Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Vegánokhoz szóló kérdés. Mi a...

Vegánokhoz szóló kérdés. Mi a véleményetek az abortuszról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
A kettő hogyan függ össze?
2020. szept. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az erőszakmentességből indulj ki.
2020. szept. 21. 17:07
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
A veganok elítélik érző és gondolkodó lények elpusztítását. Az embrió egyik sem a kettő közül. Mi a kérdés?
2020. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Elítélem. De akkor is elítéltem mikor még ettem húst.
2020. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Soha nem ítéltem el. Szerintem nincs köze a vegánsághoz, hiszen az egy állatvédelmi mozgalom.


Lehet, hogy az válik vegánná, aki empatikusabb, de nem törvényszerű, hogy emiatt sajnálja a magzatot és elítéli az abortuszt.

2020. szept. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Egy magzaton mégis mit kéne sajnálni? 😂
2020. szept. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
6os talán hogy az anyja megöli? De csak tipp:-D
2020. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Megölni azt lehet, aki megszületett. Sajnálni meg azt, aki érez mondjuk fájdalmat, félelmet. Melyiket tudja ezek közül egy magzat? Mesélj már? Előbb mennék abortuszra, mint megöljek egy bármilyen állatot.
2020. szept. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Nehezen lehet egy meg sem született, fejletlen, néhány milliméteres sejthalmazt megölni. A halál feltétele ugyanis az élveszületés.

Egyébként a világon semmi összefüggés nincs a veganizmus és az abortusz között, lévén hogy a veganizmusnak CSAK az állatokról szól. A kifejlett, levágásra kerülő állatok mindegyike képes érezni, erre egy embrió bizony nem képes.


Egyébként abszolút nem ítélem el, senkinek semmi köze hozzá, ez mindenki magánügye.

2020. szept. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A kérdés a vegánokhoz szól. Azért hozzájuk, mert az ő véleményük érdekel.

Azt is kérdezhettem volna, hogy "vegánok, láttátok az xy című filmet?"

Nem feltétlenül kell összefüggésben lenni olyan értelemben, ahogy páran gondolták.

Eleve nem is ebben a kategóriában volt a kérdés, hanem az "egyéb kategória egyéb alkategóriájában". A moderátorok helyezték át a kérdést.

Nekem annyi a lényeg, hogy ha vannak itt vegánok, megosszák velem a véleményüket a kérdéssel kapcsolatban.

2020. szept. 21. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!