Gonosz vagyok? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim 11 éves korom óta mondják, hogy gonosz vagyok. :|

Megkérdeztem, hogy miért, erre azt mondták, hogy: “Mert állandóan bántasz másokat, bunkó vagy, érzéketlen, kemény, csak magadra gondolsz. És ez másoknak nagyon rosszul esik. Nem véletlenül nem járunk már veled 3 éve sehova az apukáddal, mert mindenkit kritizálsz és nem akarjuk apáddal ezt hallgatni, ezért.”

Én is szoktam érezni, hogy gonosz vagyok, pl. amikor kérdezte valaki tőlem, hogy “mit csinálnék” a nem kívánt terhességgel, a válaszom egyértelműen az volt, hogy elvetetem.

Nem érzek rossz érzést, hogy megölök egy gyereket, semmit nem érzek.

Nincsen lelkiismeret-furdalásom, ha bántok mást.

Szerintem nem gonosz vagyok, hanem erős “belsőjű” ember.

Régebben próbáltam változtatni rajta, de nem tudtam, mert ilyen vagyok, és kész.

Szeretném, ha hosszan kifejtenétek a véleményeteket.

Köszönöm.

19/L



2020. dec. 4. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Inkább érzéketlen, nem gonosz. Ez az élvetetés meg amúgy akkor lenne reális, ha abban a helyzetben lennél és akkor is így éreznél, kicsit másabb benne lenni valamiben, mint elméletben beszélni róla.
2020. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Egy pszichológust javaslok. Vannak pszichopata vonásaid az alapján amit leírtál. (Nem, a Texasi láncfűrészes nem pszichopata).

Pszichopatáknak lényegébe egy eltérés van az agyába, ami miatt nem képesek együttérzésre, empátiára, megbánásra.

Szerintem olvass utána bővebben.

2020. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Ezt nem ilyen egyszerű , hogy gonosz vagy e vagy sem. Mit érzel ha egy ismerőssel rossz dolog történik ? Vagy pl ha azt hallod hogy állatokat bántalmaznak ?
2020. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Azért lettél ilyen, mert már gyermekkorod óta ezt súlykolták beléd. A pszichológust én is ajánlom, ezen akár még változtatni is lehet.
2020. dec. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ha állatokat bántanak akkor sem érzek semmit, mintha nem lennének érzéseim, ha arra gondolok, hogy anyukám meghal, szintén semmi.

Létezik olyan, hogy valakinek csak úgy a semmiből “elmennek” az érzései?

2020. dec. 4. 19:04
 6/16 anonim ***** válasza:
16%

ajánlom neked a néma sikoly videót , amiben ösztönösen menekül az embrió,a kiszipkázó valami elől.


Nem létezik olyan nem mennek el az érzelmek hanem nem is voltak.

a Szeretetszáladdal van gond , valószínűleg apud vagy anyud vagy az ő szüleik ből valaki igen szigorú lehet mint a katonaságon.

2020. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Annak idején ennyi idősen azt mondtam,ha megpróbálná valaki megerőszakolni tuti t.n rugnám az illetőt.Aztan mikor majdnem megtörtént akkor ha mások nem segítenek simán áldozat lettem volna.

A kritikus szemlélet meg azért van benned,mert még kevés az elettapasztalatod.Azt hiszed a világ majd úgy forog ahogy te akarod. Ha már felnőtt leszel ,kapsz pár pofont jobb esetben megtanulod hogy néha jobb gondolkodni mielőtt kinyitod a szád.

2020. dec. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Hagyjuk már ezt a lejárt lemez néma sikolyt, ami semmi más csak egy szánalmas, érzelmi zsarolós propaganda, amiben jócskán nagyobb magzatot abortálnak, mint az idehaza megengedett felső határ. Rémisztgetni akarják vele csak az embereket, aki pedig elég hiszékeny az szépen be is dől neki. Ez az egyik.

A másik, hogy abortusz során “nem ölsz meg egy gyereket”, lévén hogy az a fejletlen embrió még messze nem egy életképes, kifejlett gyerek (nem úgy, mint akik már megszületettek), szóval pusztán amiatt, mert nem lenne lelkiismeret furdalásod egy abortusz során, még véletlen sem gondolnálak érzéketlennek, se gonosznak, se pszichológushoz nem küldenélek.

Ellenben az már aggasztóbb, hogy semmit nem érzel akkor sem, ha érző lényekről van szó, pl állatok vagy épp az anyukád halála. Én csak belegondolok, hogy mi lenne, ha meghalna az anyukám/bármelyik szerettem, máris görcsbe szorul a gyomrom és sírni tudnék. Ebben tényleg van nemi pszichopata beütés, ezzel már valóban felkeresnék egy szakembert, talán még tud segíteni.

2020. dec. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Tudatomnál vagyok, nem gondolom magam pszichopatának.

2020. dec. 4. 20:04
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
A pszichopata tudatánál van! Olvass utána! Mondom hogy nem egy vérengző tömeg gyilkosra gondolj. A jómódú öltönybe elsétáló ember, aki éppen beszáll a méregdrága kocsijába, na ő rá inkább. 100-ból egy ember az.
2020. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!