Terhes vagyok, viszont nem szeretném megtartani a babát mert túl fiatal vagyok (17) és nem lenne meg az a biztos háttere! Hogyan működik az abortusz?

Figyelt kérdés

Mennyire fáj egy abortusz? Mennyi időt vesz igénybe? Hogyan működik?

Van a nőgyógyászhoz már hétfőre időpontom de fel szeretnék készülni hogy ott mit is csinálnak aztán majd a műtétnél? (Igen! Tudnak róla a szüleim)


2020. okt. 1. 08:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
17%
Voltál már nőgyógyásznál?
2020. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Lesz egy többkörös beszélgetés előtte, hogy mindenképpen el akarod-e vetetni a babát, ezt követően pedig attól függően, hogy hány hetes a baba, műszeres úton kiszedik.
2020. okt. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Vártam, hogy mikor jönnek meg az abortuszellenesek.


Honnan tudod, hány éves a pasija? Lehet, hogy 17 éves gimnazista, hol talál munkát, mikor tele van az ország végzettséggel is rendelkező munkanélküliekkel?


Egy 17 éves terhes lányt hol a francna alkalmaznának diákmunkára?


Egy minimálbéres fizuból hogy fognak albérletet fizetni, megèlni és a babát eltartani?


Én sem vagyok abortuszpárti, de ez olyan helyzet, mikor nem nagyon van más megoldás.

2020. okt. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Oké, a kérdező megszüli a gyereket, a 0 százalékosaknak meg lehet nála jelentkezni felnevelni.
2020. okt. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
A kérdező feltett egy kérdést, amely nem az erkölcsi dilemmára vonatkozik, hanem arra, hogy maga a folyamat hogyan zajlik. Nem írt semmi egyebet magáról és a helyzetéről, így elég meredek bármilyen ítéletet alkotni felette. Még ha szmajlizik is, nem tudhatjuk, min megy keresztül, azért ez nem egy könnyű döntés, az se, ha megtartja, az se ha elveteti. Bárhogy dönt, a következményeit és a súlyát cipeli magával, ezt a súlyt pedig nem ti és a társadalom cipeli, hanem ő és a családja. Úgyhogy röviden: tartsátok meg a véleményeteket.
2020. okt. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Neten el tudod olvasni az abortusz menetét. Rákereshetsz itt is, sokan kérdezték már és írtak tapasztalatból. Én úgy tudom (de olvass utána), most is nőgyógyász a 6. hét végén, utána kétszer leglább 3 nap különbséggel védőnői beszélgetés (hogy biztos ezt akarod-e és valószínűleg el fogja mondani, hogy örökbe is adhatod, vagy ha megtartanád, milyen segítségre számíthatsz az államtól, na meg hogyan kellett volna védekezni), aztán csekk befizetése (kb. 30ezer Ft), majd kórházban méhszájtágítás után altatásban kiszedik. Mindez mindig idő, amíg eljutsz egyik állomásról a másikra és időpontot adnak, és a műtét időpontjában bele kell férj a 12. hétbe (az előző menzesz első napjától számolják a terhesség korát). Nem tudom, melyikeknél kell megjelenni a szüleiddel vagy elég tőlük nyilatkozatot vinni, de szerintem amikor átirányítanak egyik helyről a másikra és oda időpontot kérsz, akkor kérdezd meg ezeket, az a biztos. Utána pár hétig nem jó ötlet szexelni, és megkavarodhatnak a hormonjaid, valószínűleg ezt is el fogják mondani, de mindig kérdezd meg, hogy mi vár rád, mire számíts és alaposan olvasd el, ha papírt kapsz.
2020. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Akkor a kérdésre válaszolva:

Nekem missed ab műtétem volt, de technikailag ugyanaz. Viszont előtte nem tudom, mit mond a védőnő.

Előtte kell vérvétel, EKG, hogy lehet-e altatni, nem lesz rád veszélyes. Altató orvos ad időpontot.

