Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen esetben megtartanád a...

Ilyen esetben megtartanád a babát?

Figyelt kérdés

Adott egy nő, súlyosan elhízott. Jelenleg is fogyókúrázik, a célsúly elérése után terveznek babát. Azonban a baba védekezés mellett előbb becsúszik.

A nő nagyon szeretné a babát, ugye tervezi is, de a terhesség veszélyes lehet mind rá, mind a babára.


2020. ápr. 14. 01:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Meg
2020. ápr. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
100 kg körül estem teherbe mind a 4 gyerekemmel. Nem volt egyikkel sem semmilyen tünetem (egy kósza hányinger sem), a cukrom, a vérnyomásom és a laboreredményeim is tökéletesek voltak végig... Nem ez az ideális, tudom. De nem is feltétlenül okoz gondot, sosem ölném meg emiatt a gyermekeimet.
2020. ápr. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Megtartanám, legalább olyan plusz motívációt kapsz, hogy egészségesen étkezzél, ami biztos, hogy megéri.
2020. ápr. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Miert lenne a babara veszelyes a terhesseg mert kover vagy? Ha megolod a sajat gyereked mert nem a terv szerint tortenik valami akkot kesobb se valalj gyereket
2020. ápr. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha amúgy is terveznek gyereket akkor persze hogy megtartanám. A túlsúly nem indok az abortuszhoz számomra!!
2020. ápr. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez ugye nem komoly?
2020. ápr. 14. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
A természet nem hülye, pontosan tudja a dolgát. Ha annyira veszélyes túlsúly lenne, teherbe se tudtál volna esni.
2020. ápr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Mennyire túlsúly az a túlsúly, hogy ez eszedbe jutott?


Én 30-as testtömegindex-szel eleinte fogytam, a végére alig híztam, és semmiféle terhességgel kapcsolatos bajom nem volt (volt pár epegörcsöm amit valószínűleg a terhességem váltott ki, de az epeprobléma a családunkban jellemző sajna).

Se terhességi cukorbetegség, se lábdagadás, de hányinger, se től sok reflux, semmi.

Attól még mert valaki kövér, nem biztos, hogy baj van (még) az egészségével.

165/81 kilósan kezdtem.


Eszembe nem jutna emiatt elvetetni.

2020. ápr. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sok történetet olvastam/hallottam hogy a nagy túlsúlynak toxémia, koraszülés, a babánál cukorbetegség lett a vége.

Még nem vagyok terhes, a kérdés elméleti. De rettegek, hogy óvszer mellett is becsúszik q baba, mielőtt sikerülne fogynom. Gyógyszert meg nyilván már nem kezdenék el szedni.

Egyszer már teherbe estem 117 kg-al, igaz akkor megszakítással "védekeztünk" és eszembe se jutott, hogy akkora túlsúllyal teherbe eshetek, főleg mivel a menstruációm is szabálytalan volt.

Az a baba sajnos magától elment (nem a súlyom miatt) és a kislányom már akkor fogant, amikor 30 kilót lefogytam. Sajnos azt majdnem mind vissza is híztam.

2020. ápr. 14. 07:52
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt is diétázhatsz, mozoghatsz, ha szakember felügyeli a dolgot.
2020. ápr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!