Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek ciki, ha az első...

Szerintetek ciki, ha az első két gyereket egy dokinál szültem, és most a harmadikat sajnos anyagilag nem tudom finanszírozni? Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előző két terhességnél még nem volt magánrendelése a dokinak, viszont mi így is adtunk neki az elsővel folyamatosan minden vizsgálatnál keveset, a másodiknál szülés után egy nagyobb összeget.

Mára már van magánrendelése. A honlapján megnéztem az árlistáját..... Hát mit ne mondjak elég húzós összeg kerekedik ki a szülésig. Éppen nehezed, de meg tudnánk oldani, viszont az a helyzet, hogy nem is akarok ennyi pénzt kidobni.



2018. jan. 31. 12:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Szerinted hol érdekli az orvost, neki többszáz betege van, te csak egy vagy a sok közül hidd el nem lesz álmatlan éjszakája mert nem nála akarsz szülni. Az orvosoknak mi pont olyanok vagyunk, mint a boltosnak a gyümölcsös láda. Írom ezt egészségügyesként.
2018. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nyomoz utánad az orvos ha nem jelensz meg egy ideje hogy vajon mi van veled vagy hova jársz.
2018. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem a dokival van problémám, tehát nem cserélném le, ha nem lenne drága. Viszont ha ugyanúgy fogadott dokit nézek, akkor azok is ugyanúgy elkérik a magukét. Tehát adtam a sz..arnak egy pofont. Az a probléma, ha nem fizetős dokihoz megyek, akkor viszont bármikor összefuthatok a dokimmal... Nah és akkor mindenféle nyomozás nélkül ég majd a fejem...
2018. jan. 31. 12:43
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mért égne a fejed emiatt?

Simán elmondod neki h úgy gondoltad h a 3. gyereket az ügyeletesnél szülöd és nem jársz magánrendelésre - ezzel nyilván érteni fogja h valószínűleg a pénz miatt.

2018. jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató kommenteket! :)
2018. jan. 31. 13:06
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg hozzá nem tudsz TB alapon járni?

Nyilván sorba kell állni, akár órákat is várni, meg esetleg nem jut annyi figyelem, de legalább ahhoz jársz aki már ismer, és ha akarsz akkor így adhatsz neki alkalmanként pár ezer Ft-ot, ami magánhoz képest semmiség, de mégis érzi a törődést, és látja hogy most ennyi fér bele. Esetleg a szülés után adhatsz még valamennyit.


Magánrendelések mostanában 15e Ft-nál indulnak, de inkább 19-21e az átlag, ami már csak ha a kötelező 5 alkalommal mész is 75.000-105.000 Ft, 2 gyerek mellett az elég húzós és persze lehetne másra is költeni.


Én még esetleg azt is el tudnám képzelni, hogy elmész az sztkba is elmondod neki, hogy nála szeretnél szülni, de anyagilag most csak x összeg fér bele, ennyiért elvállal-e. Ez így tiszta mindenkinek, és nem lesz ciki ha esetleg másnál lát, és neked sem ciki hogy nem adsz annyit amennyit elkérnek a magánrendelésen.

2018. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

És miért nem mész a dokid tb-s rendelésére?


Én mindig így jártam orvoshoz és amikor teherbe estem, meg sem fordult a fejembe, hogy a magánrendelőjébe menjek. de ő is már az első találkozásunkkor is a kórházba adott időpontot.

2018. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Felhívtam telefonon, egy-két hete, mert láttam, hogy majd egy hónap múlva lett volna szabad időpontja a magánrendelésén. Akkor felhoztam, hogy nem e mehetnék sztkba, úgy hamarabb bekerülnék. Erre azt mondta, hogy csak magánrendelésen tud fogadni.... Tehát lerázott.

2018. jan. 31. 13:50
 9/22 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az utolsó két válaszolónak nincs gyereke, azért nem tudja, hogy:

1. nem 10.000.- /hó a doki,

2. 2 gyerek mellett megnézi az ember mire költ még ha van is,

3. NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!!!!!

2018. jan. 31. 13:53
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

"1. nem 10.000.- /hó a doki, "

Mennyi, 20? Egy gyerekre mennyit kell költeni? Csak a havi pelenka 15 körül van.


"2. 2 gyerek mellett megnézi az ember mire költ még ha van is, "


Valóban, így ha nincs rá keret, nem vállal harmadikat


"3. NEM EZ VOLT A KÉRDÉS!!!!!!

"

Valóban. Csupán egy teljesen releváns hozzá szólás volt

2018. jan. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!