Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg el vagyok késve a...

Tényleg el vagyok késve a baba körüli teendőkkel?

Figyelt kérdés

Kérdezte a védőnőm, hogy a kiságy áll-e már és a ruhák ki vannak-e mosva. Mondtam, hogy még nincs. Erre azt mondta, hogy miért hagy minden kismama ennyi dolgot a végére.

Komolyan el lennék késve? 34 hetes leszek szerdán.


2018. máj. 28. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Nem vagy.

En 35 hetes voltam az elso babaval, amikor megvettunk, el- es berendeztunk mindent es meg azt is korainak ereztem. A masodik szules elott meg kesobb kezdtem.

Egyebkent a vasarlas (ruhatol babakocsin at a butorokig, piperekig) egy napos munka volt, a ferjem kb 4 ora alatt osszeszerelt minden butort, nekem pedig a mosas-vasalas 2x3 oraba telt es nem sietosen csinaltam...

Persze el lehet babralni ezekkel hetekig is annak, aki elvezi, de le lehet rendezni 2-3 nap alatt is.

2018. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem.Én a ruhákat valamikor a 37 hét után készítettem össze mert volt egy kis fájásom, gondoltam ha beindul akkor azért jó ha kész van a csomag.A kiságyat pedig párom csak akkor rakta össze mikor a kórházba voltam már, mert addig csak a helyet foglalta volna.Minden kész lett időbe és nem szenvedett a babánk hiányt semmibe mikor hazajöhettünk a kórházból.
2018. máj. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Megszületett már? Nem. Akkor nem vagy elkésve
2018. máj. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Én visszakérdeztem volna, hogy " közöd? "

Mutassa már meg a szakmai protokollt, hogy hol áll benne, hogy belepofázni abba, hogy a terhes nő mikor mosson?!


Én 39 hetes voltam, mikor gondoltam , na akkor bele próbálom az új matracot, a használt kiságyba. Na, nem lett jó bele, olyan különleges méretű volt az ágy, hogy nem szabvány matrac kellett bele. Ekkor, 39 hetesen rendeltem az internetről , egy cégtől akik méretre vágnak matracot, sürgősséggel kértem így is egy hetet ígértek. Szülés előtt jött meg, de olyan mindegy ha pár napot késik a baba elalszik a babakocsi Mózes részében is. Valaki hetekig mózeskosárban altat eleve. Légyszíves

2018. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

6 hétig ott fognak állni a ruhák. Úgy is újra ki kéne mosni. Ezt apuka is meg tudja csinálni, amíg ti a kórházban vagytok pár napot. Nálunk ez volt. Addig se ténfergett az üres lakásban, amíg csinálta a babaszobát.

Egyedül a kórházi cuccom volt összerakva. De az is minek... A 42. héten szültem, addigra már befektett a doki a kórhàzba.

2018. máj. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
A kiságy fel óra alatt összeszerelhető, a ruhákat is ki lehet mosni 30 perc alatt és ebben a melegben pont ennyi ido alatt meg is szaradnak. Tehát masfel óra és minden meg van, apuka egyedul is meg tudja oldani szükség esetén. Van, aki már pár hetesen is készen áll mindennel, mintha mindenórás lenne, meg olyan is van, aki nem akar kapkodni. Nem vagyunk egyformák
2018. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a 35. héten hirtelen kerültem kórházba (munkába menet). A második gyereknél addigra már minden meg volt :)
2018. máj. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Mi is a 35. hét környékén akartunk minden ilyen dolgot megcsinálni. De bekerültem a 31. héten a kórházba és a 32. héten megszületett a kisfiúnk. Nagyon örültem volna, ha már hamarabb meg van minden.
2018. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagy elkésve. Vannak aggódós védőnők. Az enyém is ilyen. :) Nem baj, hát csak aggódjon ha neki jól esik. Majd szépen folyamatosan mindent elkészítesz.


Én most várom a 4. babát. Mivel nem terveztük, így MINDEN cuccot elajándékoztunk amit a 3. kinőtt, vagy már nem kellett. 30 hetes vagyok, még semmi nincs a kicsinek, pl szekrénye sem, amibe majd a cuccait tesszük. :D Majd szépen fokozatosan ahogy kapunk innen-onnan babás cuccokat vissza/kölcsönbe, összeáll a "kelengyéje". Ami meg mindenképpen boltban megvevős (pelus, popsitörlő), azt tényleg 1-2 nap alatt le lehet rendezni bármelyik rutin bevásárláskor vagy akár férj/nagyszülők is elugorhatnak érte.

2018. jún. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!