Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Barátnőm magzata az ultrahang...

Barátnőm magzata az ultrahang eredmények alapján kicsi. Baj lehet?

Figyelt kérdés
Most 32 hetes terhes, a fejátmérő 24 hetes, a haskörfogat 26 hetes terhességnek felel meg. Az orvosok nem mondanak semmit. Már volt két különböző orvosnál, de csak vonogatták a vállukat nem csináltak semmit. A magzat a terhesség elejétől kisebb volt, de eddig arányosan, most viszont, az utolsó két uh-n már aránytalan volt a növekedés. Hetente rendelik vissza, de senki nem mond neki semmit. Járt már valaki így?

2018. jún. 8. 17:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nagy lemaradás. Még csak elszámolásra sem lehet fogni. Ekkorát elmérni sem lehet.

Nálunk ilyenkor diszmaturitás miatt szorosabb megfigyelésre kórházba fektetik a kismamát.

2018. jún. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Nem küldték tovább semmire, mindig csak azt mondják jöjjön vissza egy hét múlva. Először (a 28. hétig) kéthetente, majd onnantól, hogy fokozottabb a lemaradás, hetente kell visszajárnia.


De én félek hogy valami nagy baj van, mert nem normális ekkora fokú lemaradás, mikor a papírjain mindig "jó lepénytevékenység és 3 köldökzsinórér kirajzolódik " olvasható.


A genetikai tanácsadóba meg kell beutaló, de a dokijai nem adtak neki merthogy úgyse lesz gond, de egyre nagyobb a lemaradás.

2018. jún. 9. 15:39
 13/35 anonim ***** válasza:

Az nagyon nagy difi. Lehet pár nap, 1-2 hét méretkülönbség, de nem hónapok.

Mikor várandós voltam a lányom fejmérete 2 "héttel" kisebbnek és a hasa 1 héttel nagyobbnak volt mérve.

Ez a mai napig meg is maradt. A hasa előre domborodik, tényleg nagy, a feje meg picike. Na nem olyan mikrokefáliásan,hanem normálisan. Egyébkémt az apja pont ilyen takaros fejű,nagy hasú.

2018. jún. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagy difi, erre mondaniuk KELL valamit. Ha okot nem is tudnak, legalább azt hogy mi lehet a kinenetele
2018. jún. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Azért is lenne fontos tudni, hogy, ha esetleg műteni kell, vagy valami komolyabb ellátást igényel a baba, akkor már tudjátok ti is és az orvosok is előre..Én nem hagynám annyiban, addig keresnék dokit, amíg valaki nem mond valamit..
2018. jún. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Igen én is azt gondolom hogy mondaniuk kellene valamit. Főleg hogy a kórházban, ahol szülni fog, nincs is koraszülött intenzív, ha bármi baj lenne, a legközelebbi vagy Szeged, vagy Budapest.


Próbáltunk neten utánanézni mi lehet ez de egyértelmű eseteket nem találtunk. Kedden meg a következő orvoshoz :-(

2018. jún. 10. 13:00
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne magánorvoshoz menjetek, hanem a legközelebbi klinikára.
2018. jún. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mi újság azóta?
2018. jún. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó: Hétfőn megy genetikára, akkor csinálnak amniocentézist, elvileg azt csak ezen az egy napon csinálnak.
2018. jún. 13. 17:49
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Most csinálnak neki amniot? Eddig nem csináltak?
2018. jún. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!