Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogyan keressek megfelelő...

Hogyan keressek megfelelő szülész-nőgyógyászt? Hogyan kell felkérni, hogy legyen az orvosom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez így hülyén hangzik, de egyszerűen nem tudom, hogyan induljak el. Most vagyok a terhesség 27. hetében, és jelenleg a SOTE nőgyógyászati klinikára járok rendelésre, viszont mindig más orvos van. Van egy komolyabb betegségem, ami miatt mondták már, hogy keresnem kell olyan nőgyógyászt, aki elvállal így, meg akivel tudja tartani a kapcsolatot az orvosom. Ekkor kerültem a SOTE-ra a háziorovosom révén, de kiderült, hogy ez sem megfelelő. Karácsony előtt kórházban voltam, akkor mondták, hogy mindenképpen keressek nőgyógyászt, de senki nem segít benne, és megkérdezni sem tudok senkit... meg gondolom, ha felkérek valakit, akkor annak anyagi vonzata is van... Azt sem tudom, hogy megy ez. Odaállítok a rendelésre, és megkérdezem, elvállalna-e így és mennyi lesz? Ha meg soknak találom, akkor mondom, hogy kösz, nem? Ez így olyan égő. Egyébként minden esetben fizetni kell az orvosnak? Akkor is, ha rendelésre megyek meg a szülésnél is? Jó, valószínűleg hülyének néztek, de tényleg nem tudom. Esetleg valaki tud ajánlani olyan orvost, aki nem kerül túl sokba és vérzékenységgel elvállalna Budapesten? Előre is köszönöm!

2019. jan. 1. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Kell egy orvost talalnod es maganrendelesre elmenned. Bar ilyen keson mar nem szeretnek elvallaoni, de biztos talalsz. Eloszor dontsd el melyik korhazban szulsz es ott keress egy orvost. Adott korhaznak tuti lesz foruma neten facebookon es ottajanlanak neked siman. Igen a magandoki penzbe kerul, a vizsgalatok es a szules is. Orvosa valogatja, h elore megmondja-e mennyi a szules, vagy radbizza, ad-e szamlat vagy zsebbe megy. Eloszor keress korhazat!
2019. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az a legegyszerűbb, ha akikhez jártál a sotén, azoknak utánanézel - vagy a többieknek is, hogy a kórház honlapján kik vannak felsorolva - aztán rákeresel a magánrendelésükre, van-e és hol. Plusz tájékozódsz név szerint egyenként fórumokon, ki hogy járt velük és tán arról is kapsz infót, mennyit kérnek, ha nincs ár feltüntetve. De simán rákérdezheszsz telefonon is, szerintem nem gáz. Arról is kutakodhatsz, hogy esetleg a te betegségeddel más hogy járt és kit ajánl, bár ha ritka, kevesebb az esélye, hogy pont a kiszemelt kórházban, dokinál találsz tapasztalatot, ugyanakkor a sote pont elég nagy és az országból sok macerás terhest oda küldenek, így nem lehetetlen.
2019. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

Mégis mi a fenéért kellene mindenképp orvost választani azért, mert van valami betegséged?

Ha nem választasz orvost, akkor majd benned hagyják a gyereket, vagy mégis mi?

Egyébként közel a 3. héthez el se fog vállalni senki. És ha el is vállal...mégis mi alapján választasz?

Az orvosválasztásnak szerintem az az egyetlen előnye hogy ismered, megbízol benne, nem mindig más vizsgál. De ennyi idő alatt már bizalom se nagyon épülhet ki.

Szülészeten dolgozom, láttam már pár problémás esetet, akinek nem volt orvosa, pont úgy ellátják, mint azt, akinek van.

2019. jan. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ilyenkor csak a magánrendelés lehet a megoldás? Sima rendelésnél mindig más orvos szokott lenni? Sajnálom, tényleg nem értek hozzá :( Vidéken kétszer voltam nőgyógyásznál, amikor korábban azt hittem, terhes vagyok, meg amikor megállapította, hogy terhes vagyok, és ott minden olyan máshogy van. Ahol én voltam, meg van adva, hogy melyik nap ki rendel, és amelyikhez akarsz, oda jársz rendelésre.


