Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a tesztem 5 nap...

Pozitív lett a tesztem 5 nap késés után. 😍 Ezután mi a kivetkező lépés, főleg a koronavírus kellős közepén?

Figyelt kérdés

Szerettünk volna babát idén vagy jövő évben, de azért kicsit hirtelen jött és el vagyok veszve, ráadásul nem jelentkeztem át a régi háziorvosomtól sem még tavaly óta. Ilyenkor első a háziorvos, aki majd ad beutalót vervetelre illetve vedonohoz? Valamint választhatok nogyogyaszt? (Egyik barátnőm annak idején ajánlott egyet)

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 25. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Első a nőgyógyász, aki megállapítja az élő terhességet. Addig nem tudsz semmit csinálni, míg ő nem igazolást. Utána mehetsz a védőnőhöz, ő kiállítja a kiskönyvedet, azt kell mindenhova magaddal vinned, anélkül nem tudsz vérvételre és egyéb vizsgálatokra menni. A védőnő elmondja majd, mikor hova kell menned.
2020. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A nőgyógyász az első lépés, de vele is még várj 2-3 hetet, ha nincs panaszod, nehogy az legyen, hogy túl korán mész, és visszahív 2 héttel később, ilyenkor koronavírus idején annyira az nem buli. Ő aztán kiállít egy igazolást a terhességről, ezzel mész a védőnőhöz, aki kiadja a kiskönyved, és aztán a kiskönyveddel mész a háziorvoshoz, szóval pont fordított a sorrend :) Utána meg ők elmondják, illetve a kiskönyvben is fel van sorolva, hogy mikor milyen vizsgálat esedékes.
2020. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 25. 09:58
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Szia, gratulálok! Igen, betöltött 7. hét előtt ne menj uh-ra. Én 6+4 hetesen voltam és pont nem volt még szívhang, 2 hét múlvára rendeltek vissza, hát, azt a 2 hetet nem kívánom senkinek. De minden rendben volt, csak az idegeskedést megspórolhattam volna. 17hkm
2020. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is, gratulálok! :)


Jelenleg annyi a teendőd, hogy ha eddig nem tetted, szedj terhes vitamint. (És persze szükséges keretek között életmódváltás - azaz nincs alkohol, nincs rollerezés munkába, ne cipekedj nehezet a piacról stb.)


Ha nincs panaszod (azaz nem görcsölsz, nem vérzel), akkor is hívd fel a választott a nőgyógyászt időpontért, kb 2 hét múlvára.

A vizsgálat hüvelyi ultrahangot jelent majd, megnézik hogy méhen belüli-e a terhesség, van-e szívhang stb.


Amikor ez megvan, hívd fel a tartózkodási helyed szerint illetékes védőnőt (itt nem választhatsz, területileg illetékes védőnő van és kész)

Nem baj, ha nem vagy bejelentve, ha albérletben élsz stb. akkor is az adott címhez tartozó védőnőt kell hívnod, aki majd időpontot ad, és kb havonta egyszer találkozol vele is.


Jó tanács: nyugodtan telefonálj mindenhova amint tudsz, nehogy az legyen, hogy "sajnos csak 4 hét múlvára tudok időpontot adni..."


Ha pedig bármi problémát tapasztalsz addig is (görcs, vér), amíg nincs "saját" orvosod, akkor szépen felhívod az ügyeletes nőgyógyászatot (kórház, rendelőintézet) és követed az útmutatásukat.


Nyugodt babavárást:)

2020. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek. Sajnos a választott nőgyógyászomról tegnap derült ki, hogy nem tud fogadni a vírus miatt. :(
2020. ápr. 30. 05:22
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Na de azért elmész nőgyógyászhoz ugye?

A körzetihez mindenképp, ha a választott orvos nem is fogad. Meg kell állapítaniuk a terhességet, illetve hogy méhen belül, jó helyen van, van szívhang stb.

Hívd fel a körzetes rendelőt, kérdezd meg, hogy mi az eljárás.

Sok sikert :)

2020. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Jelenleg éppen magán orvosokat keresgélek a neten
2020. máj. 5. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!