Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha ikerterhes valaki, kiírhatt...

Ha ikerterhes valaki, kiírhatták már a 12. héttől?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom, hogy 3 hónapos terhes a csaj, de már december közepétől nem dolgozik...


Meg most kiirakott egy olyat emojit, hogy két gyerekkel...


Vagy vészelyeztett? Bocs, de nem vagyok képpen ilyenekben.


2019. jan. 8. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

6 hetesen is kiírhatnak táppénzre veszélyeztetett terhességgel, elég hozzá egy mezei haematoma, nem kell ikerterhesnek lenni.


(Egy ikres anyuka)

2019. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Az ikerterhességet veszélyeztetett terhességként kezelik, még akkor is, ha minden teljesen rendben zajlik. Simán kiírhatták miatta. De amúgy indok sem kell, ha egy kismama szól, hogy táppénzre menne, szó nélkül táppènzre veszik. Nem hallottam itthon példát még az ellenkezőjéről.
2019. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
#1-es vagyok, ja és igen, az ikerterhesség orvosilag alapból veszélyeztetett terhességnek számít panaszmentesen is, de persze nem kötelező táppénzre menni, ha valaki egyént jól érzi magát.
2019. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Én a 8. hét óta vagyok otthon, pedig nem ikreket várok, csak "szimplán" folyamat hányok. Van aki az első pillanattól táppénzen van, mert nincs jól, vagy olyan a munkahelye, hogy nem mer terhesen dolgozni.

A védőnőm mondta, hogy annyi alkesz meg szimplán lusta, munkakerülő táppénz csaló van az országban, hogy pont a kismamáktól nem fogja senki sajnálni a táppénzt. És ez így is van.

2019. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem, mert az egyik volt kollégámról van szó, elköltözött a pasijához 150 km-re arrébb, táppénzen van. 12. héttől nem jött be.


Nem irigykedtem, vagy ilyenek, csak nem tudtam, hogy ilyen van, hogy szólok, hogy gyenge vagyok és nem kell dolgozni egész terhesség alatt. De el lehet nézni, csak 19 vagyok. Nem rosszindulat, csak érdekelt.

2019. jan. 8. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
25%

De, pedig így működik.

Annyi, hogy a bevétele nyilván nem annyi mint a fizetése, de valóban, kvázi az otthon ücsörgésre kapja a fizuja 50 vagy 60 %-át (aki a semmire íratja magát táppénzre)

2019. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Hát pedig nagyon úgy tűnik hogy irigy vagy, máskülönben kit érdekelne hogy most azért van tp-en mert ikreket vár vagy mert eltört a lába...
2019. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem ikerterhességen múlik. Aki egyel terhes, azt is kiírja simán a doki, ha azt mondja fáradt, kimerült és pihenne...
2019. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
Én szerettem volna dolgozni,de 16. héttől orvos mondta,hogy nem kéne.. Stresszes nehéz munkafolyamat,amit nem lehet gyerekkel bírni. Plusz előjöttek olyan bajok,amiktől sajna az ágyból sem tudtam kikelni mire rájött egy másik doki csoda,hogy élünk. Ezt csak azért írtam le,hogy nem feltétlen akarja magát kihúzni a munka alol az ember. Nekem kínzás volt az ágynyugalom,de biztos van olyan,aki tp. re hajt. Nálunk nem is ír ki mindenre pl. a háziorvos sem. A kollégád lehet éjjel nappal hány szédül nem tudhatod. Ikrek alapból rizikós én úgy tudom.
2019. jan. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!