Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mikortól számít érző lénynek...

Mikortól számít érző lénynek a magzat?

Figyelt kérdés
A minap rengeteg abortusszal kapcsolatos vitát olvastam itt végig a gyk-n, és sokszor azt is fejtegették, hogy miben különbözik az abortusz és a recskázás. Miért bűn az egyik és a másik miért? Miben különbözik egy két hetes magzat egy spermiumtól? (Nem biológia szempontból kérdezem)

2020. dec. 16. 14:21
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy olyan nincs, hogy 2 hetes magzat. Abortuszt leghamarabb kb 6 hetesen végeznek, amikor már van szívhang.

A spermium csak egy örökítősejt, míg a magzat már önálló genetikával rendelkezik, a magzati kor egy emberi élet kezdeti szakasza (magzati kor-csecsemő kor-gyerekkor stb. ugyanaz az ember csak már fejlődési stádiumban, életszakasz, nem külön biológia kategória.

2020. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
57%
Az elején csak embrió van. Az nem egyenlő a magzattal!
2020. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%
A maszturbálás kulcsszavat mondjuk nem igazán értem.
2020. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
74%
Magzat a 12. héttől van, előtte embrió van. Az első hetekben pedig még csak szedercsíra, majd bélcsíra állapot van. Amit te kérdező két hetes terhességnek mondasz, az a körülbelüli megtermékenyülés pillanata, ugyanis a terhességet az utsó menzesztől számolják. Ez 8. osztályos biosz, amit elmondtam. Vagyis "2 hetes magzat" önmagában egy baromság. Szóval mikortól számít érző lénynek, az tökmindegy abból a szempontból, hogy ha egy terhesség nem kívánt, akkor nem kívánt és kész. Ez van, ezen felesleges gondolkodni. A spermium nem élőlény, hanem egy szaporítósejt, ami tele van örökítőanyaggal. Annyi, hogy helyváltoztató mozgást végez. Az abortusz nem bűn, azt csak a fanatikus vallási barmok találták ki, rájuk pedig felesleges időt és billentyűzetet koptatni.
2020. dec. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
#4: de használják a 2 hetes embrió kifejezést, akkor is, amikor még nincs szívhang, sőt a 14 napos embrió valójában még csak lemez alakú, nincs meggörbülve, nem kezdődött el a velőcső kialakulása sem. A terhességi hetek számítása, az ún. gesztációs kor valóban az utolsó menstruációval kezdődik, de az embrionális kor a megtermékenyítéssel. Csak ezt a terhesgondozásban nemigen szokták használni, ezért nem sokan találkoznak vele. Minden másban, amit írtál, teljesen egyetértek.
2020. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%

Az idegrendszer alapjai (még nem működik!) már akkor megjelennek, amikor még csak bolyongunk valahol a petevezetőben :)


A szívhangot szoktak nagyon szentimentálisan kezelni, holott abban semmi érzelem/akarat nincsen, csak egy automatikusan pulzáló érmegvastagodás először.


Hogy mikor kezdődik el a magzati érzékelés, és mikor jelennek meg az első reflexek, azt nem tudom, de ha én nagyon racionálisan gondolkodom, az az emberi lény rendelkezik emberi jogokkal (tehát bűn a megölése) amelyik képes magától levegőt venni és élni. (Az most mellékes, hogy etetni kell, de ő maga is enni képes, hiszen szopik, nyel, emészt stb.)


Az orvostudomány 24-26 hetes magzatot úgy tudom már meg tud menteni, ha komplikáció merül fel, másutt meg 24 l. hétig lehet elvetetni. Azért ezen én is érzem, hogy meredek.



Szerintem az abortációhoz a nőknek joga van, mert nem csak a magzat "jogait" kéne figyelembe vennit, hanem a nőét is. Egy terhességnek nyoma van a karrierben, a testedben, a lelkedben, akkor is ha örökbeadod. Az abortusz nem védekezés, de egyik védekezés sem 100%-os, és mindig elfelejtkezünk az erőszak tényéről. Szerintem az is a gyermek védelme, ha nem engedjük megszületni, de ez felfogás kérdése.

Viszont nem kéne ennyire kitolni a határt. A mostani 12 hetes szabály szerintem megfelelő l. Van időd észrevenni a terhességet, átgondolni és lépni. Az ettől idősebb magzat abortálását csak akkor engedélyezném (és azt hiszem ez így is van), ha betegen születne.


Spermium, petesejt és magzat/embrió közti különbség:


Az első kettő egy ivarsejt, a te sejted, mint a bőrsejtjeid stb.


Attól kezdve, hogy a zigota osztódni kezd, egy többsejtű élőlénynek tekinthető. Az élet egy kis csírája, amit ha a helyén hagyunk egy másik ember lesz belőle.


Azért remélem ezzel érződik a különbség. Petesejtből a petefészekben nem lesz ember, és a spermából a here kanyarulatos csatornácskáiban sem.

2020. dec. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
28%
Épp ez a kérdést szoktam én is feltenni a sok magzatfanatikusnak. :D Számomra leghamarabb születéstől. Én támogatnám, hogy a 40. hétig legális lehetne az abortusz is. (Ahogy erre vannak törekvések.) Egy magzat - legyen bármilyen fejlettségű - nem ember. Soha, semmilyen körülmények között nem lenne szabad a jogait a nő elé helyezni.
2020. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
67%
Ki tudja. Abortusz témában viszont irreleváns hogy mikortól kezdődik az élet. Az abortusz arról szól, hogy nem lehet rakenyszeriteni senkit arra, hogy ossza meg a testét valamivel, amivel nem akarja, felaldozva a testi és mentális egészségét.
2020. dec. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

Én inkább úgy mondanám: minőségében még nem ember (csak kezdemény).

Genetikailag természetesen minden sejtje emberi - de hát minden testrészünké az, sőt, egy daganaté is az.

2020. dec. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, olyan kb a 26-28. terhességi héttől...
2020. dec. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!