Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24-25hetes kismamik! Hogy...

24-25hetes kismamik! Hogy álltok a baba érkezése körüli teendőkkel? Vásárlás, babaszoba, stb. Mikorra szertnétek készen lenni mindennel?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!!
2013. jan. 2. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! 24+1 hetes vagyok, es a nehany hettel ezelotti ajandek kisagyon es azokon a szinten ajandek ruhakon kivul, amiket karacsonyra kaptunk, meg SEMMIM sincs. Olyan tavolinak tunik az aprilis, sot eddig még az volt hogy "o hat majd csak jovore lesz baba!" :D Most, hogy a jovore mar iden van, elkezdek lassan nezelodni a neten hogy mi az amit szeretnek megrendelni kulfoldrol, vagy vaterazni vagy ilyesmi, es ha ezek megvannak utana megyek egy vagy ket korre a teszkoban meg az ikeaban hogy osszeszedjem a cuccokat.

A 30-32. hetre szeretnek meglenni ugy nagyjabol, babaholmikkal korhazi csomaggal mindennel keszen. Egyreszt mert a vedono azt mondta nem art a 30. het korul mar tudni hogy mi merre hany meter, hatha kozbejon valami (es mellesleg nem hiszem hogy 36 hetes hassal szeretnek majd a sorok kozott fullra megpakolt bevasarlokocsival manoverezni), masreszt a csaladunkban a babaknak bevett szokasa, hogy a vartnal korabban jelentkeznek be, es oke hogy elvileg az ilyesmi nem oroklodik, de sosem lehet tudni. Jo babazast mindenkinek!:)

2013. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jééé én is ma vagyok 24+1 :D nekem még semmim nincs, kivéve hogy megrendeltuk a gyerekszobába a butorokat. nem is tudom mikor kezdjem el. a rokonok mind azt mondják h még korai....de medddig korai még???? még azt sem tudom h mit kell vinni a korházba....
2013. jan. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

:D:D kicsi ez a gyakorikerdesek.

Nekem nincs kulon babaszoba, a kisagy az en agyam vegenel van, szerintem radobok egy kemeny pelenkazolapot es kesz, a ruhaknak majd veszek fiokost, a rendes pelenkazo meg majd a furdoben lesz.

A neten van egy csomo hasznos korhazlista, meg babakelengyelista, en onnan fogom osszenezegetni hogy mi az ami kellhet es mi az ami nem, mindenkinek mas igenyei vannak nyilvan...

Nalam a rokonok pont hogy surgetik, jajj hogyhogy nincs meg ez sem meg az sem, en meg csak halogatom pedig baromira mennek mar kisruhat valogatni :D nem babonabol vagy ilyesmi, ez nalam ilyen hagyjuk a legjobbat a vegere dolog:) Ha gondolod kuldok egy par jo listat!

2013. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
OK, azt nagyon megkoszonném :D
2013. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat csajok!

én is 24hetes vagyok és úgy számolom,jó lenne ha a 32-33.hétre meg lenne minden!Aztán már csak a mosás,takarítás maradna! Szerencsére sok dolgot kaptunk a babás családtagoktól,de azért lassan el kellenne indulnom beszerezni a hiányzó dolgokat! Első baba és kisfiú :-) már most imádjuk!!

Egyébként hogy vagytok,mekkora a pocitok és mennyit híztatok?

2013. jan. 2. 10:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nekem is küldenél listát? köszi
2013. jan. 2. 10:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az elso 3 honapban egyáltalán nem híztam, de most meg már a +6kg-nál tartok, szerintem az unnepek is betettek egy kicsit. és te? a hasam nodogél, igaz nem oly hatalmas mint egyeseknek, de már látszik eléggé. Nekunk is elso baba és szintén kisfiu. a nevekkel h állsz? nekem sajnos még nincs, kislányt vártam...
2013. jan. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Na akkor sorban:D

En meg nem hiztam, aminek nagyon nagyon NAGYON orulok mert elegge tulsullyal kezdtem (165/70kg), es vigyazok(probalok vigyazni) hogy nehogy pont a celegyenesben roppenjen ram az a 25 kilo...hatha jobb formaban leszek szules utan mint terhesseg elott:D

A hasam az valami iszonyat durva 24 heteshez kepest, a gigamellem eltorpul mellette, tegnap mertem 108 centis korfogata van (a hasamnak, nem a mellemnek)


Es akkor a lenyeg, a listak:

[link]

[link]

[link]


ugyanezeken az oldalakon vannak fasza babakelengye listak is, de tapasztalt csaladtagok es a vedono szerint is eloszor csak a legszuksegesebbeket tarazzuk be, a tobbivel raerunk akkor ha mar itt a baba es latjuk hogy mire van meg szuksege-szuksegunk.

Amugy lanyom lesz, neve is meg csak lesz:D

2013. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A szívem mélyen én is kislányra vágytam,de az élet átírta és most már csak az a fontos,hogy egészséges legyen!!!

én nagyon "csajos" nő vagyok,úgyhogy lassan állítom át az agyam a fiús dolgokra!! de az tuti,hogy a pici fiamat nem csak kékbe fogom öltöztetni!! :-) A pocakom kezd alakulni,ha nyár lenne már mindenki számára nyílvánvaló lenne,de egy laza pulcsiba vagy kabátba nem veszik észre!

tavasszal sajnos volt egy vetélésem,aztán sajna hormonokat kellett szednem és szépen feljött nyárra kb.8 kiló plussz :-(

A terhességem alatt +2kg-nál járok. Remélem a végére nem lesz 10-12kg-nál több,de majd meglátjuk! A név keresése még folyamatban van,csak lány nevem volt.... :-)


Köszönjük a listákat!

2013. jan. 2. 11:49
 10/11 anonim ***** válasza:

En meg pont hogy mindig fiut szerettem volna, bar nem gondolkdtam ilyeneken sokat, ezert nincsen semmilyen elkepzelesem a nevrol sem, valahogy kimaradt az eletembol az hogy kislanykent eltervezem hogy hogy fogjak hivni a gyerekeimet, es hogy a ferjem herceg lesz majd, lovon jon es szoke lesz es kek szemu. Tiszta szerencse hogy nem voltak ilyen illuzioim, se szoke se kek szemu, lova sem volt, herceget meg még csak nem is latott. Ez van.

Az volt a furcsa hogy abban a pillanatban ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, semmi ketsegem nem volt afelol, hogy kislany. Aztan persze paraztam hogy szep kis anya leszek ha mar most mindenkinek kurtolom szet hogy lany, es nem jon be a megerzes :D de bejott:) (vegulis 50% eselyem volt) Es mostmar nem is tudom elkepzelni hogy milyen lenne, ha kisfiura kellene keszulnom.

Minden jot kivanok nektek kedves kerdezo!! Sajnos valamiert igy szokott ez lenni, aki nagyon vagyik ra annak meg kell erte szenvedni, nekem meg tabletta mellett, egyedul...á hagyjuk. Tenyleg minden jot nektek, csupa egeszseget neked es a kisfiadnak! Semmi sem tortenik ok nelkul:)

2013. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!