Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akkor hogy is van ez? Embrió...

Akkor hogy is van ez? Embrió fejlődés? Mi lenne, ha már a pár hetes embrió is tudna az orvosi technika segítségével tovább fejlődni?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésben adott válasz ihkette ezt a kérdést.


"A nő teste és szervezete nélkül képtelen lenne fejlődni, képtelen lenne egyáltalán létezni, a nő erőforrásait használja arra, hogy növekedjen, teljesen ésszerű és egyértelmű, hogy az adott nőn kívül ehhez senkinek semmi köze. "


Egy koraszülött sem lenne képes élni az inkubátor és egyéb orvosi segítség nélkül. Mégis próbáljak megmenteni és egyre kevesebb hétre született babákat mentenek meg.



2019. dec. 2. 18:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már az abortuszt. Van ahol 20 hetes magzatot is el lehet vetetni.

Az is világos, hogy a nő dönt.

Amúgy linkelnél be valami tanulmányt, hogy biztosan nem érez. Csak mert mindig ezt írod.


Ettől függetlenül nem az abortusz ellen akarok írni. A kérdésem még mindig nem erről szól. De látom nehéz ettől elvonatkoztatni.

2019. dec. 2. 19:16
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Elolvastad a linkelt hsz-t?! Ugyanis ahonnan copyztad, ott épp arról van szó, hogy miért csak a nőnek van joga eldönteni, hogy megtartja-e vagy sem a terhességet! A komment is épp erről szól, a puszta tényeket írja le, hogy mik azok az okok, ami miatt teljesen egyértelműen nincs joga másnak ebbe beleszólni az adott nőn kívül. Eleve a dolog már ott megbukik, hogy a nő nélkül nincs embrió, se magzat, se gyerek! Mert nélküle egyetlen egy embrió sem képes létrejönni, sem érző emberré fejlődni. Innentől kezdve nincs miről beszélni. Onnantól pedig, hogy egy nő terhes, a döntés az övé, független attól hogy abortusz vagy szülés mellett dönt.

Amúgy meg miért kéne tanulmányokat linkelgetni ilyen alapvető dolgokhoz?? Aki tanult egy kis biológiát az tisztában van vele, hogy egy néhány hetes embriónak teljesen fejletlen és éretlen az idegrendszere, a fájdalom értékeléséhez szükséges idegpalyai nemes egyszerűséggel nem elég fejlettek a fájdalom és más érzések érzékeléséhez. Olvasgass kicsit, mert alapvető dolgokkal nem vagy tisztában és így elég nehéz érdemben bármiről is beszélni.

2019. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12 te aztán nagyon lekezelő vagy. Amúgy nem rémlik, hogy bármikor ilyen részletesen tanultuk volna biológia órán. Orvosi egyetemre meg nem jártam.

Olvastam a kérdést, de én nem azt akarom itt folytatni. Ez egy másik kérdés.


Amúgy meg, van arra is jogszabály, hogy hány hetes korától kötelező életben tartani. Hiába lesz fogyatékos és egész életében ápolásra szoruló. Ott nem dönthet a nő, hogy ne kapcsolják lélegeztető gépre, vagy nem tagadhatja meg a műtétet, ráadásul a természet szelektál.

2019. dec. 2. 19:54
 14/17 A kérdező kommentje:

[link]


Ott 9 hetes kortól írja, hogy "Az arc, a tenyér és a talp idegi receptorai érzékelik az enyhe érintést."


na mindegy nem is ez a lényeg. Csak szerintem próbálsz okos lenni hiteles infó nélkül. Ez sem hiteles, nem állítom. Mielőtt belekötsz.

2019. dec. 2. 20:03
 15/17 anonim ***** válasza:
68%
Az a különbség, hogy a nő nélkül életben tud-e maradni. Az lényegtelen, hogy más segítségével, hiszen az embergyerek mindenképp koraszülötten jön a világra, ez evolúciós örökségünk. A 30 hetes életben maradhat akkor is, ha más gondozza. A 8 hetes magzat nem életképes, ha kikerült a nő testéből.
2019. dec. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%

Ez azért érdekes felvetés, szerintem, mert biológiai alapon egy 40. hétre született újszülőtt, de még egy pár hónapos baba is életképtelen az anyja (teste és teje) nélkül. Csupán a technikai fejlettségünk miatt maradhat életben és lehet egészséges ember. Mégis, méhen kívül az első pillanattól megilleti az összes emberi jog, az élethez valót is beleértve, és a legsúlyosabbnak ítélt bűnök egyike egy újszülöttnek ártani.


A te kérdésed kicsit tovább gondolva: vajon ha a technika lehetővé tenné, hogy a (pl) 10 hetesnél kisebb magzatot kiveszik, lefagyasztják, és később visszaültetik úgy, hogy egészségesen fejlődik tovább, akkor hányan élnének a lehetőséggel?

Sok esetben "csak" az időzítése rossz egy terhességnek, és pár hónappal (évvel) később ugyanaz a gyerek megszülethetne.


Tekintettel arra, hogy mesterséges megtermékenyítés esetén pár napos embriókat ültetnek be sikerrel, szerintem ez a verzió technikailag hamarabb megvalósítható lenne, mint egy embrió életben tartása az anyaméh nélkül.

2019. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
63%

"Ez azért érdekes felvetés, szerintem, mert biológiai alapon egy 40. hétre született újszülőtt, de még egy pár hónapos baba is életképtelen az anyja (teste és teje) nélkül. "


Ez baromság. Nem az anyja kell ahhoz, hogy életben maradjon, bárki más is megfelel. Akárki képes egy újszülöttet ellátni, a szoptatás helyett meg ott a tápszer.

2019. dec. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!