Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A dokim figyelmeztetett, hogy...

A dokim figyelmeztetett, hogy 12 kgs hizás miatt fogjam vissza mostmàr magam, de hogyan?

Figyelt kérdés

Étrendet nem adott, annyit mondott , hogy ne nassoljak. Ezzel jól kisegített, miután eddig sem nassoltam... ezt neki is mondtam.31. Hetben vagyok, tudom hogy sok ez a hizas, de annak ellenere jott fel, hogy odafigyelek, illetve a labam elegge vizes is, szoval ez is kozrejatszhat gondolol a kgk számában.

Tudnátok javasolni olyan ételeket ( fött, nem fött), ami laktató, és tàpanyagdús, de nincs tele szénhidráttal?? Volt köztetek olyan, akit szintén megintettek, odafigyelt és fogyott is?? Elöre is köszönöm!!



2018. jún. 28. 07:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Zöldség zöldséggel, sok csirkemell. Kerülni a lisztet, cukrot, nap min 2l víz.
2018. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, bar az ennyire alap nekem is vilagos volt, h lisztet cukrot keruljem. Konkret etelekre gondolok, recept nelkul. Azert ment a zöld.
2018. jún. 28. 07:07
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Elöször is nem biztos, hogy a szénhidrátokkal van baj, legalább annyira gond az aránylag sok zsír is.


Lényegében minden zöldséges étel (pl. rakott, rizs nélkül), saláták megfelelö - ha zöldségétel, vacsorasaláta, "konkrét zöldség neve" saláta, stb-t adsz be a (kép)keresöbe - akkor válogathatsz a receptek közt, illetve sovány húsok, sajtok, tojás is mehet minden további nélkül.


Emellett mozogj többet - sétálni mindenképpen tudsz (hacsak nem kell feküdnöd, de ezt nem írtad), akár többször is naponta, mert az is segít a bevitt energia felhasználásában.

2018. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%

Konkrét ételek? Pl párolt zöldségek, rántott cukkini, natúr csirkemell zöldség körettel.

Amúgy én benne vagyok egy táplákozási programban, amit egy fitnesses csaj csinált, 1 hónap alatt csak a kajálással lement 4 kiló, és sok sok centi, de amikor terhes voltam is ezt az étrendet folytattam, és szaladtak fel a kilók :( 18kg-ot híztam a végére. Szüléssel 12 jött le.

2018. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

Mindenféle leves, tészta nélkül. Sok zöldség, egy kis hús bele. Zöldbableves, paradicsom, stb.

Főzeléknek diétásan elkészítve. Kevés rantással, tört krumplival sűrítve, pl. Feltétnek tükörtojás, natúr sült hús, sült virsli.

Tojás, túró mehet nyugodtan, szendvicskrémnek is. Sőt ha vágysz valami édesre, egy kis túrót kikeversz pici tejföllel, édesítővel, mazsolával, és kész is. Ha egy egész pici cukrot is adsz hozzá, az elveszi az édesítő ízét, észre se venni a különbséget.

Párolt zöldség, friss saláta minden mennyiségben mehet.

Igazából nem is kell lemondani semmiről. Akár zsíroskenyeret is ehetsz, csak nem két vastag szeletet. Egy kicsi, jó sok paradicsommal, uborkával, paprikával.

Lecsó, töklecsó, cukkini: szezonja van. Használd ki! Kis szelet teljes kiőrlésű kenyér mehet mellé, de nélküle még jobb.


Rengeteg mintaétrend van cukorbeteg kismamáknak, ha a súlyra is ügyelni kell, akkor a 160 g szénhidrát, 1600 kcal teljesen megfelel. Nekem is tartani kellett, összesen 2-3 kilót híztam a terhességek alatt, és 3,5-3,8 kg illetve 52 centis lett a pici, úgyhogy bőven tudott fejlődni ennyi tápanyag mellett. :)


Ha a számolgatás nem megy, akkor mobilra töltsd le a kalóriabázis applikációt. Szinte minden benne van. Nem kell grammra pontosan, de azért eleinte jó, ha leméred, amit eszel. Egy hét múlva ránézésre menni fog, mi kb. hány deka. Nincs tragédia, ha egy-egy nap picit több, máskor kevesebb a bevitt táplálék, de nagy kilengés ne legyen. Vagy ne túl gyakran, legalább.


Vizesedésre: sok vizet igyál, és minél kevesebb sót használj! A nyers alma és a nyers répa pedig segít a vízhajtásban, mellékhatás nélkül. Teákat, gyógynövényeket ne használj, felesleges.

2018. jún. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2%

Azért ha valaki leírja hogy csirkemell és zöldség, arról már eszedbe juthatna konkrét étel....nem vagy óvodás, felnőtt vagy akinek nem kell a szájába rágni ételeket.


Én 4 kilót híztam terhesség alatt, tudatosan. Ilyesmiket ettem: párolt zöldség grillezett husival, rakott zöldségek, rengeteg leves, mindenféle zöldséggel vagy krémlevesek, vacsora (itt a lényeg) csak könnyű sonka, paradicsom, kis sajt VAGY gyümi (sárgadinnye mert imádom).

2018. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Alapbol csak csirkemellett eszunk, ahol elunk , itt sajnos nincs turo :(

A mozgasba bevezetem az uszast, setalni sokat setalok , mert van egy kutyam :)

Koszi a valaszokat!

2018. jún. 28. 08:03
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

"Én 4 kilót híztam terhesség alatt, tudatosan."


Jó kövér lehettél előtte, ha elég volt 4 kg, holott a gyerek a tartozékaival együtt min. 9-10. ;)


Nekem nem kellett tudatosan táplálkoznom ahhoz, hogy csak egészségesen étkezzem, mert az zsigerből jön (nálam), mégis 17 kg lett a vége, amiért egy rossz szót nem kaptam egyetlen orvostól, védőnőtől sem.

Látták,hogy nem a mérhetetlen zaba vitt odáig és a vizesedés se járt rossz értékekkel együtt. Le is ment 15 kg a szüléssel.

2018. jún. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok a 12 föleg ha rendben vagytok.

Nekem terhességi cukrom volt diétáznom kellett, 6kgt híztam pedig csak a baba 4740g lett.


Szóval ha gondolod próbálj úgy étkezni mint a cukrosok.Napi 180ch, a neten vannak étrendek.

De mondom én nem ilyednék meg a 12töl.

Elsövel 22 jött fel ami tényleg sok, másodikkal 15 és akkor teljesen fitt kismama voltam.

2018. jún. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat. magamtol en se gondoltam olyan veszesnek ezt a 12 kilot, de az amugy kedves doktornom elegge leteremtett erte. megprobalkozom a cukrosoknak valo dietaval, artani azzal nem artok, fogyokurazni biztos hogy nem fogok, ennyire azert nem erdekel egy orvos velemenye sem. elso a baba, azert nem hiszem, hogy 12 kg orias veszelyt jelentene ra. 31. het, hatra van meg azert egy kis ido szulesig...

egyebkent az elejen semmi hasam nem volt kb az 5. honapig, semmi vizesedes, mar azt kerdezgettek hogy biztos terhes vagyok e.

egyebkent cukorvizsgalaton tokeletes eredmenyem lett, azonban meg az elejen kiderult hogy pajzsmirigy alulmukodesem van. lehetseges hogy emiatt hiztam "ennyit" ?

2018. jún. 28. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!