Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Valaki van itt aki ausztriában...

Valaki van itt aki ausztriában szült (itt is élt) viszont a terhessége későn derült ki?

Figyelt kérdés

Tehát, az a helyzet, hogy kimondottan későn derült ki, hogy terhes vagyok, a negyedik hónap végén jártam, közben megszűnt a munkahelyem, és ugye a lemaradás miatt kimaradt pár vizsgálat is mint pl a nyakredő vizsgálat is.

Olyan kismama tapasztalata érdekelne aki hasonlóan járt. Sikerült elintézni a gkk-val a dolgot, vagy hogy alakult a gyes?

Illetve mi az amit mindenképp érdemes bevinni a kórházba?

Sajnos facebook csoportba senki sem volt túl segítőkész, a gkk az orvoshoz küld, az orvos a gkk-hoz, érdemi információt pedig egyiktől sem sikerült kapnom.

Köszönöm ha valaki tud segíteni :)



2018. febr. 14. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam minden időben derült ki, így ebben nem tudok neked segíteni. Vannak kötelező vizsgálatok, amit meg kell ejteni a muki pass alapján, szerintem a nyakredő vizsgálat opcionális, nem kötelező vizsgálat. A kórházba semmit nem kell bevinni, mindent adnak, amire szükség lehet. Talán szoptatós párnát, nálunk abból egy volt a kórteremben, de anélkül is lehet szoptatni. Pelenka, törlőkendő korlátlanul használható, újszülött bodyk oda vannak készítve, a hálóingek a zuhanyzóban voltak. Gyermekágyi betétet is adnak. Papucsot elegendő vinni, ha jól emlékszem, törülköző is volt. Ha tápszeres lenne a baba, azt az ápolónők elkészítik. Étkezésre se legyen gondod, bőséges az étkezés.
2018. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm, hogy írtál, így is sokat segítettél :)

2018. febr. 17. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szívesen. Ha van kiszemelt kórházad, akkor érdemes utánaérdeklődni, van-e nyílt napjuk, amikor a kismamákat mindenről tájékoztatják. Ebbe belatartozik olyan is, hogy végeznek-e gerincvelőbe érzéstelenítést, milyen feltételekkel, vagy hogy lehet-e vinni a szülésre saját dúlát (ezt valahol nem engedik), végigvezetnek a szülőszobákon, meg lehet ismerni az ott dolgozó bábákat, kérdésekkel lehet őket bombázni :-) Ezt mindenképpen ajánlom, hogy legyen egy benyomásod arról, hogy hová mész majd és hogy ha nyitva maradnak kérdések, azokat ott fel tudd tenni. Ausztriában sem minden kórház egyforma, az emberi tényező a legfontosabb, mint mindig, tehát a személyzetet milyennek találod vagy látod. Ez az én személyes véleményem.
2018. febr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mégegyszer, azért eléggé megnyugodtam most kicsit, szerencsére mint kiderült a "késés" nem gond.

Ez a nyílt nap jó ötlet, nem tudtam, hogy ilyen is van :)

Sokat segítettél, köszönöm megint :)

Azt megkérdezhetem, hogy te melyik városban vagy? :)

2018. febr. 19. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!