Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaruha mikortól?

Kismamaruha mikortól?

Figyelt kérdés
Anyósom nagyon! erőltetni akarja, pedig még 15 hetes a baba. Nem vagyok csontos alkat, de kismamanadrágra még semmi szükségem. Minimálisan nő még csak a hasam, és egy pici volt előtte, de nem nagy hurkákra kell gondolni, hanem akkorára, amit még takargatni se kell, mert nem ronda. Szerintetek így jogos, hogy hordjak kismamanadrágot máris? Annyira unom már hallgatni, és szerintem ilyenkor még más sem hordott. Ti mikor vettetek fel ilyen nadrágot?

2017. ápr. 13. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikortól nem kényelmes a sima. Nekem az egyik farmerom a terhesség legelején el kellett rakni, mert már a puffadás is elég volt ahhoz, hogy kényelmetlen legyen. És van egy amit 26 hetesen is fel tudtam venni. Felsőt is felveszem én akármelyiket, ha kilóg a hasam vagy kényelmetlen, akkor elrakom és másikat veszek fel helyette. Ez szerintem nem olyan dolog, amit valamikortól kell.
2017. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Nehogy már a mama mondja meg, hogy mit vegyél fel! 15 hetesen még sehol nincs a terhespocak, jól érzed, el se hagyta még a méhed a kismedencét. Pontosan onnantól kell kismamanadrágot venni, amikor nem kényelmes már a régi. Ezt csakis te érzed. Van, akinek annyira érzékeny, vagy puffadt a hasa már 8-10 hetesen, hogy jobb a speckó nadrág, de ez teljesen egyéni! A kedves mamát meg állítsátok le szépen, nem kell mindenbe belekotnyeleskedni már az elején. Mi lesz később..? Nyugodtan állj a sarkadra és finoman de határozottan mondd meg neki, hogy majd váltasz, ha te úgy érzed.
2017. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 hetes vagyok és kismama nadrágot hordok, mert (igen tudom ez még csak a puffadás), látványos hasam van és nagyon kényelmetlen volt a sima farmer. A többi ruhával nincs gond.
2017. ápr. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Én 30 hetesen kezdtem el kimama nadrágot hordani.
2017. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor orvoshoz mentem. Amúgy legging tunikával. Imádtam.

Anyósod meg mondjon amit akar. De te hordj olyan ruhákat, amiket szeretsz és kènyelmes.

2017. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell érezned. Én már a 12. héten vettem, mert feszített a hasamnál a sima farmer. A hasam csak 18-20-22 hetesen nőtt, de valahogy nem volt kényelmes a sima nadrág előtte.

AMúgy nekem ki is merült ennyiben a kismama ruha vásárlás. El voltam 2 db nadrággal. Felsőket előtte is sok tunikát hordtam, így azt nem kellett vennem semmit. A végére nem is nagyon híztam, hasam sem volt óriási, szóval nem kellettek extrém cuccok.

2017. ápr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy ido utan be fog vagni a normal nadrag dereka, ekkor kell lecserelni. Sok olyan kismamanadrag van, ami nagyon csinos, eszre sem venni, hogy az, pl. H&M-ben, nem ciki azt hordani szerintem.
2017. ápr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze hozzá, hogyan öltözködsz.


A ruházatot SZÜKSÉG ÉS ALKALOM szerint viseljük, azaz hordunk pl. télen napszemüveget, ha erős a napsütés, nem csak nyáron.


Tehát: onnantól viselünk kismamaruhát, ahonnan az a kényelmes nékünk, mert a sima ruházat már nem ad komfortot. Ez nem valami bélyeg meg szabály, hogy terhesen terhesruha kötelező.


Ja, és SOHA nem kell takargatni egy állapotos nő hasát leplekkel, mert az nem ronda.


Milyen hülye emberek vannak ...

2017. ápr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg fölös eröltetni... ha te úgy érzed szűkös a ruhatárad, vagy ülve kényelmetlen majd lecseréled. Én 10. héten vettem kismamanacit, mert már kezdett kényelmetlen lenni a nadrágom,kb 13. héttől már egyáltalán nem volt kényelmes egy nadrágom sem. Állva jó volt nem nyomott, de ülve.... jaj XD És irodai munkát végeztem, tehát sokat kellett ülni... volt, hogy kigomboltam a nacim és majdnem úgy indultam a főnök elé xD


Egy kismama nacim van, egyébként nagyobb leggingset vettem és tunikákat meg szoknyát :) Nyári baba lévén, nyári kisruhák is nagyon praktikusak.


Szóval tényleg csak akkor érdemes venni, ha már kezded érezni, hogy kényelmetlen. Anyósod meg, ha ennyire erölteti vegyen neked XD


Egyébként eljön majd a te pillanatod...nagyjából egyik napról a másikra fogod úgy érezni, hogy nem jók a ruháid :D

Szóval boldog babavárást és ne hagyd magad ;)

2017. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi nem olvastam el mas mit mondott de ram is jok a régi cuccaim. Igazából vannak kismama cuccaim is mar, veszek ha talalok valami jot jó áron, de hordani nem mindet hordom, mikor milyen a kedvem, másrészt nyári cuccokat próbálok venni mert nyárra leszek nagyobb :) egy melegítőm szorit, na azt nem hordom. Es ennyi.. Amugy jo lazaskodni a kismamagatyoban, de a leggings nálam is a meno jelenleg.

Ha szorítani fog úgysem veszed fel es nem mindenkinek no a hasa oriasira az első trimeszterben vagy a második elején.

Lényeg hogy te vagy a kismama es elvezd ki abban amiben szeretned. :) anyósod mar kielvezhette ahogy akarta, ez meg a te idod.

Vigyázz magatokra jo egeszseget!

18hkm

2017. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!