Elfelejtettem írni, hogy a SOTE-ra csak a terhesambulanciára járok, sima nőgyógyásznál ott még nem voltam. Ráadásul a SOTE (az 1-es) egyre nem szimpatikusabb. Akárhányszor megyek, nem értik, mit keresek ott, megkérdezik, hogy terhes vagyok-e, és miért nem a Bajcsy kórházba járok, amihez területileg tartozom. Meg még van más is, ami miatt inkább jobb lenne más hely.


Valaki esetleg a Dél-Pesti Centrumkórház szülészet-nőgyógyászatáról meg az ottani orvosokról tud valamit? Csak mert a betegségemmel oda járok (Szent László kórház hematológia), és gondoltam, hogy esetleg mehetnék oda is, de nem tudom, mennyire jó ott.

2019. jan. 2. 17:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert veszélyes lehet, elvérezhetek. Trombocitopéniám van, és karácsony előtt lement 8 ezerre a vérlemezkeszámom, rendelésre mentem, de haza sem engedtek, infúziót kaptam, és ezután is kell a szülésig. Azt mondták, jó lenne, ha találnék valakit, mert nem biztos, hogy mindenki elvállal így, meg hogy előtte tudjanak konzultálni vele. Nem én találtam ki, hogy keresnem kell valakit, nekem az is megfelel, ha nincs fogadott orvosom, csak ne legyen semmi baj...
2019. jan. 2. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
Sztem jobb, ha ilyen esetben van egy dokid, aki ismeri a problemat es fel fan keszulve a dologra. Meg neked is ez biztonsagerzet. Akkor abban a korhazban keress egy dokit. Vagy akihez jarsz a hematologian, ott nem tudnak vkit ajanlani?
2019. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

De miért, szerintetek ha valakinek nincs orvosa, de mondjuk ilyen ilyen betegsége van, akkor hagyják elvérezni, vagy mi a fene?

Nálunk volt már trombocytopéniás, volt placenta praeviás, akinek már előre lehetett tudni, hogy ki kell venni az egész méhét, de még lehet a hólyagjából is egy darabot stb.

Ha valakinek nincs orvosa, legalább mindenki figyel rá, és nem az van, hogy "majd az orvosi intézi, nem az én dolgom"....

2019. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert akihez járok hematológián, ő mondta még máskor, hogy keresnem kell valakit a következő hétre, amikor megyek hozzá megint, és amikor mondtam, hogy még nem találtam, kicsit le is szidott, hogy az én érdekem, nekem kell kiállnom magamért stb. Aztán legközelebb mondtam, hogy a SOTE-ra küldött a háziorvos, és bár ott is mindig más van, de ott mondták, hogy az más, mert klinika, akkor megnyugodott. Csak most, amikor bent feküdtem, aki ott kezelt és a főorvos is mondták, hogy keressek valakit, ne csak úgy beessek a kórházba, hogy majd az ügyeletes orvos úgyis ott lesz. Meg igen, azt is mondták, hogy azért kell, hogy fel legyenek készülve. Viszont senki nem segít benne, nem ajánlanak senkit. A védőnő sem tud senkit, ő felhívta máskor a Bajcsy főorvosát, aki szintén nem tudott segíteni. Na meg ugye az anyagiak miatt nekem nem mindegy, hogy kihez járok :(
2019. jan. 2. 18:06
 9/13 anonim ***** válasza:
Senki se mondta, h akinek nincs orvosa nem latjak el, nem tudom, miert jossz ezzel. En egyszer mar szultem, olyan korhazban, ahol koztudottan minden orvos kedves, megis vokt sajat dokim, es most csinalnam mashogy. Most varom a masodik babat es senki massal nem szulnek. Bizon benne, megnyugtat stb. 16 orat vajudtam, nem valtottak egymast az orvosok muszak lejartaval, o volt ott vegig. Ha vmi extra bajom lenne raadasul, tuti lenne sajat dokim.
2019. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Viszont kerdezo...nem bantasbol, de azert ezt el kene tudnod intezni. Valassz korhazat, es ott egy orvost. Hol laksz? Melyik korhaz van kozel? Amugy meg jobb ha van orvosod. En is ejjel mentem szulni, volt ugyeletben egy cuki rezidens doki, aki biztos szuper doki, de lehet nincs olyan talasztalata, mint egy idosebb dokinak.
2019. jan. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!