Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sokat hízok a terhes vitamin...

Sokat hízok a terhes vitamin miatt. Nektek is volt ilyen probléma?

Figyelt kérdés
Egy hónapja szedem és 4 kilót szedtem fel,holott nem eszek többet,sőt mielőtt teherbe estem szinte "szemét kaján" éltem most pedig gyümölcs,zöldség,főtt kaja és nem nasizom. Tényleg nem találok más magyarázatot az első trimeszterben ilyen rohamos hízásra,ti mit gondoltok? Volt valakinek hasonló probléma? Mi lehet a megoldás?
2018. febr. 19. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Hagyd el és meglepődsz, hogy nem attól hízol.
2018. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem a vitamintól hízol, hanem a felesleges kalóriáktól. Egészséges ételektől is lehet hízni, ha sokat eszel. Márpedig a terhesség és a vitamin is étvágyat csinál.
2018. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Nem a terhesvitamintól híztál. Valószínűleg több kalóriát viszel be (mert nagyobb az étvágyad), mint eddig és/vagy kevesebbet is mozogsz, mint eddig.

2018. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Norman Bates ***** válasza:
12%

Szerintem is a terhes vitamin lehet a ludas. Nekem 12. hetre 3kg jott fel, pedig ne, zabaltam, akkor abbahagytam a terhes vitamint. (Nem suly miatt hagutam abba, hanem a folsav az az elso trimeszterben fontos, azota odafigyelek mit eszek es teljesen jok a vereredmenyeim vitamin nelkul is.

Most vagyok 34 hetes, 12-34.hetig 1,7kg jott fel (a baba mar tobb, mint 2kg + viz + placenta + meh sulya) szoval kb fogytam is.

2018. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem eszek tobbet,mint ez elott parom meg meg is jegyezte,hogy kevesebbet eszek. Reggeli ebed vacsora ennyi az eves,kivanos nem vagyok tulzottan es ha a koztes idoben eszem az gyumolcs. Mennyisegre sem tobb a tanyer tartalma egyebkent ezert is gondolom a vitamin a ludas :) :/
2018. febr. 19. 19:27
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj részben lehet a vitamin is az oka: pl. savképződés miatt. Nem vetted észre esetleg, hogy mikor tör rád nagyobb éhség pl. vitamin után 1-1,5 órával? -én egy sima Centrum Multivit.-tól is farkaséhes tudok lenni-ezért másra váltottam.

A másik a hormon, amiről nem tehetsz. Pl. Ha csak belegondolsz, hogy egy átlag menzesz alatt néhány nőnek kamra-felzabálós étvágya lesz :D akkor a terhességen ne lepődjünk meg.

Meg lassulhat a pajzsmirigyed is :/

De amit tehetsz, hogy visszafogsz pár dolgot; a sok gyümölcs értsd. napi 2 banán 2 narancs 2 alma NEM egészséges mennyiség már, ez egy általános nagy tévhit, ugyanis rengeteg benne a cukor. Ugyanez durvábban a gyümölcslével konkrétan több bennük a cukor, mint vele azonos mennyiségű kólának. Ergo ne idd, ha eddig tetted. A zöldség sokkal inkább jöhet.

Mandula, dió, egy maréknál több szintén egy kalória bomba, hiába egészséges.


Az a baj a védőnők is jönnek mindig a sok gyümölcs szöveggel, aztán a kismamák meg kilószámra eszik őket :/ pedig nem kéne annyit enni belőlük. Pl. Attól nem lesz jobb a babának ha 1 kiló narancsot megkajálsz egy este.


Meg az esti bekajálást sem szabad csinálni. Inkább az ebéd legyen a főétkezés.

2018. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Az egyik anyuka akit ismerek 40kg-ot hízott, az utolsó hónapokat kórházban töltötte, ő is azt mondja, hogy a vitamintól
2018. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

"Szerintem is a terhes vitamin lehet a ludas. Nekem 12. hetre 3kg jott fel, pedig ne, zabaltam, akkor abbahagytam a terhes vitamint. "

Én meg az egész terhességem alatt szedtem a terhesvitamint, 2 kg-al voltam kevesebb szülés után, mint amennyivel kezdtem a terhességet. 3960 grammal született a kisfiam, tehát még fogytam is magamról.

És kérdező az egy dolog, hogy kevesebbet eszel, nem az a lényeg, hogy hányszor eszel, hanem, hogy amit megeszel, abban mennyi kalória van. Lehet azzal a háromszori étkezéssel több kalóriát viszel be, mint korábban, amikor többször ettél, de mondjuk kevesebbet.

2018. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem attol hizol, hanem a kajatol.
2018. febr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Megkérdezhetem hogy melyik vitamint szeded?Mert szerintem én is a vitamintól híztam mikor terhes voltam mert szoptatàs utàn mikor abbahagytam akkor kezdtem fogyni.
2018. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!