Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Légyszi 21 hetes kismama...

Légyszi 21 hetes kismama vagyok, antibiotikumot szedek (baktérium van a vizeletemben), probiotikumot és terhes vitamínt is szedek. Nem probléma antibiotikum mellé szedenem ezeket?! Szóval a hatását nem befolyásolhatják?!

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:

az antibiotikum és a probiotikum között legalább 3 óra teljen el, különben kinyírod a probiotikum hatását, tehát semmissé teszed az antibiotikummal

egyébként lehet őket együtt szedni, csak erre az időben eltolt szedésre figyelj

2013. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Az antibiotikumot nem gyengíti egyik sem. Viszont antibiotikummal egyidőben probiotikumot felesleges szedni, mert kinyírja őket. Ezt az antibiotikum kúra után szokták alkalmazni, az új bélflóra felépítése céljából, én így tudom.
2013. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első írja jól, én is így szedtem a probiotikumot, majd még utána min. 6 hétig szedni kell. Nálam nem lett f.sás.
2013. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kettes nagyon rosszul tudod.

Az antibiotikum szedése mellett kell a probiotikum, különben a kúra végére az antibiotikum probiotikum nélkül úgy kinyírja a bélflórát, hogy a szedő szenved majd. Már aki hajlamos rá. Ha AB mellett van alkalmazva, akkor megóvva van a bélflóra. Ha utána van alkalmazva, akkor a bajt már megcsinálja az AB és csak helyreállítani lehet, viszont az esetleges rosszullétek kialakulhatnak, mint az étvágytalanság, hányinger, hányás, hasmenés és társai.

A két antibiotikum bevétele között kell bevenni a probiotikumot és nagyon jól teszed, ha szeded. Van, akinek nem kell szedni, mert nagyon jó a gyomra, de ezt előre senki nem tudja. Ártani nem ártasz vele.

Illetve kismamaként nem volt hüvelygombám, de azt tudnod kell, hogy antibiotikum kúra után elég gyakori nőknél, hogy felborul a hüvelyflóra egyensúlya és kialakul egy gombás fertőzés. Amit hüvelyflóra helyreállító kapszulával lehet elkerülni, amit az AB szedése mellett használsz a hüvelyben. Csak nem tudom, hogy kismamaként lehet-e használni vagy milyet.

De ha nem használsz és véletlenül más lesz majd a folyásod, viszkető, égő érzést tapasztalsz, akkor az AB miatt lesz és fertőzésre kell gondolni.

2013. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben igazatok lehet. Egyszer kerültem eddig életemben ilyen helyzetbe, akkor utána szedtem a probiotikumot, mert azt mondták közben felesleges. Szenvedtem is rendesen a hasmenéstől. Jó lett volna tudni, hogy a kettőt együtt is lehet, csak eltolva időben. Köszi, hogy kijavítottatok, ma is tanultam valami fontosat! :)
2013. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
mindenkinek vannak baktériumok a vizeletében
2013. júl. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én terhesen csak simán szájon át szedtem a probiotikumot, már az ab-al együtt és ez is elég volt, nem borult fel a hüvelyflórám sem.
2013. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!