Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti uh-on 4 fölötti...

12. heti uh-on 4 fölötti tarkóredő, DE látható orrcsont, ilyen paraméterekkel lett valakinek egészséges babája?

Figyelt kérdés
Genetikára küldtek, gondolom majd amniocentézis lesz. Csak a tarkóredő vastagsága mérvadó, az orrcsont hiánya nem is annyira? 3 helyen is voltam, mindenhol nagynak mérték a redőt.

2012. jan. 5. 17:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
nekem is nagynak mérték, 3,6-4,2 változó adatokat mondott az uh-s doki, de szerencsére kiderült később, hogy rosszul mérte, a második, harmadik helyen már normál értékeket mértek, az amniot nem is javasolták, a vértesztek is jók lettek. Hasonló jókat kívánok!
2012. jan. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Köszi. Orrcsont volt?
2012. jan. 5. 17:51
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

3 fölötti értéknél én biztosan elmennék az amniora. Főleg ha több különböző UH/orvos is ilyen soknak mérte.

De persze ez kizárólag a te döntésed. Leginkább attól függ, hogy ha ne adj Isten beteg lenne a baba, akkor is megtartanátok-e. Ha igen, akkor nincs értelme amniora menni...

Mondjuk én biztos nem bírnám ki, végigidegeskedni még 6 hónapot így a bizonytalanságban...

2012. jan. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek amniora, ez nálam nem kérdés. Csak érdekelt, hogy ha van orrcsont, de nagy a nyaki redő, akkor mi lett. Mert olyan szokott inkább lenni, hogy az orrcsont is hiányzik, vagy fejletlen. A babának van, így jobban reménykedek.
2012. jan. 5. 18:16
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősömnek is volt orrxcsont, de neki is a tarkóredő 4,9 mm volt, szinte duplája a normális értéknek.

Sajnos kiderült, hogy 18-as triszómája van a babájának, meg kellett szülnie. Nem down, hanem Edward kóros volt a kicsi.

Remélem neked minden rendben van, nem elrettentésnek írtam, nagyon ritka.

2012. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, félregépeltem, nem Edward, henem Edwards.
2012. jan. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
2012. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
barátnőmmel történt, nagy lett a tarkóredő, elment kombinált tesztre, 1:90 lett az eredmény a down-ra, elküldték amnióra, azt mondták teljesen egészséges a baba (pár hét múlva fog megszületni)
2012. jan. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Én nagyon optimista vagyok azért...
2012. jan. 6. 00:21
 10/29 anonim ***** válasza:

kérlek majd mindenképp írd meg, hogy mi lett.

Nekem is volt amnio, nem tarkóredő miatt, az 2,1 volt, hanem alacsony afp, négyesteszt 1:35 lett és igaz nem down kóros a kislányom, de születési anomáliái vannak.

Hatalmas szőrös anyajegy van rajta, karja vastagabb, mint a másik. Kivizsgálások folynak.

Az amnionál 3-4 súlyos rendellenességre szűrnek (csak)

Drukkolok nektek.

2012. jan. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!