Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mikortól számít érző lénynek...

Mikortól számít érző lénynek a magzat?

Figyelt kérdés
A minap rengeteg abortusszal kapcsolatos vitát olvastam itt végig a gyk-n, és sokszor azt is fejtegették, hogy miben különbözik az abortusz és a recskázás. Miért bűn az egyik és a másik miért? Miben különbözik egy két hetes magzat egy spermiumtól? (Nem biológia szempontból kérdezem)

2020. dec. 16. 14:21
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
26%
Úristen 7es, remélem valami troll vagy..
2021. jan. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
69%
Ebben szerintem tökéletesen igaza van a #7-esnek: "Soha, semmilyen körülmények között nem lenne szabad a jogait a nő elé helyezni." - sőt, én hozzá tenném, hogy a férfi elé se.
2021. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
43%

És abban is igaza van, hogy a 40.hétig el lehessen vetetni? Mégis ki tenne ilyet? Vagy miért?

Egyébként, aki támogatja a 7-es hozzászólót az szülő? Tényleg érdekel.

2021. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
42%
#13, hogyhogy miért? Talán mert nem akarja alárendelni a saját életét egy "becsusszanó babácskának." Igen. Az én előző párkapcsolatomat és több évemet is egy ilyen "becsusszanó babácska" tette tönkre... mióta ezt megtapasztaltam, még az újszülöttjüket megölő anyákat sem tudom igazán elítélni, semmiképpen nem büntetném őket letöltendő börtönnel.
2021. jan. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén sajnállak..

És a "becsusszanó babácskát" nem lehetett volna mondjuk az első 12 hétben elvetetni?

Elolvastam a válaszodat egy csomószor. Nem tudod elitelni az újszülöttjuket megolo anyákat, nem büntetnéd őket letoltendo börtönnel. Azzal en se, csak halállal. De hát nem vagyunk egyformák.

Szánalmas vagy és borzalmasan megkeseredett.

2021. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
32%
Ja, gondolom férfi vagy. Egy nő nem írna ilyet, legalábbis anya biztos nem.
2021. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
25%
De igazából egy normális ember sem. 40.héten elvetetés.. Beteg állat vagy.
2021. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
69%

#15, a halábüntetést elvből ellenzem. Max politikust büntetnék halállal... egyáltalán nem vagyok megkeseredve, mert végül is én jöttem ki relatíve jól a helyzetből... Igen, férfi vagyok.

#17, eltérő fogalmaink vannak a normaltásról. Szerintem az nem normális, akinek egy embrió/magzat bármi módon is előrébb való egy megszületett emberhez képest. Ha férfi, ha nő az illető.

2021. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
38%

A magzat és az embrió között azért igencsak van különbség. Egy 40 hetes magzat már teljesen életképes, ha egészséges persze.

Nem vagyok abortusz ellenes egyáltalán. De azért húzzunk már egy határt valahol. Az ember nem 40 hetesen jön rá, hogy várandós. Plusz azért ott van az örökbeadás is. Rengetegen várnak kisbabára, hogy megadhassanak neki mindent. Aki megöli az ártatlan, védekezésre képtelen gyermekét az nem érdemel életet szerintem.

Vagy azért jöttünk a világra, hogy megöljük utódainkat?

Téged egyébként átvert egy hölgy? Érdekel a történet miert ilyen a véleményed.

2021. jan. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%
Vagy ott van a sok korhaz elott kihelyezett inkubátor is..
2021. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!