Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tablettás terhesség mekszakí...

A tablettás terhesség mekszakítást hanyadik hétig lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés

És melyik országba kell menni?mert úgy tudom magyarországon sajnos nincs.Nem vagyok terhes,de ha véletlen az lenne,semmiképpen nem akarnám megtartani

hogy megy ez az egész?mindent szívesen fogadok. N21



2013. máj. 28. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha jól tudom a 8. hétig, és tényleg nincs itthon, Ausztriába mennek ki a nők

de tudnod kell, hogy ez sem veszélytelen, tegyél meg mindent a védekezésért inkább

2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Mindent szívesen fogadsz?

Talán nem kéne, és akkor nem lesz ilyen problémád...

Védekezz, ne pedig előre agyalj az abortuszon.

2013. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Normálisan kell védekezni, akkor nem kell ilyeneken rágódni.
2013. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
fogamzásgátlót szedek,csak nagyon parás vagyok,minden ilyen egészségügyi.műtétes dolgon, és a nagymamám testvére gyógyszer mellett!lett terhes,megfordult a fejemben hogy esetleg a mi hormonrendszerünkre nem hat úgy,mittomén,megteszek mindent természetesen,mert rettegek minden orvostól főleg műtéttől,de egy gyerekkel nem tudnék mit kezdeni,a szülés gondolata pedig egy rémálom
2013. máj. 29. 10:55
 5/8 anonim ***** válasza:

ne aggódj, ha rendesen szeded a fogamzásgátlót és betartod a rá vonatkozó szabályokat (pl. antibiotikum kúra esetén kiegészítő védekezés), akkor nem fogsz teherbe esni.

a tablettás terhességmegszakítást legközelebb ausztriában végeznek egyébként tudomásom szerint a terhesség kilencedik hetéig.

2013. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben,köszönöm,csak abiztonság kedvéért kérdeztem,mert tényleg semmi féleképpen nem akarok szülni
2013. máj. 29. 20:25
 7/8 anonim válasza:
Nekem 3 gyerekem van,és mindegyik tabletta mellett lett.Sajnos a szervezetem olyan,hogy hiába szedtem a tablettát,mégis kiürült a szervezetemből.A poén az,hogy a harmadik gyermekemnél mondta ezt a doki,hogy nekem nem hat a tabletta.Most minden mással védekezem,de amilyen szerencsém van tuti a 100 ezerből egy óvszer ha lukas azt én fogom ki.:)
2013. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár a kérdés már régi, de mivel csak általánosságban beszelünk róla, nem vagy konkrétan ilyen helyzetben, így gondoltam hasznos lehet a válaszom :)

Itt Angliában engedélyezett a gyógyszerrel történő terhességmegszakítás. Pár hónapja legjobb barátnőm (ő is itt él) terhes lett és anyagilag magát is alig bírta fenntartani nem hogy egy gyereket.

A nőgyógyász megkérdezte, hogy melyik módszert szeretné, tablettát vagy műtétet.

Végül a műtét mellett döntött. Tabletta esetén megindul a vetélés, majd haza lehet menni. Otthon görcsölni fogsz és nagyon erősen vérezni. Plusz látni fogod, ahogy a magzat távozik belőled. Nem egy leányálom. Így inkább a műtétet választotta. Reggel bement, a tágítás gyógyszerrel történt, tehát nem feszítették. Műtét után nem érzet semmi, este 7-re már otthon volt. Kis vérzés volt és minimális fájdalom, ami pl. menstruáció esetén is erősebb fájdalom. Én ott voltam vele a kórházban, a saját szememmel láttam, hogy nem az itt sokszor leírt nővéri és orvosi viselkedés volt a jellemző. Ott megpróbálták nyugtatni, mindenki nagyon kedves volt vele, nem rúgtak bele mint sokszor itthon.

2013. okt. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!