Eljön az az idő az ember életében, hogy abortusz után azt mondja a nő, nem kínozza már tovább a tudat, hogy ez volt a jobb döntés?

Figyelt kérdés

El fogom vetetni, nem is a fizikai része miatt, hanem a lelki része miatt teszem fel a kérdést.

A miértje most mindegy, nekem megoldhatatlan ez a helyzet most..



2020. máj. 20. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Gondolj arra, hogy ha megszulned es nyomorognatok/nem szeretned tonkretenned nem csak a sajat, de az o eletet is. Nem ismerem a korulmenyeid, de ne emeszd magad. Nem bun tudatos dontest hozni, plane ebben a virusos idoszakban, amikor meg mindig semmi sem biztos...

Remelem minden rendben lesz veled!

2020. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésre nem tudok válaszolni, de a legjobbakat kívánom neked, remélem hamar jól leszel!
2020. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
82%
Én úgy éreztem tudatos döntést hozok 22 évesen, hogy nem tartom meg 1 éves kapcsolatban. 10 hónap múlva kiderült rákos vagyok, eltelt 3 év, sok-sok kemoterápia, talán túlélem most már, viszont a kemó miatt nem lehet gyerekem, nem szóltak időben, hogy az utolsó típusúnál ha nincs eltéve petesejt, akkor nem lesz gyerekem, mert olyan a szer. Most már bánom az akkori döntésem.
2020. máj. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

3-as, sajnalom ami veled tortent es a legjobbakat kivanom!

Viszont gondolj bele abba is, hogy kemoterapia mellett nem biztos hogy tudtal volna 100%-ban ott lenni egy baba mellett. Meg azt is megviseli, aki egeszseges. Nem bantaskepp mondom... Kitartast neked

2020. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Én egy percre sem bántam meg és soha nem volt lelkiismeret furdalásom se, hisz nem volt amiért. Tudtam, hogy ez a legjobb döntés, kétséget kizáróan, jó döntés hoztam, így nem volt amit megbánnom. Én nem emberként tekintettem arra az embrióra, számomra egy fejletlen, pár hetes, tudattalan és fájdalmat nem érző sejthalmaz volt pusztán, nem pedig egy teljes értékű ember.

Az más, ha valaki akarja de valami miatt nem tudja megtartani, akkor nyilván megviseli az embert, hisz valójában akarta.

Mindenesetre az ember a jó és önszántából hozott döntéseit nem bánja meg.

2020. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ha tényleg nem akarod megtartani és nem nyomás, párkapcsolat, anyagi helyzet nyomására hoztad ezt a döntést, nem fog kínozni lelkiismeret mert helyesen döntöttél, nem bizonytalanodtal el,azt tetted amit jónak láttál.
2020. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem, vagy maximum csak nagyon-nagyon sok idő után.
2020. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha képes vagy tudatositani magadban, hogy a terhességen kívül soha, semmilyen esetben sem gondolja senki önzőségnek, hogy nem aldozod fel a testedet, és a mentális egészségedet egy másik emberért, akkor persze.
2020. máj. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%
Keresd meg Olaj Anettet. Ő szervez abortusz utáni lelkigyakorlatot nőknek. abortusz.hu oldalon érheted el.
2020. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%
Biztos van rá mód, hogy megtartsd.
2020. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!