Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha egyszer nem mentem el az...

Ha egyszer nem mentem el az abortusz időpontra de még 12 héten belül vagyok elmehetek ugyan abba a kórházba kérni egy időpontot abortuszra?

Figyelt kérdés

2019. dec. 13. 07:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen
2019. dec. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, de kérdés, mikorra kapsz időpontot.
2019. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem kapsz a 12. Héten akkor megmarad.
2019. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem marad meg! Kecskeméten 18. Hétig el lehet vetetni. En tudom mert majdnem abortusz lett nekem de en nem akartam csak ajánlották nekem. Az az egyetlen hely ahol engedik 18.hetig
2019. dec. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

4!


Ne beszelj baromságokat. A 12. hét után nem végeznek a no keresere abortuszt, az egyetlen kivétel a kiskorú terhes.

2019. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
4! Ha ajánlották, akkor annak egészségügyi oka volt. Csak és kizárólag akkor lehetséges a 12.hét után.
2019. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

#3, #4, 5#, egyikőtöknek sincs igaza. Tudjátok, a szájhagyomány helyett a magzatvédelemől szóló törvény az érdemi forrás:

(2) A terhesség az (1) bekezdésben foglalt feltételek esetén a 18. hetéig szakítható meg, ha az állapotos nő


a) korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;


b) terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az (1) bekezdésben foglalt időtartamot.


(3) A terhesség a 20. hetéig - a diagnosztikus eljárás elhúzódása esetén 24. hetéig - szakítható meg, ha a magzat genetikai, teratológiai ártalmának valószínűsége az 50%-ot eléri.


Tehát valóban megszakítható a 18. hétig ha az illető lekéste a 12. hetet - _akkor, ha_ erre az orvos/kórház hibájából, mulasztásából került sor. (szóval, ha a nő jelentkezik a kórházban 11 hetesen a műtétre, de a kórház csak a 13. hétre ad neki időpontot, akkor az ab. elvégezhető a törvény szerint.


Kérdező, van a törvényben egy további feltétel is: "(4) Ha az állapotos nő 8 napon belül nem jelentkezik, erről az egészségügyi intézmény a munkatársat a kérőlap másolatának visszaküldésével értesíti."

Szóval, ha a jelentkezésed óta letelt már 8 nap, akkor sajnszos, hogy a családvédelmisnél meg kell futnod újra a második kört, egy új papírért.

2019. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
7es igyvan! Tudatlanok ne okoskodjanak már istenem.Nezzetek utana ostobak
2019. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Bécsben 14. hétig megcsinálják. Nekem le volt beszélve, de végül nem mentem el. :)
2019. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

7!


Okostojás! A kerdezo nem ment el, nem a kórház hibázott. Ilyen esetben az alap rendelkezes erbenyesul, magyaran a 12. hetig dzakithato meg a terhesség.

2019. dec. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!