Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terhességi cukorterhelésre...

Terhességi cukorterhelésre magadnak kell kikeverni a szirupot vagy a kórházban adják? Hol tudok glükózt vásárolni?

Figyelt kérdés

Milyen arányban kell keverni az összetevőket?


Valahol olvastam, hogy 75g glükóz + 2,5dl víz kell.

Hol tudok glükózt vásárolni?

Sima kristálycukor is megfelelő? Citromlével ízesíthetem?


Sajnos nem kaptam tájékoztatást, csak itt a fórumon olvastam, hogy nekünk kell vinni.



2019. máj. 7. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vérvételen keverik ki. Te önthetsz bele citromlevet, hogy ne legyen annyira édes.
2019. máj. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kóeházfüggő. Én Váchoz tartozom, itt kikeverik, csak a citromot “kell” vinni. De amúgy gyógyszertárban biztos van glükóz.
2019. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első trimeszteri vérvételen adnak receptet rá, amit ki kell váltani és vinni kell a 24 hetes vérvételre, ott aztán ők kikeverik. 200 ft körül van. Pár éve még volt rá pénze a kórháznak, most már nincs...
2019. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem hívod fel a kórházat, ahova mész??

Ahány ház, annyi szokás!

2019. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kikeverve kell vinni. Inkább kérdezz rá
2019. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk előre kellett szólni hogy megyek, legalább 1 héttel, így adtak időpontot is és tudták hogy ki kell keverni a cukros lötyit. Citromot vihettem volna, de persze otthon hagytam... Nem volt vészes az íze.
2019. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kikeverik. Mivel időpontra kell menni így már tudják és megcsinálják.
2019. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kórházfüggő, 2 helyen is csináltattam, ez egyiken ők keverték be 2dl vízbe és előttük kellett meginni, nem lehetett citromot beletenni, a másikon vinni kellett a glükózt (gyógyszertárban vettem), bekevertèk, onnantól a kutya sem figyelt
2019. máj. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a kristálycukor. Nálunk úgy van, hogy a vérvétel napján reggel kell feloldani a 75g glükózt (gyógyszertárban így simán kérni kell, kb 200 forintba kerül. Érdemes meleg vízben - ami persze elhűl mire inni kell, de abban jobb az oldódása). Én úgy csinálom hogy egy fél literes ásványvizes palackot félig engedek meleg vízzel és ebbe szórom a glükózt, majd alaposan össze kell rázni hogy ne maradjanak benne kis rögöcskék. Utána lehet citrommal ízesíteni. Mindenképp annyi vízzel csináld, amennyit meg is tudsz inni egyszerre! És ne tegyél bele túl sok citromot mert én először így jártam és borzasztóan fájt tőle a gyomrom.
2019. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!