatásról, egyéb dolgokról, mert megmutatta a témaköröket, és mondta, hogy nézzem át, és ha van kérdésem akkor arról is beszélünk majd. Csak azt nem tudom, hogy illik-e körbevezetni, (2 szintes házban lakunk, tehát ha bejön a házba nálunk a nappalit, előteret, konyhát látja csak) vagy automatikusan a nappaliba vezessem be miután levetkőzött, és majd ő szól, hogy körbenézne? :D Lehet túl bonyolítom, de illetlen sem szeretnék lenni.
2017. dec. 7. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Idopontra jott, megnezte a gyerekszobat, utana leultunk a nappaliba. Megkerdezte hogy sajat tulajdon e, hazasok vagyunk-e, ferjem mit dolgozik, ennyi. Szerintem ezek statisztikahoz kellenek ezek az adatok. Nem kerdezte a fizetest, de a pontos munkakorbol kb le lehet szurni a fizetes merteket. Irogatott rolunk vmit, en nem kerdeztem meg hogy megnezhetem-e. Kb 15-20percet volt itt.

A gyerekszoba akkor meg nem volt kesz, nem volt teljes csak egy kisagy volt, de nem problemazott semmin.

Utana a babakrol beszelgettunk meg a szulesrol, ennyi volt.

2017. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hozzánk amikor először jött, épp ablakcsere volt nálunk. Mondtam neki, hogy káosz van, mondta nem baj. Kijött, leültünk az ebédlőben, pár szót beszéltünk, a munkások közben kerülgettek minket.

Amikor legközelebb jött, akkor meg festettük a gyerek szobát meg a hálót😄 mondtam neki, hogy azért majd jöjjön már ki akkor is, ha kész van minden és ki van takarítva, ne csak mindig a felfordulást lássa.

Mondta, hogy higyjem el, látott már érdekes dolgokat és a káoszból is ki tudja szűrni, hogy jó helye lesz e a babának vagy sem. Azért szerencsére kijött akkor is, amikor elkészült minden.

Nekem szerencsém van a védőnőnkkel, mert egy nagyon kedves nő. Soha nem állít be váratlanul, mindig max 10 percet marad, nem nyomul.

2017. dec. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:

Kérdezz körbe a környéken,hogy a körzetetekben dolgozó védőnő milyen.Persze szubjektív véleményeket kapsz majd,de a sok rossz nem túl kecsegtető...Egyébként szerintem csak a gyerekszobát mutasd meg neki jobban,a többit nem fontos...Kérdezd meg amire kíváncsi vagy,ő is megteszi ugyanezt,ennyi...nem kell túlmisztifikálni...;)

Nálunk az előző helyen egy olyan volt,akinek gyereke sincs...na az kemény volt,amikor ő osztotta az észt... :D

2017. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvolt a látogatás, kb 1 órát volt, mert buszhoz volt kötve, leültettem a nappaliba, megkínáltam kávéval/üdítővel, beszélgettünk szoptatásról, babaápolásról, kérdeztem pár dolgot ami addig nem volt tiszta, vagy mindenhol mást olvastam és hogy mi az ő álláspontja, megmutattam a gyerekszobát mikor szóba jött, hogy miket érdemes venni, vagy nem érdemes stb., a vége fele meg már a kutyákról beszélgettünk mert nekünk is van benti kutyusunk és neki is :D Még ezzel kapcsolatban kérdezte, hogy állatorvoshoz milyen sűrűn járunk vele, féreghajtás fontossága stb. Tehát teljesen laza, kötetlen beszélgetés volt, szerencsére nagyon normális védőnőt fogtam ki :)
2017. dec. 13. 09:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ötödik babánál elköltöztünk új, kertes, kétszintes házba. A felső szint 70%-ban volt kész, de az alsó szinten MINDEN készen volt. Kétlakásosnak készült, szoval lent is volt konyha, 2 fürdő, 3 szoba, nappali. Fent ugyanez, csak több szobával, csak még festve, burkolva nem volt. Bejött, és MINDENHOVÁ benézett. Én szabadkoztam, mert frissen költözve, hát a hátsó szobákban nem volt mindenhol rend-azt hittem, csak a nappaliba jön be. Erre közölte velem, hogy nem azt nézi, hogy rend van-e. De gondolom, meg volt elégedve, mert azóta nem akart jönni, és kb 6 hetente megyek én hozzá. Ja, az emeletet is megnézte, hogy ott majd kinek hogy lesz a szobája, és a kertet is...:D:D:D amúgy 4 gyereke van neki is, szóval szerintem tudta, mit kell nézni...
2017. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!