Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Van valami ötletetek, hogy ne...

Van valami ötletetek, hogy ne érezzem magam ennyire kellemetlen helyzetben, amikor nőgyógyászhoz megyek?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok, most hogy már hetente kell mennem, teljesen kiborít még maga a gondolata is.

Alig tudom már magam óvatosan megborotválni, ha meg túlzásba viszem, akkor a hihetetlen érzékeny bőröm kivörösödik és begyulladnak a szőrtüszők. Iszonyat kellemetlen ez az egész.

Más is küzd vagy küzdött ilyen problémával vagy csak én vagyok ennyire szemérmes?


2019. ápr. 5. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Látott már a nőgyógyász szőröset is.

Nem mindenki borotválja, van, aki szőrösen szereti.


Hidd el, neki mindegy a szőr mennyiség, tiszta és ápolt legyél, ez a lényeg!

2019. ápr. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

A nőgyógyászod már annyi mindent látott, hogy fogadom pont nem érdekli ha vam ott szőr vagy nincs. :D

Egyébként érdekes, én az utolsó pillanatban is tudtam magam borotválni. Úgy csináltam, hogy fürdésnél bőrradír, majd hidratáló krém. Ettől a bőröm és a szőr is picit puhul, majd borotvahab és úgy a borotválás. Utána már ne kenj rá semmit.


De amúgy én is ilyen voltam a terhesség elején, aztán egyszer, valahogy a 33. héten, hazaszaladtam rendelés előtt "rendbe tenni" magam.

Előtte nap tortát sütöttem unokahugomnak, az extrája a tortának az ehető csillám volt. Nah.. hát maradt kis krém, gondoltam belenyaldosok (borotválás közben..😂 nah mindegy, nem voltam normális terhesen sem), és valahogy sikerült a maradék csillámot a bugyimra borítani, de nem látszodott, vagy hát nem vettem észre, vagy én nem is tudom, de felhúztam, mentem dokihoz, ott levettem és vettem észre hogy a bőröm ugyan sima de tiszta tiszta pink csillám csillagos szives mindenes😂😂😂😂.

Nah, amikor bejött a doki a fülkémbe, ott annyit megjegyzett azért, hogy így még nem várta őt senki vizsgálatra, de máskülönben soha semmit, szerintem ez nem érdekli őket, és ha zavar a szőr, a piros bőr vagy bármi, jusson eszedbe az én csillámos nunim és el fog szállni sztem minden félelmed :D ennél gázabbul nem fogsz kinézni

2019. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%
Van valami oka hogy hetente kell járnod nőgyógyászhoz? Ha nincs, ne menj, tok felesleges, ha problémamentes a terhességed.
2019. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek sem kellemes, ha az orvos ott matat. Engem az nyugtatott meg, hogy a baba érdeke és hamar túl vagyunk a vizsgálaton. Sok mindent látnak ők és te vagy az 1000ből 1. Szóval ne parázz. Tudom kellemetlen én is a hátam közepére kívántam pontosan hasonló okok miatt, mint te. Igyekeztem ápolt lenni mindig a nagy pocak ellenére, mert nekem ez fontos. Inkább a szülésre koncentrálj hamar eljön a nap. 🙂
2019. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Sosem szőrtelenítek odalent. (igen, lehet lepontozni meg fujjogni) Sosem esett még hasra tőle a nőgyógyász. Mindennap fürdök, megmosom, ápolt vagyok, nincs miért szégyenkeznem. Egyébként is az orvos vizsgál, nem nézegeti a puncidat, hogy vajon tetszik-e neki...
2019. ápr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem is érzékeny a bőröm, én úgy voltam vele nem érdekel. A végén már csak ollóval nyirtam rövidre, max oldalt a bikinivonalat borotváltam ki. A szülőágyon úgy is meg fognak borotválni. És igen, az orvost egyáltalàn nem érdekli a bozont. Ápolt legyél, csak ez a lényeg.
2019. ápr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Európában sehol nem nyúlkàl a nőgyógyász az egész terhesség alatt, ez Magyarországon még mindig divat?

Durva, a méhszájat a hasi ultrahangon tökéletesen meglehet nézni.

2019. ápr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Veszelyeztetett terhes vagy, azert kell ilyen gyakran jarnod? Miert kellene borotvalnod? Sem a manualis vizsgalat, sema huvelyi nemhogy nem kotelezo, de panaszmentesseg eseten karos is lehet. Boven eleg a hasi uh is.
2019. ápr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Gyantáztass. Egészségesebb, alaposabb is, nem vágod meg magad, stb.
2019. ápr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó hetekben minden héten menni kell CTG-re + vizsgálatra, pedig nem vagyok veszélyeztetett terhes.

Sajnos a gyantát sem bírja a bőröm térdtől felfelé. Viszketnek, begyulladnak a szőrtüszők. Mire rendbe jönne, addigra újra nő a szőr.

2019. ápr. 5. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!