Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Járt már valaki úgy, hogy az...

Járt már valaki úgy, hogy az első 12. hétben nem fejlődött ki az orrcsont, és mégis egészséges babája született?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki a prenat támogatja de a nifty sokkal több mindenre szűr. Okéh drága 180eft, de ha beteg a baba és nem veszik észre a 4d uhn akkor a sok év alatt nem 180eft lesz.
2018. febr. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, a prena komplett csomagja u.az, mint a nifty, csak a prenat No-ba küldik elemzésre, a niftyt meg HongKongba. De a lényegen nem változtat. Szerintem ilyen rossz eredmények mellett nem szabad egy 4d-s uh-nál megállni.

Minden jót kérdező!

2018. febr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A nifty a kromoszóma delaciokat is nézi míg a prena nem. Nekem a genetikus a niftyt ajánlotta. A nifty 18fele rendellenesseget néz. És bár nem Európába nézik attól még ugyanolyan jó. Sőt osszesegeben Nifty tesztet többen csinálnak a világon, mint prenat.
2018. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen esetben szerintem sem a Prena sem a Nifty sem 100%. Az összes teszt csak kockázatbecslés és statisztika, de ha ezek is rosszak akkor így is úgy is menni kell chorion boholy biopsziára vagy amniocentézisre. Ezek adnak csak 100% eredményt.
2018. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen eredmény mellett mindenképpen menj diagnosztikus vizsgálatra! Miért fizetnél sokat, ha a sokkal pontosabb és megbízhatóbb vizsgálat ingyen van? Ráadásul, ha bebizonyítódik a legrosszabb, akkor cvs vagy amnio kell, hogy ne folytasd a terhességet.

A vetélés kockázata 1-3% között van. Biztosan tudod, hogy ezekkel az értékekkel, főleg az ödémák miatt nálad jóval nagyobb a rendellenesség kockázata 🙁

Nekem cvs volt, nem volt vészes. Fizikailag semmi nem volt, csak izgultam én is persze. Betartottam, amit az orvos mondott, és minden rendben volt.

Drukkolok, hogy végül mégse a legrosszabb forgatókönyv válósunkon meg.

De ne húzd az időt ilyen-olyan vizsgálatokkal. Itt teljes bizonyosság kell.

2018. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Hány hetes kismama vagy kérdező?
2018. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
12. hetes
2018. febr. 22. 18:09
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még van időd mondjuk a korionboholy mintavételre is ha esetleg azt választanád. Én pár nappal elmúltam 12. hetes mikor csinálták és kb. 1 hét az eredmény. Úgy számolj vele.

Tudom, hogy nehéz így előre eldönteni, de csak a keddi 4D Uh-ra fogtok elmenni vagy terveztek egyéb vizsgálatokat is?

Nekünk konkrétan látszottak az eltérések a 4D genetikai Uh-on is, értem ezalatt a kisebb orrcsontot, a magas tarkóredőt, az ödémát és még lehet, hogy a kis szívével is van valami. :((( Ezért kellett további beavatkozás, mert valószínű, hogy beteg lesz. :(( És mire mindez kiderül már közel 14 hetes leszek. Ezért fontos, hogy gyorsan menjetek mindenféle vizsgálatra.

Kitartást kívánok, átérzem, hogy mindez milyen érzés.

2018. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekünk szerdán lesz eredmény, megírom majd, hogy mi lett. Igazság szerint eléggé negatív vagyok a kapott Uh-os, kombi tesztes eredmények alapján, szóval egy csoda lenne ha ezek mellett negatív eredményt kapnánk.
2018. febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ultrahang nem diagnosztikai. Még a 4D sem. Diagnosztika az ami a sejtekben van. És bár a Prena meg a Nifty is azt nézik még azok sem diagnosztikusak, csak a cvs vagy amniocentesis. A testszerte oedemával nagyon nem illene téged ilyen-olyan fizetős vizsgálatokra küldeni. Tudom, hogy nehéz ezzel szembenézni, de tudd: ezek összesen olyan tünetek amik alapján -csak ultrahangra- kiadnak Neked javaslatot arra, hogy elvetesd. Gondold át, hogy ilyen esetben mennyire érdemes még 4D-re menni.

Szerintem menj el egy állami, ingyenes genetikai tanácsadásra mielőbb, hogy szakembertől halljad milyen esélyeid és lehetőségeid vannak.

2018. febr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!