Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A terhesseg megszakitas (nem...

A terhesseg megszakitas (nem kivant terhesseg eseten) ugyan olyan karos mint a missed ab? Vegulis ugyanugy vegzik nem? Ugy etem, hogy ha van valakinek 4- 5 missed ab. ja az ugyan olyan mintha 4-5 abortusza lenne? Szovodmenyek szempontjabol?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ja.
2019. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ. Lehet rosszabb és "jobb" is.

4-5 mesterséges méhszájtágítás sose használ. Aki spontán vetél, de nem ürül, az nyílhat magától is. Ez a méhszájnak jobb, kevésbé veszi igénybe. (Azaz ebben az esetben a missed abos kevésbé sérül, mint az abos.) Ugyanakkor ha valaki 4-5-ször vetél, az egy 6. terhességet is kisebb eséllyel hord ki és nem csak a méhszája miatt.

2019. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Elviekben igen, ugyanaz a műtét, ugyanaz az eljárás. "Csak" morális különbség van, az egyik esetben élő babát vesznek el, a másikban nem élőt.
2019. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Missed ab esetében ugyanaz a technika. Ha már megindult a vetélés (incomplet abortus), akkor nem feltétlenül van szükség tágításra. Nekem 3 küretem is volt sajnos vetélés, illetve élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség miatt. Mind más volt (technikailag is).

Szövődmény szempontjából leginkább akkor van gond, ha maradnak magzati szövetek. Sajnos ilyenben is volt részem... nagyon durva gyulladást tud okozni.

2019. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy missed ab kellet muvileg befejezni. Beindult a veteles de mivel nem urult ki a mehem akkor mutetileg be fejeztek meg aznap este. Nem tagitottak, ennyi volt a kulombseg egy normal abortuszal szembe
2019. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat
2019. ápr. 16. 12:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, engem meg tágítottak, mert nem indult be a vetélés, így nekem tényleg full ugyanaz az eljárás ment le. Amúgy simán végighordtam utána két terhességet, semmi baja nem volt a méhszájamnak.
2019. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!