Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Terhesség megszakítás ebben a...

Terhesség megszakítás ebben a helyzetben is elitélendő? Vagy ez az egyetlen helyes és ésszerű döntés?

Figyelt kérdés
Indokaim a következők. Három császármetszés az utolsó igen komplikált közel 4 óra hosszás kis híján a méhembe került. Orvos közölte ne legyen több gyerek mert ott maradunk mind ketten. Jelenleg egyetlen fizetésből élünk 5-en én csak az anyaságit kapom plusz családi. Nagyon nehezen jövünk ki a sok adósság mellett hónapról hónapra. Épp most kaptam egy állás ajánlatott amit nagyon szeretnék, a héten megyek megbeszélésre. Iskolába járok szakmát tanulok. Sajnos történt egy kis balesett az óvszerrel ami miatt lehetséges hogy teherbeestem. Esemény utánit nem vehettem be orvosi indokból mivel semmiféle hormont nem szedhetek. Bármennyire is fáj az abortusz gondolata úgy érzem nincs választásom. Egyrészt az egézségügyi okok másrészt az anyagi okok miatt.
ápr. 22. 13:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Abszolút. Jobb így mindenkinek.
ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%
1# mármint h érthető és helyes döntés.
ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, a terhesség megtartása és megszakítása két olyan dolog, ami a nőn kívül max az apát érinti. Senki másnak semmi köze hozzá és semmi joga se beleszolni, se ítélkezni. Nem tudod/akarod vállalni a terhességet. Ennyi a lényeg. Az oka mindegy.
ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
A férjem illetve a család azon közeli része akik tudnak a problémáról is az abortuszt támogatják. Mégis fáj a szívem a döntés miatt. De jelenleg sajnos muszáj az eszemre hallgatnom.
ápr. 22. 13:30
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Érthető, az orvos ha azt mondta ott maradhatsz az asztalon, mégis mi lenne a helyes szerinted ?? Minden ellene szóp, itt a józan észnek kell diktálnia. Viszont még az sem biztos, hogy babát vársz, úgyhogy nyugi. Létezik hormonmentes spirál is.
ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Ebben az esetben mindenkeppen az abortusz a kisebb rossz.
ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%
A meglevő gyerekeidnek kell egy anya aki nem hal bele a következő szülésbe illetve őket is el kell tartani amibe plusz egy gyerek most nem férne bele. Simán abortusz,a már megszületett gyerekekre kéne gondolnod.
ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
96%
Abortusz, plusz a helyedben megkérdezném az orvost nincs e valami végleges megoldás a számodra, hogy többet ilyen ne forduljon elő
ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%
Abortusz és elköttetés, ha már nem megy a védekezés.
ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
6%

Akinek van 3 egészséges élő gyereke, akit normálisan nevelnek a férjével, az a 4.gyerekét nem abortáltatja el, ha terhes lesz.


Ugyan ezt mondta nekem egykor a doki, nem mentem bele az elkötésbe, és a 4. gyerek dupla egymást követő influenza miatt halt el méhen belül. az első influenzát még ki tudtam védeni, a másodikat már nem.


9.hetesen méhen belül halt meg.

ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!