Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Érdemes magánorvost fogadni?

Érdemes magánorvost fogadni?

Figyelt kérdés
Kissé tanácstalan vagyok, eddig úgy voltam, meg többektől is azt hallottam, hogy felesleges magánorvost fogadni, ugyanúgy ellátnak a gondozóban és majd a szülésnél is. De nem vagyok ebben olyan biztos. Mi a véleményetek, tapasztalatotok erről?

2018. júl. 14. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Első terhességnél én is úgy voltam vele hogy felesleges a magánorvos, VISZONT cserében akár 3-4-5 órákat várhattam a rendelőben, mert a fogadott kismamák elsőbbséget élveznek.

Másodiknál meguntam a várakozást, felfogadtam én is egy dokit, azóta max 5 percet kell várnom. Ilyen szempontból előnyösebb, amúgy meg mindegy. Nekem sajnos nem fér bele hogy órákat üljek a rendelőben, agyilag is kimerítő.

2018. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem fogadtam orvost, és nem bántam meg. Egy óránál többet én sose vártam, de általában egy órát sem kellett. Találkoztam terhesség alatt is, és szülés után is fogadott orvosos anyukákkal, és igazán semmi olyat nem láttam, ami neki jobb lett volna, még az orvosuk sem figyelt rájuk jobban, mint rám.

Másodszor sem fogok fogadni.

2018. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Én tartottam annyira intim dolognak a szülést, hogy nem akartam random drkispistával végigcsinálni. Jó volt tudni, hogy van akit bármikor hìvhatok ha van valami, ismeri a terhességet.

Így is volt elég idegen a szülőszobában, jó volt (a páromon kívül) egy ismeròs arc is.

Nekünk megèrte (szerencsére 50-50 ezerrel "megúsztuk" mindkét szülést).

De ha nem fogadsz orvost sem hagyják bent a babát

2018. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk konkrétan az életünk mentette meg a fogadott orvos, ha nem fogadtam volna, mire az ügyelete észreveszi a másik 6 mellettem vajúdó kismama mellett hogy baj van, már késő lett volna.
2018. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem fogadtam, nem bántam meg, így is megszületett mindkét gyerekem, pedig az egyik sürgősségi császár volt. Problémamentes terhességeim voltak, talán azért se ragaszkodtam magánorvoshoz. Rendelőben egyszer vártam 1 órát, mert késett a doki a kislánya miatt, amúgy 5-10 perceket. Az egyik szobatársam bizony köpködött, mert nem volt hajlandó sietni az addig tüneményes fogadottja szüléskor, más pedig hozzá nem nyúlt...
2018. júl. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyéni döntés. Valakinek fontos, hogy aki levezeti a szülést az ismerje a terhesség részleteit, valakinek ez nem olyan fontos.

Azt kell eldöntened, hogy neked mi a fontos. A te lelked, hogy lesz nyugodt és megtudsz-e bízni valakiben a szüléskor ha akkor látod először.


Nekem az egyik legjobb barátnőm nem fogadott orvost, nem bánta meg. Ő nem igényli ebből a szempontból a gondoskodást. Ő csak a vizsgálatok szükségességét látta benne, neki nem volt lényeges, hogy foglalkozzanak a lelkével is.

Számomra elképzelhetetlen lenne a terhesgondozás sztk alapon.

Én igénylem, hogy foglalkozzanak velem, hogy feltehessem nyugodtan minden kérdésem és ne futószalag szerűen történjenek a dolgok. Jó dolog úgy bemenni az orvosomhoz, hogy pontosan tudja ki vagyok és ha előzőleg volt valami panaszom, akkor emlékszik és rákérdez hogy mi a helyzet adott dologgal. Jó érzés, hogy nem próbál meg kituszkolni az ajtón, mert még másik 30 kismama ül a folyosón.

Nekem ez nagyok fontos. Nekem megéri azt a pénzt, amivel ez együtt jár.


De mint mondtam nem vagyunk egyformák. Én nem akarlak győzködni egyik vagy másik irányba, mert neked kell ismerned a saját lelki igényeid.

Én teljesen megértem azt is, aki szerint ez önmaga számára felesleges pénzkidobás.


Egyébként az tény, hogy sztk alapon is ki lehet fogni nagyon alapos és lelkiismereted orvosokat is.

2018. júl. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fogadtam, azt az orvost, akihez egyébként már 15 éves jártam. Ismerem és nekem ez nyújtott biztonságot. A magánrendeléseire jártam terhesgondozásra, nála van uh készülék is, így nem kellett sehol se várnom, este 6-ra tudtam menni mindig munka után hozzá is. Egyedül a reggeli vérvételeknél csúsztam így a munkából.
2018. júl. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!