Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez komoly, hogy eddig semmilye...

Ez komoly, hogy eddig semmilyen szűrés vagy tisztítás nem volt a szennyvizen?

Figyelt kérdés

[link]

!!! Nem a politikai vetületét vizsgálom a cikknek, hanem pusztán a szennyvízkezelés kérdésével foglakozom!!!


"Állok hat méterrel a föld, konkrétan az Üllői út szintje alatt, egy rendkívül nagy átmérőjű csőben és azon gondolkodom, hogy régen a környezetszennyezés is jobb volt. Ha az ember lement horgászni a pesti Dunára, és pont nem rágott se a dévér, se a paduc, se a márna, még mindig pompásan el lehetett szórakozni az áramlásban vadul védekező kotonokkal és a kiismerhetetlen irányokba menekülő intim betétekkel. "


Ez komoly, hogy eddig semmilyen szűrés vagy tisztítás nem volt a szennyvizen? Vagy azért eddig is volt valamilyen tisztítás, csak nem túl korszerű.



2012. szept. 12. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2-3 éve készült el a Budai Főgyűjtő Csatorna.

Bizony, azelőtt Budapest szennyvizének igen komoly része (nem tudom pontosan, de úgy saccolom, hogy több mint a fele) tisztítatlanul ömlött a Dunába.


[link]


off:

Mindig is csodálkoztam, hogy Gyurcsányék miért nem kampányoltak ezzel a témával jobban. Szerintem az egyik legfontosabb beruházás volt az elmúlt 20 évben és szinte senki sem tud róla.

2012. szept. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na de miért nem tett már ez ellen valamit Kádár? Már akkor kellett volna valamit csinálni! Sőt má Rákosinak kellett volna ezzel foglalkoznia!

Nem azt mondom, hogy Kuglifej vagy Jani bácsi ilyen modernet csinált volna, de legalább részlegesen meg kellett volna oldani már akkor is, hogy a minimális szűrés (azért legyen) Közben meg Baján ebből a vízből fogták ki a halakat, amiből a halászlét főzték!

Ez azért eléggé durva.

2012. szept. 12. 10:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Az még annyira nem is gáz, Addigra a szennyeződés jó része leülepedett, leülepszik. De itt Budapesten is fogtak ki halakat, ebből a szennyvízből. Jómagam is horgásztam rendszeresen a Duna fővárosi szakaszán. Hidd el, nem akarod tudni, hogy milyen volt a víz pl a Batthyány térnél, vagy az Erzsébet hídnál az Ördög árok befolyójánál. Érdekes módon azért csak az ilyen helyeken tömörültek jobban a halak. Megenni sose volt gusztusom, de fogni lehetett rendesen ...
2012. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rákosi meg Kádár gazdaságpolitikájában nem volt szempont a környezetvédelem soha.
2012. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azért ez nem egészen igaz! Kuglifej idejében kezdték a trolihálózat kiépítését Budapesten, igaz, villamosok helyére, de a későbbeikben inkább buszokat raktak a villamosok helyére), ha meg villamos lenne most is ott, akkor állandóan akadna a dugók miatt pl. a Bethlen Gábor vagy a Király utcában.

A sétálóutcák kiépítése, vagy nemzeti parkok létesítése az egyértelműen a Kádár rendszerben kezdődött.

2012. szept. 12. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem nem volt semmi tisztítás 1995 ig, akkor kezdett lassan fejlődni. Én mindig mondtam hogy csodálatos ez a folyó, képes volt lebontani 10-20 tonna ürülék, állati részek és vér, baktériumi és vírusi terhelés, olajszármazékok és egyéb kémiai vegyületek 80%-át. A maradék sodródott lefelé; olyan kis büdösek voltak a kifogott halak meg a víz szaga...:) ..:(
2012. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!