Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a pontos menete a terhesség...

Mi a pontos menete a terhesség megszakításnak?

Figyelt kérdés

Még nem biztos a terhesség, viszont biztonság kedvéért szeretnék minél tájékozottabb lenni a témában, ha ténylegesen erre kerülne a sor.

Nőgyógyász megállapítja a terhességet, utána mi a teendő? A kerületi családsegítő központban egyszerűen közlöm a szándékomat és akkor tudnak nekem segíteni ebben? Nagyjából mennyi idő míg tanácsadással minden lefut?

Megköszönném a segítséget!



2021. márc. 3. 20:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Először nőgyógyász(praktikus a 6-7. Hét környékén menni, mert akkor lesz szivhang és ezzel tudja megállapítani az élő terhességet). Ott pedig adnak vizsgálatokra beutalot, kell menni 2x csaladvédelmis védőnőhöz. A védőnő ad telefonszamot, hogy tudj kérni időpontot a műtétre és egy csekket a befizetesre is(összegben kB 40 ezer forint)

A műtét a kórháztól is függ. Van akit előző nap befektetnek másnak aznap reggel 7 körül kell megjelenni és délután lehet hazamenni.


Nagyjából ennyi.

2021. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

És "csak" a családvédelmis szervhez kell elmenni ezzel kapcsolatban? Jó hallani, hogy maga a nőgyógyász adja a papírt ehhez és így lényegében el is indul a folyamat az első tanácsadással, igaz?

Azért is krédeztem ennyire előre, mivel nem szeretnék kicsúszni az időből. Még reménykedem, hogy megjön nem sokára, holnap reggel tervezek egyet tesztelni, ha nem jön meg, akkor pár nap múlva megint egyet. Viszont, ha 6-7. héten ajánlott a szívhang miatt, akkor kicsit "megnyugodtam" még, ha baj is lenne. Köszönöm a választ!

2021. márc. 3. 21:38
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

A családvedelmi külön van. Persze a nőgyógyász is papolhat, de nem ez a feladata.

A vedononel 2x kell megjelenni és a második után adja ki a szükséges papírokat.

A dolog fele a nőgyógyásznal kezdődik, de a védőnő fogja odaadni a csekket és a telefonszamot. Ez a lényegesebb része.

2021. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Értem. Ne haragudj a sok kérdésért. Csak több kérdésnél is olvastam a témában és mindenhol más néven nevezték a szervet, ahova ezzel kell fordulni. XVII. kerületi lakos vagyok, tudtommal itt nincs családvédelmi szolgáltatás, esetleg abban még tudsz segíteni, hogy majd pontosan milyen címre kell mennem avgy majd a nőgyógyász tud ezzel segíteni?
2021. márc. 3. 21:46
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyász azt is megmondja. Hozzá is ad beutalot, azon rajta lesz minden infó.
2021. márc. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. márc. 3. 21:53
 7/20 babyboom567 ***** válasza:
52%

Mondjuk lényeges infó lenne,hogy hány éves vagy?

Mert ha 18 feletti, akkor ilyen"egyszerü" az egész,ha 18 alatti, akkor kell a szüleid beleegyezése az abortuszhoz.

2021. márc. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, ezen részről ez nem jelent problémát. Illetve mondtam is szüleimnek, hogy lehet ez a helyzet, de még várom, hogy megjöjjön.
2021. márc. 3. 22:16
 9/20 A kérdező kommentje:
Tegnapra vártam volna menstruációmat, ma reggel teszteltem és egyáltalán még halvány második csíkot sem láttam. Túl korán teszteltem volna? Még mindig nem jött meg.
2021. márc. 4. 08:12
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
El kell menni nőgyógyászhoz. Ha ez megvan, ő beutal a családishoz. A védőnő ad időpontot, amire el kell menni. Utána ott kitűz egy másik időpontot rá kb 3 napra, és ha ott is az abortusz mellett döntesz, ad egy csekket, es eldöntitek melyik kórházba menj. Kell még egy vérvizsgálat a műtét előtt. Ha még nem szültél, előtte egy fél nappal be kell feküdnöd a kórházba, és este méhszájtágító lamináriát tesznek fel. Alszol egyet, másnap leglésőbb délig megműtenek. A műtét után 2 óráig feküdnöd kell, majd a 2 óra után még egy 3-4 óráig bent kell lenned, hogyha valami probléma van (láz, nagyon erős vérzés) akkor ott legyél. Ha minden oké, megkapod a zárót, az orvosod beszél veled (valószűleg ad gyógyszert), aláírja a záródat, és mehetsz. Nekem 4 hét után kellett visszamennem, de hallottam már 6-ot is. Ha valami kimaradt, kerdezz nyugodtan.
2021. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!