Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortusz hogy működik itt...

Az abortusz hogy működik itt Magyarországon? Kötelező megindokolni az abortuszt? Van olyan, hogy elutasítják az abortuszt?

Figyelt kérdés
Tudom, 12.hétig lehet megszakíttatni a terhességet,de azon belül milyen procedúra szükséges ahhoz, hogy megszüntessék? Mennyi ideig tart, míg elrendezik az abortuszt? 2-3 hét? Vagy kevesebb? Meg kell indokolni?

2020. jún. 21. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Van egy ilyen kitétel, hogy az anya súlyos válsághelyzete, de ezt nem vizsgálják külön, csak mondania kell a nőnek. Például ha azt mondja, hogy a jelenlegi életjelyzetébe nem fér bele, már ezt is elfogadják. Aztán kötelező vagy részt venni egy ülésen, ahol a védőnő (vagy valaki) megpróbál lebeszélni róla, utána pedig van egy pár napos "cooling off period", amikor meggondolhatod magad. Ha továbbra is el akarod vetetni a babát, akkor megcsinálják. Szerintem összességében nem több 1-2 hétnél max.
2020. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

El kell menni UH-ra, és azzal a nőgyógyászati lelettel be kell jelentkezni egy tettszőlegesen választott családvédelmishez.

Lesz egy személyes elbeszélgetés, ahol megpróbálnak lebeszélni az abortuszról, elmondják annak lehetséges következményeit, törvényi szabályozását. Kapsz néhány nap gondolkodási időt, majd vissza kell menni egy második beszélgetésre és ha továbbra sem akarod megtartani a terhességet, kapsz egy 40 ezres csekket, amit ha befizettél mehetsz a lakohelyedhez tartozó kórházba, vagy egy választott orvoshoz. 2 hét alatt simán megvan.

Hány hetes terhes vagy?

2020. jún. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már majdnem mindent leírtak, egyet kifelejtve: nem, nincs olyan, hogy elutasítják ha 12 hét alatt vagy.
2020. jún. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
en a helyedben kiutaznek Becsbe a Gynmed klinikara..2nap alatt elintezik, iszonyat kedvesek es emberiek
2020. jún. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, miért húzták le az utolsót, amikor kb a valóságot írta le.
2020. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Nincs lehúzva, csak még 50 százalék alatt van, azert van pirosban. Tehát valszeg inkabb csak nem kapott pipát.
2020. jún. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
Gondolom azért pontozta le a többség, amiért én is: köze nincs a válasznak a kérdéshez.
2020. jún. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha benne vagy a kötelező időben, nem utasíthatnak vissza, jogod van megszakíttatni a terhességet.

Vàlsàghelyzetben vagy, nem tudod megtartani. Ennyi. Nem kötelezhetnek rà. Egyik baràtnőmet érzelmi zsarolàssal próbàlta lebeszélni marhasàgokkal a nő akivel beszélnie kellett, "ne ölje meg" meg , a pokolra jut, meg ilyenek. Nem mintha egy pàr hetes életképtelen sejtcsomót meg lehetne ölni. De mindegy Erős volt, és ragaszkodott hozzà hàla égnek. Undorító bânàsmódot nem kell eltűrni!!! Légy hatàrozott, és nyugodtan mondd meg, hogy a részletek nem az ő dolga, magànügy.

2020. jún. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, vagy az is egy jó megoldás, ha az ember a párjával (vagy más férfi-haverjával, aki benne van) megy el... akkor általában visszafogják az agymenéseiket...
2020. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is jó megoldàs igen😊Ha egy férfival megy. A baràtnőmmel én mentem mert amint a pasija megtudta, hogy terhes, egyből dobta is, pedig 6 éve voltak együtt☹️

De jobban jàrt, talàlt normàlis pasit, újra tudta kezdeni tiszta lappal az életét. összehàzasodtak, 3 éves a kislànyuk😊

2020. jún. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!