Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Utrogestan tabletta, hányadik...

Utrogestan tabletta, hányadik hétig szedhető?

Figyelt kérdés

Az 5. héten pecsételő mennyiségben véreztem.

Az orvos akkor napi 2x1 utrogestan tablettát írt fel.


12 hétig szedtem napi 2x1-et

utána azt mondta, 1 dobozzal szedjek végig csak napi 1-et, hogy fokozatosan hagyjam el.


15 heten vagyok, biztos kell még szedni?

Ti meddig szedtétek és milyen arányban? Mikor hagytátok abba?



2019. márc. 25. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy kell ahogy az orvosod is mondta, 12. héttől fokozatosan csökkenteni, ugyanis akkor fejlődik ki teljesen a placenta és kezd el "dolgozni"

15. Héten szerintem már nem kell szedni, rég a placenta táplálja a babát.

2019. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, de még van a gyógyszerből...

Pont ezért nem tudom merjem-e abbahagyni,

napi 1-et szedek, de félek hogy már inkább árt mint használ

2019. márc. 25. 14:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne hirtelen hagyd abba, mondjuk a héten 4x vedd be, kövi héten 2x, aztán többet ne


Viszont ha egyik nap kihagyod és vérzést tapasztalsz akkor vegyél be belőle, de mostmár lassan hagyd el :)


Én is így csináltam, 16. héten már nem vettem be

2019. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon problémás lombik terhességem volt. A 15. hétig injekcióban, hüvelybe és szájon át is ment a progeszteron. A 15. héttől már 'csak' a 3x3 Utrogestan ment szájon át koraszülés megelőzés miatt, a 30. hétig.
2019. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 khniki ***** válasza:
12. hét végéig szedtem napi 3x. Utána 2 napig már csak reggel és este, újabb 2 napig csak reggel, aztán elhagytam teljesen.
2019. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!