Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 3. trimeszteri (36. hét)...

A 3. trimeszteri (36. hét) vérvételre éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint ehetek, de a neten mindenhol mást írnak. Fél 10 körül tudnék menni, addig nem nagyon bírom ki kaja nélkül...

2019. jún. 3. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk egyik előtt sem lehetett enni. Nézd meg a beutalón, be van-e ikszelve a cukor.
2019. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Éhgyomorra kellene menni. És miért csak fél 10 felé tudsz menni? Korábban kéne.
2019. jún. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
#1 nem csak a cukor miatt nem szabad enni. Az étkezés szinte minden mást is befolyásol. Pl a májfunkciókat is. Én nem tudom mi van a harmadik tiremszteri vérvételben, mert én nem jutottam el addig. De a lényeg, hogy éhgyomorra kell menni. És ezt laborosként mondom.
2019. jún. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj korabban. Nálunk egyik előtt sem lehetett enni. Kivéve mikor az integrált tesztemhez vettek le a vert.
2019. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azért csak fél 10 körül, mert 10-re megyek még egy vizsgálatra is ugyanoda, és körülményes egy másfél éves mellett elmenni 7-kor is, meg 10-kor is, jobb lenne egymás után letudni. Ezen kívül elsőként a cukorterhelésesek mennek be először, úgyhogy hiába megyek oda 7-re, ha mondjuk vagy fél 9-ig ott kell várni. A beutaló az a kiskönyv, nincs külön beutaló. Köszönöm utolsó válaszoló, akkor megpróbálok éhgyomorra menni, kicsit hamarabb.
2019. jún. 3. 08:31
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Én mindegyik vérvétel előtt ettem, kivétel mikor cukrot is néztek. Nekem engedte az orvos és nem is volt semmi gond az eredményekkel.
2019. jún. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most is találtam egy cikket (Babaszoba), ahol azt írják, hogy az első 2-nél nem szabad enni, a 3.-nál lehet. Mindenki mást mond, nem értem hogy nincs erre egy egységes utasítás. Nem lesz most cukorterhelés, csak vérkép, vizelet és ellenanyag-szűrés lesz!
2019. jún. 3. 09:13
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Természetes én mint szakmabeli le lettem pontozva, mert nyilván az a hülye aki ért hozzá. Bezzeg a többi szakértő... 😆


Kérdező amennyiben csak egy sima vérkép lesz, vércsoport+ellenanyag, meg vizelet akkor valóban ehetsz.

(pontositva: a vérkép egy általános szó, amibe laikusok mindent beleértenek. Pedig az önmagában egy vizsgálat. A májfunkciók, szívenzimek, vesefunkció stb nem tartozik az általánosan elterjdt "vérkép" megnevezésbe. Ezek úgynevezett kémiai vizsgálatok.)

2019. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Te vagy a laboros? Mert pont a Te válaszodra írtam, hogy nagyon köszi😊, csak mire elküldtem, jött még egy válasz.. Egyébként mindenki válaszára ment a zöld kezecske, mert mindenki legjobb tudása szerint segíteni akar, és csak saját tapasztalatot ír! Csak olyan idegesítő, hogy szakemberek is, akiktől tényleg első körben kérdez az ember, össze -vissza mondják, pl védőnők... 😕
2019. jún. 3. 11:24
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk csak cukorterheléskor kell éhgyomorra,ezt a védőnő es a nőgyógyász.mondta
2019. jún. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!