Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora financiális háttér...

Mekkora financiális háttér kell ahhoz, hogy belekezdjünk a gyerekvállalásba, ti mekkora vagyonnal mondtátok, hogy mostmár jöhet a baba?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem más pénztárcájában akarok kutatni, csak tudni szeretném, mennyi az indulótőke. Igen, tudom, hogy nem ezen múlik, meg mindenki megoldja valahogy, de én a tervezett gyerekvállalásra gondolok.


22/N


Köszi a válaszokat!



2018. jan. 20. 13:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
68%

Van egy két szobás lakásunk a 11kerben meg egy autónk. Hitelünk nincs.

Megtakarítás kb 2 millió körül van, plusz a babavárásra (orvos, bútorok...) még 1 millió.

De ha kevesebb lenne akkor is vállalnánk. Nálunk más volt a fő szempont a kezdésnél.

2018. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%

De igen, ezek múlik!

Úgy nem lehet gyereket vállalni, hogy "majd megoldjuk valahogy"!

Azért mert sok ostoba ember a semmire szül egy csomó gyereket az nem azt jelenti, hogy ez a helyes.

Annak mi értelme, hogy valakinek alig van pénze magára de megy a tévébe nyafogni, hogy hát nincs fűtés, nincs szoba se, nincs ennivaló, de úton van a 6. baba, segíccsenek mán énnekem....

Fix havi jövedelem, normális munkahely, normális lakhatási körülmények - ezek mind kellenek.

36n

2018. jan. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
57%

Albérlet, 0 megtakarítás.

Terhességgel egyidőben ment a lakásvásárlás hitelből.

Ha a pénzen múlna sose lenne gyerekem.

Igaz, hogy luxusra nincs pénz de mindig minden ki van fizetve, gyerekeknak mindene megvan.Nincsenek kenyérgondjaink.

2018. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

3as vagyok

2es azért van középút is...nem csak a milliomosoknak meg a mélyszegénységben élőknek van gyereke.

2018. jan. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
76%
Igényektől és a dolgok alakulásától is nagyon függ. Ne csak a baba kor "átvészelésére" tervezzetek és legyen annyi, hogy ha bármi krach beüt - munkanélküliség, betegség, halál -, minimum egy fél évig tudjatok miből élni, a gyerekre meg számoljatok annyit pénzben és talán négyzetméterben is, amennyit magatokra.
2018. jan. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
5-ös, ez forintban szerinted mennyi? 5 millióval már jók lehetnénk?
2018. jan. 20. 13:41
 7/29 A kérdező kommentje:
Barátommal 4 és fél éve vagyunk együtt, én 22, ő 30 éves. Nála lakok már 3 és fél éve, saját lakás (60 nm, egy nappali és egy picivel kisebb hálószobás lakás) most vette meg az apjától az autóját (10-11 éves autó), szóval van saját autó is. Ő kb 170-et keres, én jövőre diplomázok mesterképzésen, a várható kezdőfizum kb 200. Szerintetek?
2018. jan. 20. 13:45
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Mi kb ennyi havi bevételből éltünk 3an az első gyerekünkkel, saját lakás, autó. Megtakarítás nulla.
2018. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem vmi nagy megtakaritasunk, talan 100ezer ft.. amugy vállalkozók vagyunk tehat fix havi jovedelem.sincs inkább szezonban jön be több pénz.

Van házunk, autónk. Hitel nincs.

Így vállaltuk tavaly, akkor voltam 22 párom 28.

Most márciusban szülök.

2018. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
a várható kezdő fizud- tehát még nem dolgoztál sose,nincs semmi saját jövedelmed? Így én még nem vállalnék babát.
2018. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!