Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a menete az abortusznak?...

Mi a menete az abortusznak? Fizetős vagy államilag támogatott?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok a barátnőm 22. Bár diplomás és nyelveket beszélő ember vagyok, most én is munkanélküli vagyok, nem tudok apa lenni. Az elmúlt 4 hónapban, mióta együtt vagyunk, alsó hangon 50 ezer forintot költöttem óvszerre, mindig használtam, mégis most úgy fest teherbe esett a barátnőm, aki nem is magyar, hanem külföldi állampolgár és csak júniusig tanul itt. Egy hete késik a menstruációja, sosem volt még ilyen. A lehetséges teherbe esés időpontja óta 2x is fogyasztott alkoholt, ez már önmagában kizárja számomra azt, hogy a szülés mellett döntsünk. Szeretnék információt kapni, mi a legelső teendő. Hol tudok terhességi tesztet venni? Az mennyire megbízható? Ha pozitív, hova menjünk? A műtét után mennyi időt kell bent feküdnie?
2021. febr. 14. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Gyógyszertárban vagy drogériában is tudsz venni terhességi tesztet. Gyógyszertárban segíteni is tudnak, sokféle van. A pozitív eredmény gyakorlatilag biztos, a negatívot érdemes pár nap múlva megismételni, ha tovább késik.

Ha pozitív, menjetek el egy nőgyógyászhoz, megnézi, mi a helyzet, vele a terhességmegszakítást is meg lehet beszélni. Érdemes olyan orvoshoz menni magánrendelésre, akinek klinikai/kórházi háttere is van. A barátnődnek egyébként van Magyarországon érvényes társadalombiztosítása?

2021. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha nincs tbje a csajnak, ez egy elég komoly zsebbenyúlós történet lesz, nem 50 ezer lesz, arra számíthatsz.
2021. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Van tb-je igen, elsőnek pedig leírom mégegyszer hogy védekeztünk mindig. Köszönöm a többieknek a segítséget.
2021. febr. 14. 22:00
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem volt lyukas a gumi, akkor szinte kizárt a terhesség.

Diplomás létedre elég tájékozatlan vagy... A google-t sem tudod használni, hogy megtudd, hol vehetsz terhességi tesztet?

2021. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Ez kicsit informatívabb a költségekről:

[link]


Ez meg az eljárást írja le:

[link]

2021. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%

A Rossmannban, a Dm-ben, bármelyik patikában van teszt.


Jó tanács : ha rendesen használtál óvszert, akkor nem a tiéd a gyerek!!

Aki a feltételezett terhessége alatt teszt nélkül alkoholt iszik, abból mást is kinézek...


Ha terhes, csináltass apasági tesztet! Ne légy h.lye!

2021. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Némi alkohol miatt semmi baja nem lenne a babának, de ha óvszert húztál és rendesen használtad akkor vagy nem terhes vagy nem a te kölyköd
2021. febr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként az alkohol nem számít kb 6 hetes terhessegig semmit. A pénztelenség komoly gond. Ha külföldi és van tb-je az valójában egy szerződés lehet az állammal egészségügyi szolgáltatásért. Meg kellene érdeklődni pontosan mit áll.
2021. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%
8, ha EU állampolgár, akkor ugyanazt, mint a magyar állampolgárok tb-je
2021. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Dm-ben vegyel/vegyetek egy tesztet.

(Pl. X-epil gyorsteszt pen 650Ft)

Ha mar egy hete kesik neki akkor kimutatja:)

Elofordul, hogy elszakad az ovszer.. de elobb bizonyosodjatok meg rola, hogy valoban terhes-e

2021. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!