Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy kérjek pénzt abortuszra?

Hogy kérjek pénzt abortuszra?

Figyelt kérdés

Tudom nagyon gáz vagyok, de ez van, szorongásos zavarom van és nem vagyok talpraesett. Nem tarthatom meg a babát, mert még a szüleimmel élek, és munkám sincs. Ők és a baba apja nem tud segíteni anyagilag (ők már tudnak a terhességről). Az egyik testvérem külföldön él, tőle szeretnék pénzt kérni abortuszra, ehhez kérek segítséget, hogy hogyan tegyem, mert baromira szégyellem. Jóban vagyunk, de nagyon ritkán beszélünk, nincs olyan bizalmas viszonyunk. Van egy jó adag megfelelési kényszerem úgy kb mindenki felé, ezért szorongok még a nővérem előtt is, hogy mit fog gondolni rólam stb.. Újévkor beszéltem vele utoljára, hogy írjak rá, hogy fogalmazzak? Felhívni nem merem ezzel.

Nagyon szégyellem, hogy hónapokkal azután, hogy utoljára beszéltünk ezzel hívom fel és pénzt kell kérnem (mindig ő keres amúgy, én nem nagyon kezdeményezek beszélgetést vele)

Mit tennétek a helyemben? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna gyakorlati tanácsot adna, hogy fogalmazzak, hogy a lehető legkevésbé legyen kínos a helyzet.


ápr. 27. 11:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

Így natúrban. Elmondod, hogy szeretnéd ha bizalmasan kezelné a dolgot és tud-e segíteni. Te meg nyáron elmész diákmunkára és visszaadod. Nem akarlak bántani, de ha a szexeléshez nem szorongsz, akkor ezen a téren is fel kellene nőni.


A későbbiekben pedig a pasit hanyagolnám minden téren.

ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%
Pont úgy ahogy ide leírtad, írd ugyanezeket, csak neki, hogy sajnálod és szégyelled hogy most emiatt felkeresed de nem tud más segíteni.
ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Ha anyagilag ennyire xar a helyzet, akkor a családsegítőnel ezt jelzed és csökkentik az összeget vagy ingyenes lesz.


Miután soha nem keresed a testvéredet és kb nulla kapcsolatban vagy vele, én nem tudom elkepzelni, hogy tőle kérj

ápr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%
Tessék csak a pasidon behajtani az összeget! Kérjen ő kölcsön. Drágább lesz, ha kifutsz az időből.
ápr. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
36%
Ha a szüleiddel nem tudtok ennyit összerakni, add el a telód.
ápr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem simán ad rá pénzt, egy külföldi fizetésből nem olyan megterhelő. Ha a szuleidnek sincs pénze, biztosan el akarja majd kerülni a tesód, hogy 9 hónap múlva egyfolytában pénzt kérjenek tőle a szüleid és te tapszerre, ruhára, bébiételre. Boldogan ad pénzt az abortuszra, ne bonyolítsd túl, a pasit meg rugd ki.
ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%
Ez mindenhogy kínos lenne. Nem tudsz úgy fogalmazni, hogy ne legyen gáz. Én is arra szavazok, hogy adj el valamit, telefon, bicikli, barmi, vagy pedig személyi kölcsön, de ha szociális alapon vonatkozik rád, akkor csökkentik az árát, védőnővel beszélj. És tudod, ha ennyire nem vagy életképes, akkor szexelni se kellene.
ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
79%
4es, mármint az összeg felét igaz? Mert a kérdező is ott volt a felelőtlen szexnél.
ápr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Fizetéselőleg neked vagy szülőknek. 50 ezer azért nem akkora összeg, hogy akár egy hülye gyorskölcsönnel ne lehetne megoldani. Vagy egy hét és fizetés van úgyis, max a május spórolós lesz.

Nem lenne pofám kérni tőle, mert lássuk be, ha négy hónapja eszedbe se jutott, nem őt kellene pumpolni.

ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, hogy eladok valamit, de nincs igazán olyan cuccom, amitől meg tudnék válnom. A ruháimra, biciklimre, telefonomra szükségem van. Ráadásul idő, amíg megveszik. Nem szeretném kifutni az időből.

A kölcsönökről nem tudok semmit. Milyen feltételek vannak, mennyi időt vesz igénybe? Nem tőletek várom a választ, utána nézek.

ápr. 27. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!