Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen hamar abortusz? Lehet...

Ilyen hamar abortusz? Lehet baja tőle?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm felelőtlen volt és teherbeesett. El is vetette a babát, mert nem tudták, nem akarták vállalni. De megfogadta, hogy tisztességesen védekeznek majd, hogy többet ilyen ne történjen. Ez volt 2-2,5 hónapja. Erre ma közli, hogy megint terhes lett. A gyerekvállalási terveik nyilván ennyi idő alatt nem változtak meg, így ezt a babát sem szeretné megtartani. Azonban fél, hogy mit mond majd az orvos és hogy egyáltalán nem veszélyes-e a műtét az előző után ilyen rövid idővel.
2020. okt. 9. 15:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Erre nem tudható előre a válasz. Majd meglátja.
2020. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
29%

Ha az orvos beszól, akkor menjen a fenébe, nem szabadna emberek közé engedni. Az ő dolga hogy a munkáját végezze,amibe nem tartozik bele a páciensek megszégyenítése. Nem hinném hogy ez lenne, de ha igen, menjen a barátnőd másik orvoshoz.

Az abortusznak van kockázata, hogy pontosan mi és mekkora, azt majd az orvos elmondja.

Én pszichológushoz is elküldeném a lányt,nehéz is ezt földolgozni, meg azért lássuk be hogy annak oka van, ha valaki ilyen rövid idő után megint nemkívántan terhes lesz, és ezt jó lenne föltárni hogy tudjon tenni ellene.

2020. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

"....lássuk be hogy annak oka van, ha valaki ilyen rövid idő után megint nemkívántan terhes lesz, és ezt jó lenne föltárni hogy tudjon tenni ellene."


Fogamzásgátlás hiánya.

2020. okt. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Az oka az, hogy nem védekeznek. A barátja az "időben kiveszem" elvet követi. Aztán többnyire sikerül, de van amikor nem.
2020. okt. 9. 15:44
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyet el kell köttetni
2020. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de azok után, hogy 3 hónapon belül 2 abortuszra megy az nagyon gáz,feltételezve, hogy felnőtt és tisztában van a védekezési módokkal, nem tudok mást kívánni neki...tudva, hogy nők százai/ezrei gyászolnak elvesztett csecsemőt, magzatot és/vagy sírnak át éjszakákat, mert nem jön a gyerek. Igen valóban gonoszság volt azt kívánnom, hogy ne lehessen gyereke ...de ezzel egyszerűen nem tudok azonosulni és nem tudok empátiát érezni iránta.
2020. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%
Az orvos munkája, hivatása a gyógyítás. Aki ezt nem érti -pl. a 4- azt "nem szabad emberek közé engedni". #6 ezt az "elvet" csak nagy önuralommal rendelkező érett férfi tudja megtenni. Az, hogy "sikerül vagy nem" nem erre utal, hanem egy felelőtlen gazemberre.
2020. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Milyen baja? Az baj ha nem lehet többet gyereke? Szerintem az ő esetében még szerencse is lenne, mert nem kellene többé védekeznie. Van akinek 10-20 abortusza is van mégis teherbe tud esni.
2020. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
20%

"nők százai/ezrei gyászolnak elvesztett csecsemőt, magzatot és/vagy sírnak át éjszakákat, mert nem jön a gyerek" -- Jajj, de gáz vagy. Ez kb. olyan, mikor kicsi voltam, és nem akartam megenni a "paszulylevest", és anyám mindig azt mondta, hogy Afrikában megennék. Ha én nem akarok gyereket, akkor nem akarok, mi a nyavalya köze van ennek ahhoz, hogy valaki nem bír találni magának másik életcélt, akkor se, ha nem jön neki össze? Szánalmas vagy.


Kérdező, semmi közöd a barátnőd életéhez. És nem lesz semmi baja. Nekem is egy éven belül volt 2 abortuszom, semmi következménye nem volt. Mindenesetre a fogamzásgátló tabit ajánlhatnád neki.

2020. okt. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg egy kalap alá lehet venni a paszulylevest és az abortuszt. Mellesleg téged is ki lehet oktatni a védekezésről. Legyél büszke rá, hogy 2x kapartak ki. 🤞
2020. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!