Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Down-kór szűrés Mikor, hol,...

Down-kór szűrés Mikor, hol, mennyi? Budapest,11. Kerület környékén

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok lassan a 9. hétben, a napokban ismét megyek nőgyógyászhoz.

Mikor kell Down kór szűrésre menni és ez hogyan működik?

Az orvos beutal vagy magamtól kell intézni hogy biztos időben meglegyen?

Milyen áron mennek most ezek a szűrések?

Mi a következő vízválasztó vizsgálat?

Köszönöm


Laborban sem voltam még, se védőnőnél.

Utóbbit magamtól kell megtalálni vagy az orvos irányít oda?


2019. febr. 5. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a Czeizlen intézetben voltam, a 11-14. hét között kell menni. Ez magán, 41 ezer Ft volt, magamnak intéztem. Kb 3 hét a várólista, így időben kell telefonálni.

Államiban is van, de nem tudom hol sajnos.

Védőnőhöz a nőgyógyász ír beutalót, utána oda is te kérsz időpontot.

2019. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Én most voltam a 12. héti genetikai Uh-n. Ez ugye az első kötelező. Háziorvos ad beutalot a kötelező 12hetes vér és vizelet vizsgálatra. Először is terhesgondozás ajtónál kellett jelentkeznem és ott a szülésznő vagy aki bent van az kérdezte meg hogy akarok e Down szűrést. Mondtam hogy igen. Adott egy csekket 12ezer Ft és az Czeizel intézmény csinálja. Befizettem visszavittem a korhazba a befizetett csekket és kaptam vérvételre ilyen beutalot is. Majd egy hét múlva kaptam smst hogy megérkezett az eredmény és interneten lehet megnézni az eredményt.
2019. febr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 6. 07:45
 4/4 A kérdező kommentje:

én nem kaptam beutalót.

Az orvos annyit mondott, ha akarom a szűrést, akkor magamnak kell intéznem, ő a Czeizelt ajánlja, de nem tud hozzá elérhetőséget mondani, mert pont elfogyott minden szórólap.. :D

Vicc, keressem fel a honlapjukat. Mondjuk ezt nem tudom miért nem lehetett 2 héttel korábban is jelezni.


1 fél nap próbálkozás után végre visszahívtak, kaptam időpontot.

12. hét 6 napos lesz, remélem ez nem késő vagy problémás.

2019. febr. 25. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!