Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy fogok tudni megbírkózni...

Hogy fogok tudni megbírkózni a baba körüli teendőkkel egyedül?

Figyelt kérdés
Férjem dolgozik, azt az öt napot majd karácsonykor szeretnénk kivenni, nem mehet szabira már ilyenkor év végén, szülők fiatalok szintén dolgoznak, szóval nem lesz velem senki, és az a kórházban töltött pár nap nem hiszem hogy elég hogy megszokjam a teendőket, meg azért ott mégis mindig van valaki.
2008. nov. 11. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel mindenki máshogy van,de én nem is igényeltem egyik gyerekemnél sem,hogy valaki itt legyen velünk akár 1 napot is.Igaz,a férjemet nagyon hiányoljuk,Ő is úgy dolgozik,hogy elmegy reggel 6 körül,és sokszor este 10 mire beesik,persze ennek is örülhetünk,ha éppen nincs üzleti úton.Nem mondom,hogy könnyű egyedül,de mit tehetnék ellene.Nekünk 3 gyerekünk van,így nem tehettem meg,hogy pihenjek bármikor is.Muszáj ellátnom a háztartást, a gyerekeket.Ez van.Én egyébként imádom az anyai szerepemet,igaz néha kicsit sok belőle,jó lenne kikapcsolódni,de egyenlőre még a legkisebb csak 4 hónapos.Majd jövőre néha talán hétvégente már mehet Ő is a mamához.Nálunk az anyukám aki ilyen formában segíteni tud,hogy hétvégente elviszi a 2 nagyobbat,persze imádja őket.Még Ő is dolgozik,ezért csak hétvégén lehetséges.

Ne aggódj,Te is meg fogsz birkózni az anyai feladatokkal.Sőt,majd ha több gyereketek is lesz,utána tudod csak meg,hogy mennyire könnyen voltál egyel.


Minden jót nektek,boldog babázást.

2008. nov. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
El fogod tudni végezni a teendőket,mert muszáj.Ami viszont gondot okozhat az a pszihés terhelés.Ha hazaér a férjed beszélgessetek sokat,legyen munka közben telóközelben,hogy ki tudd önteni a lelked.És ki fog alakulni a babával egy rendszer ami sokat segít Neked a mindennapi teendőkben.Ha van valaki otthon,nyugodtan bízd rá a babát,és lazzíts.Engedd tele a kádat,mosd meg a hajad,olvass el egy újságot.Próbálj meg ilyenkor magaddal is foglalkozni,mert ez átsegíthet téged a nehéz hónapokon.
2008. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, nálunk is ez a helyzet, férjem dolgozik egész nap,anyukámék, meg az anyósék pedig dolgoznak.Az első időszakot úgy oldottam meg, hogy sokszor lepihentem én is mikor elaludt a babám.Esténként, ha a férjem már itthon volt, akkor volt egy kis időm magammal foglalkozni.Ilyenkor csináltam egy jó forró fürdőt, megnéztem egy jó filmet, vagy olvasgattam.A baba körüli teendők miatt pedig ne aggódj, bízz az anyai ösztönben.Nekem is első baba volt és féltem, hogy fogom egyedül csinálni a dolgokat, de aztán rájöttem, hogy nem kell aggódnom.
2008. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én otthon szültem, tehát gyakorlatilag nulla naposan már egyedül láttam el a kisbabámat. Szülés után két nappal már simán takarítottam - szerintem hozzáállás kérdése is, na meg nekem gátsebem se volt.

Ha akarom, nekem lett volna segítségem, de nem volt rá szükségem. A kisbabák kezdetben rengeteget alszanak, s amíg ő alszik, mindenre van idő. Amikor már majd kezd kevesebbet aludni napközben, már több lesz a rutinod is.

Én a délelőtti alvásidőben csinálom a házimunka egy részét, főzéskor a konyhaasztalra tett pihenőszékben van a picur, közben énekelek, mesélek neki. Délutáni alvás alatt tudok vasalni, ilyesmi, aztán séta közben be is lehet vásárolni. Általában két napra főzök, akkor nem kell minden nap, na meg takarítani se kell állandóan.

Nekem sok szabadidőm van a baba mellett (most 3 és fél hónapos), van időm lovagolni menni, barátnőim között is van több kismama, találkozunk, sétálunk, beszélgetünk, délután gyakran elsétálunk a picivel a párom elé, amikor jön a munkából. Van időm a kutyámra, velünk jön mindig sétálni. Ha a kertben teszek-veszek, a lányomat vagy magamra kötöm hordozókendőben, vagy a babakocsiban alszik a jó levegőn. Szopik közben olvasok, zenét hallgatok. Tornázni a babával együtt szoktam. Este pedig már hét-fél nyolc körül alszik, így tudunk tévézni, vagy a párommal összebújni.

A lányom nappal a kiságyban alszik, éjjel velünk, így nem kell fölkelnem szoptatni, csak odahúzom cicire, ő meg kiszolgálja magát. Én már szopi alatt sokszor elalszom, a pici is belealszik a szopiba, így eléggé kipihent is vagyok.

Szerintem nincs mitől tartanod, jó szervezéssel egyáltalán nem nehéz egy babával és a háztartással itthon.

Sok boldogságot a picihez!

2008. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

szio, en is pont igy vagyok, raadasul a parom haza se johet, mert akkor lesz valoszinuleg uj munkahelye, tehat szabadsagot se tud kivenni.


a szulokre mi sem szamithatunk, mert elfoglaltak, meg mert messze laknak, stb.


mar most probalok utanaolvasni, utananezni mindennek, mast nem tudok sajnos, mert a vedonore sem szamithatok.


boldogulni fogunk, mert kell. van, akinek sokkal rosszabb, ami tudom nem vigasztal, de hidd el, nem lehetetlen..hiszen, hiaba rettegunk, azert majd meghalunk, ugy varjuk a picit nem?


szulesfelkeszito tanfolyamra mindenkeppen szeretnek menni, az remelem kicsit segiteni fog (a neveben ellentetben nem a szulesre keszit fel, hanem az utana levo dolgokra), de neten is szoktam nezni, olvasgatni

[link] itt pl hasznos videok es cikkek vannak, sok sok apro trukkel, jotanaccsal

2008. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!