Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Down-szindróma miatti terhessé...

Down-szindróma miatti terhességmegszakításról írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Genetikai vizsgálaton derült ki, elmentem egy másik magánklinikára is, ott ugyanezt állapítták meg. Fiatalok vagyunk, családban senki nincs, akinek ilyen baja lenne, beteg gyereket nem szeretnénk, így nem volt kérdés, hogy az abortuszt választom. 19 hetes vagyok (erre nem vonatkozik a 12. hét), holnap fog rá sor kerülni és érdekelnének tapasztalatok erről.

2020. nov. 4. 08:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok de megkérdezhetem, hogy hogy derült ki, hogy beteg a baba? Mi nem stimmelt?

Nagyon sajnálom a történteket!😔

2020. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem igyekezz arra fókuszálni, hogy egyrészt ha most szülnél, akkor nem maradna életben(más kérdés, hogy 2-3 hét múlva már életben maradna), másrészt arra, hogy sem anyagilag, sem lelkileg, sem sehogy nem tudnád elviselni, eltartani, egy otthonban felnőve pedig rengeteg zaklatás, igazságtalanság, szenvedés várna rá, downos babát pedig rendkívül kevesen akarnak örökbe fogadni..


Egyébként meg kell szülnöd a halott babát, akit már méhen belül "elhalasztanak".


Volt itt korábban kérdés, használd az oldal keresőjét.

2020. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Először is nagyon sajnálom. Borzasztó lehet! Kedves ismerősömnek a 24. héten derült ki, hogy Down-os a babája (külföldön). Nem tartották meg. Nála beindították a szülést. Nem vették el azonnal a babát. Kértek egy kis időt, hogy elköszönjenek tőle. Azt mondta, hogy mindenki nagyon empatikus volt velük. Végül, úgy tudom, hogy a kórházban égették el a babát. A mai napig borzasztó lelkiismeret furdalása van, nagyon nehezen tette túl magát rajta és azóta sem vállaltak új babát. Az esze tudja, hogy "jól döntött", de a szíve és a lelke az darabokra tört. Nagyon sok lelkierőt kívánok Neked és a párodnak is!
2020. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
13%

24. héten? Akkor már képes lenne életben maradni, ha csak simán koraszülés lenne!


Istenem, ki a fene találta ezt ki, hogy életképes babát is el lehessen vetetni? Azért ez már pofátlan gyilkosság, ha úgyis kihordta eddig, megszülhetné és örökbe adhatná, mi a csudáért kellett méhen belül elhalasztani?? Hogy ne kelljen azzal a tudattal élnie, hogy a gyereke nem velük él, vagy mi?


A kérdezőt semmilyen formában nem ítélem el, a gyermeke jelenleg nem tudna életben maradni nélküle, de a 24 hetes már igen! Nyilván nem lenne csudajó élete egy otthonban, de lenne sok jó pillanata is.. onnantól, hogy életképes lenne megszületve, nem szabadna hagyni az elvetetést, mert az anya testéből kivéve életben tudna maradni..


Hú, nagyon frusztrál, az egészséges 22 hetesekért bezzeg vért izzadnak, hogy életben maradjanak, a downos 24 hetest pedig méhen belül el lehet vetetni, pedig nagyobb eséllyel maradna életben, mint az egészséges 22 hetes..

2020. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Kedves 4-es. Az én gyermekeim 26 hétre születtek és a gondos orvosi ellátás nélkül sem maradtak életben. Egyébként nem mindenhol próbálnak életben tartani egy 23 hetes babát (mert 23 hetes múlt és még nem töltötte be a 24 hetet). Van ahol 28 hét a határ.
2020. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
14%

Sajnálom, hogy az ikreid a 26 hétre születve nem maradtak életben, gondolom nem segített a dolgon, hogy ketten voltak..


A statisztikák szerint 23. héten 1 gyerek az ötből életben marad, utána rohamosan emelkedik a túlélési szint(pont most kerestem rá, úgy felháborított a téma), ráadásul ezek 20 éves adatok!! és még így is az életminőségre nézve a "sérülések" száma elhanyagolható, közepesnek írtak olyat, hogy tanulási nehézség, meg enyhe halláskárosodás..


Tényleg, őszintén sajnálom, hogy az ikreid nem élték túl a koraszülést, de biztosan tudod, hogy két babánál sokkal nehezebb az egész, mint egynél.. Az a 24 hetes downos baba egyedül a méhben szinte biztosan életben maradt volna, ha csak simán "koraszül" az anyuka és nem kap halálos injekciót a kicsi.

2020. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
“Szinte biztos életben maradt volna” És ezt te honnan tudod megmondani, nagyokos? Egy orvos sem tudná ezt előrelátni, nem még te. Igen, van rá esély, hogy életben maradt volna, de egyáltalán nem nagy. És akkor mivel lesz neki jobb? A Down mellé valószínűleg egyéb más dolog is jelentkezne a koraszülés miatt, lehet hogy egész életben magatehetetlen lenne plusz még árvaházban kellene felnőnie... ezek aztán szép kilátások.
2020. nov. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%

LEHET


Hogy honnan tudom? Statisztikákból! Màr 20 éve is 43% százalék életben maradt és csak elhanyagolható része maradt súlyosan sérült, a többség egészséges, kis vagy közepes sérüléssel ússza meg, a nevetséges, mert az enyhe hallásvesztést és tanulási zavart is közepesen súlyosnak írták, amik abszolút enyhék.


Azt is hogy elhanyagolható a halmozottan sérültek száma 24 héttől felfelé!


És ez 95ös statisztika, nem is a mai modern eszközös vitaminos érlelős..


Egyébként ha életképes az anya teste nélkül is a magzat, akkor az gyilkosság!


Nem kell neki, érthető, megértem azt is, aki egészséges időre született babáról mond le, de úgy beadni a halálos injekciót, hogy szülésindítás után jelentős esélye van az életre, ráadásul a teljes életre.. ez pofátlanság!


Én valóban abortuszpárti vagyok és liberális, amíg a magzat életképtelen a nő joga dönteni róla, és azt is megértem, akik sérült vagy ép gyerekről mondanak le, de hogy méhen belül megölesség, hogy aztán halva megszüljék, mikor ugyanúgy megszülhetné élve is, és NAGY esélye lenne élni, ez iszonyat bunkóság.


Egy babának sokkal nagyobbak az esélyei, mint ikreknek(tudom hogy fáj, de tényleg így van).


Mellesleg sokan súlyosan sérülten jönnek a világra 37. héten túl is, elenyésző esetben, akkor mivel pici esély van rá, hogy egész életében sérült lesz, akkor inkább senki se szüljön??


Nézz utána a statisztikáknak, mielőtt véleményt alkotsz!

2020. nov. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Most komolyan ezen veszekedtek?! Nem mindegy? Ezt a babát nem tartják meg és kész.

Nagyon sajnálom kérdező. Ha jól gondolom ez még nem szülés lesz hanem altatasban meg fogjak tudni csinálni a műtétet? Igazából valószínű tágítani fogjak a mehszajat előtte, ami fájni fog, de elvileg nem elviselhetetlen.

Kitartás! Lesz meg egészséges babátok.

2020. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
4 és te örökbe fogadnál egy down babát? Vagy az összeset, akit a szülei nem akarnak nevelni? Nem? Akkor csitt.
2020. nov. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!