Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszhoz kell koronavírus...

Abortuszhoz kell koronavírus teszt?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál de nem vizsgált meg azt mondta ahoz is teszt kell. De erről már nem mondott semmit hiába kérdeztem.
2020. máj. 4. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Mármint a terhesség megállapításhoz kért tesztet? Menj sztk-ba, ott nem kérnek az biztos. Az abortusz részéhez nem tudok hozzászólni, de szerintem oda sem kell.
2020. máj. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Aki ki vagy belép a kórházba, aki egynapos beavatkozásra megy, mindenkit szűrnek a Covid vírusra.Olvasd el a Magyar Közlönyben.

Azért az orvos bővebb tájékoztatást is adhatott volna.

Mindenképp javaslom, hogy magánrendelésre menj, ott minden kérdésre kapsz választ.

2020. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

"szűrnek a Covid vírusra."


ki kell tölteni egy papírt, amiben nyilatkoztol, hogy nem voltál külföldön és nem találkoztál igazoltan koeonavírusos emberrel. Megmérik a lázad és ennyi.

Semmi tesztelgetés.

2020. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
Akkor nem jól értettem valószínűleg, és mást mondott ami a Magyar Közlönyben is megjelent.
2020. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Én a Honvéd khban voltam, igaz nem ab miatt.

Akkor csak ennyi volt,mint írtam. Ja meg szóltak, hogy tartsak távolságot és kell a maszk+kesztyű.

2020. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Minden kórházi felvétellel, és minden altatással járó beavatkozásnál kell a teszt.

Előbbinél a biztonságosság miatt; utóbbinál a saját védelmedben is, mivel az altatással együtt a torokban lévő kórokozók lekerülhetnek az alsó légutakba, tüdőbe, ezzel súlyosbodhatna egy meglévő, akár tünetmentes fertőzés.

Szóval igen, kell hozzá. (Kórházban, műtétes osztályon dolgozom.)

2020. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%
Erősen kétlem. Az abortuszokat addig is megcsináltuk, amíg csak akut műtéteket lehetett végezni, és akkor sem tesztelgettunk senkit. Viszont nálunk altatás helyett helyi érzéstelenítésben ment a dolog. A közlöny szerint csak magas kockázatú beavatkozásokhoz kell a teszt. De egyébként bazi nagy a fejetlenség, semmi értelmes konkrétum nincs. De elég meglepő lenne, ha az utóbbi 1 hónapba simán megcsinálták teszt nélkül, most meg ezen rugoznának...
2020. máj. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
100%
igen , kötelező.. ma estem át rajta..
2020. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
utolsó vagyok. úgy tudom hétvégetől lett kötelező, nem csinálták meg a műtétet , mert nem volt teszt. előbb ezen kellett túlesnem , orr-garatváladék és csak ezútan csinálják a műtétet. a papír kérdőívet alap hogy kitöltik.
2020. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

#6 Ez az új rendelet, mostantól ehhez kell tartania magát minden eü.-i intézménynek. Korábban erről nem volt egyértelmű utasítás, ezért nem csinálták; de most már van. Egyik intézmény sem fogja bevállalni, hogy szembe megy a szabályokkal, kockáztatva egy járványgóc kialakulását, melyért utólag felelősségre is vonható, ha a mulasztásuk igazolható.

Szóval leírom újra: MINDEN kórházi felvételnél és/ vagy műtétnél KÖTELEZŐ a PCR teszt; így a kérdés kapcsán szóbanforgó abortuszhoz is kell.

2020. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!