Itt kora reggel, 7-re ott kell toporogni a betegfelvételnél a nőgyógyászati osztályon. Előtte vizsgálat, de lehet, hogy ez csak missed abnál van. Kapsz egy szurit a méhnyakba, ami nem kellemes, és pálcikát (lamináriát) amivel kitágítják a méhszájat. Ez se kellemes, kicsit görcsöltem is, de nem elviselhetetlen.

Maga a műtét 10-15 perc. Befekszel, lábakat fel a kengyelbe, és elaltatnak. Ez injekcióval történt, kettőig tudtam elszámolni. Utána kint a folyosón felkeltett a nővérke. Ennyi. Semmit se érzel, nekem utána se volt fájdalmam.

Gondolom, a doki dönti el, hogy ki mehet haza aznap, nekem estére bent kellett maradni, reggel mehettem haza.

Utána a tampon, ülőfürdő és a szex pár hétig tilos.

2020. okt. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
4%

A fogantatástól kezdve az egy élet . Ha elveteted akkor megölöd az életét. Ha megteszed ezzel együtt megölöd a lelkiismereted, vagy ha megmarad a lelkiismereted akkor életeden keresztül kísérni fog és bánni fogod hogy ilyen tettet hajtották végre.


Egyrészt azért a nők sokszor gonoszabbak a férfinál mert olik magzatukat és ezzel együtt lelkiismeretüket.

A te kezedben van az élet vagy halál

2020. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó ki kért hittérítést, ráadásul ilyen demagóg, hazug maszlagot? Senki nem öl meg senkit, főleg hogy a halál feltétele az élve születés, elég nehezen lehet megölni valamit, ami soha meg sem született. Megöli a lelkiismeretét?? 😅🤦🏻 Hat ezen jót röhögtem. Attól, mert te fanatikusan abortuszellenes vagy nem jelenti, hogy más is az lesz. Egyáltalán semmi garancia nincs arra, hogy a kérdező meg fogja bánni az abortuszt, sőt! Halkan megsúgom neked, hogy a nők többsége jól átgondoltan jut erre a döntésre és egyáltalán nem bánja meg! Úgyhogy akár be is fejezheted a hazudozást és a ferdítést. Rengeteg abon átesett nőt ismerek, egyetlen egy sem bánta meg, sőt mai napig jó döntésnek tartják.

Ráadásul hatalmas ötlet arra ösztönözni egy 17 éves, iskolába járó gyereket, hogy a büdös semmire, a szülei nyakára szüljön. Bravó.

2020. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Elmész a dokihoz, ő megállapítja a terhességet. Megkérdezi szeretnéd vagy sem. Te mondod, hogy nem és ad beutalót vervetelre, EKG-ra és a hozzad tartozó családsegítőhöz. Elvegezteted a vizsgálatokat, közben kérsz időpontot a csaladsegitohoz. Elmész fetesz néhány kérdést (nekem megértő volt és nem firtatta a dolgot, sajnos nálunk is komoly oka volt a döntésünknek) majd pár nap múlva vissza mész. Közben érdemes már a kórházzal egyeztetni az időpont miatt. Másodjára vissza mész, elmondod, hogy továbbra sem szeretnéd, lepecsételi a papírt, ad csekket, azt befizeted. Kórház: -saját tapsztalat- bementem bejelentkeztem, első vizsgálat nőgyógyász, megkérdezi mégegyszer biztos vagy e majd fel helyezi a tagito pálcát. Nekem nem fajt, enyhe mensi görcseim voltak de nem is vereztem. Utána konzultalas az aneszteziológussal, közben kapsz nyugtatót meg sav lekotot mert előző nap 18-tol nem ehetsz, éjféltől nem ihatsz. Majd várakozás után behívtak a műtőbe, minden nagyon gyorsan történt, pikk pakk elaltattak majd felkeltem. Műtét után ne ihedh meg, nagyon fogsz verezni de ez normál. Engem este 6ig bentartottak, majd megkaptam a zárójelentest és hazaengedtek. Reggel 7re mentem. Van olyan mikor már előző éjszakát bent kell toltened és akkor rakják fel a pálcát. Kitartást!
2020. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!