Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszon átesettek! Lelkiism...

Abortuszon átesettek! Lelkiismeret furdalás később, egy akart gyerek után?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó. 23 volt, amikor abortuszon esett át. Valahogy kérdés sem volt a számára (párkapcsolat vége, karrier építése). Ami tudom, hogy mégis megviselte, h 3 hetet kellett várnia a műtétre, semmit nem evett. Aztán sok ideje nem volt ekkoriban ezen gondolkodni, mert csak aludni járt haza annyi dolga volt. Ezért a műtét után úgy tűnt minden oké.


Kb félév múlva mondta azt, hogy bűntetni szokta magát, amiért megtette (nem fizikálisan, mentálisan talált rá módot). Kettős érzése volt. Úgy gondolta ehhez joga volt, ez volt az ő érdeke. Másrészt azt mondta h tinik is fel tudják nevelni (ehhez képest neki anyagilag minden adott volt, segítség is lett volna).


Több barátja volt, majd 4 év múlva újra összejött azzal, akitől korábban lett volna gyereke. Fél év múlv már terhes volt. Na ekkor éreztem azt, hogy ezzel nyugtatja a lelkiismeretét. Nagyon boldog volt, amikor meglett a baba.

Most 4 éves. 2 éve szakítottak megint a párjával.


Aggódok érte nagyon. Ha feljön a téma továbbra is azt mondja, hogy egy nőnek ehhez joga van, de ez egy életen át kísért. Sokat van egyedül, mert a fele felügyelet az apáé. Annyi munkája sincs mint máskor, pedig amúgy nagyon jól élnek. Mindig vékony volt, de most még fogyott. Nagyom szép nő, vannak alkalmi kapcsolatai (ez nem vallott rá korábban), amiktől féltem. Ezek szerintem csak fájdalmat okoznak. Ami még nagyon meglepett, amikor mesélte, hogy ezeknek a férfiaknak azonnal elmondja, amint kicsit is komolyabbnak érzi, mert szerinte tudniuk kell.


Szerintetek ez lehet az abortusz miatt? Honnan tudhatnám meg biztosan? Biztosan sosem mondaná, hogy nagyon megbánta, mert az nagyon fájna neki. Az sem könnyített a helyzetén akkor, hogy egyedül döntött így.


Más is élt át ilyet, hogy már azután szenvedett az abortusztól, hogy lett gyereke?


2021. márc. 14. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem miért gondolod, hogy a régi abortusz miatt szenved?

Vannak más problémák is, válás pl., egyedül gyereket nevelni.

Mindenki máshogy dolgozza fel az őt ért dolgokat, de szerintem nem az abortusz a baja.

2021. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen érzésem, hogy ezen nem tud túllépni. Biztosan van más is, nem azt mondom. De miután ez megtörtént, de még nem volt együtt a gyerek apjával újra, írtak fel neki gyógyszert. Azóta nem szedi, mert állította akkor, hogy a gyerek mellett jobban lett.
2021. márc. 14. 11:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem akar szakembert. Ez a baj. Ezért érdekelne, hogy aki utólag megbánta, azon mi segített.
2021. márc. 14. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ülj le vele egy gyerekmentes, borozgatós estére, és beszélgessetek egy kicsit mélyebben erről a témáról. Már az is sokat segít néha, ha meghallgatja valaki a bajunkat és megért anélül,hogy okoskodna és vádaskodna. Ennél többet nem tudsz tenni, ne is akarj, ha nem kér meg rá, mert ez nagyon kényes téma.
2021. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj,de szerintem szállj le a témáról. Ha akar majd beszél róla,ha meg nem,akkor fogadd el. Barátnőm is "b*szogatott" a szülés utáni depressziómmal, pedig csak segíteni akart,de,akkor olyan idegesítőnek találtam, hogy majdnem fél évig nem beszéltünk. Ne akard a barátság végét.
2021. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én 18 évesen estem teherbe, sajnos olyan gyógyszert szedtem, ami csökkentette a fogamzásgátlóm hatását, amiről én nem tudtam. Nem volt kérdés hogy elvetetem, hiszen épphogy belekezdtem az egyetembe, a szüleim tartották el ahogyan a páromat is. Biztos voltam benne, hogy szeretnék gyereket, de nem így, a semmire nem szülünk. Megviselt lelkileg, de túlléptem rajta.

Ami viszont a történet szépsége, hogy a párommal azóta is együtt vagyunk és már megszületett a második gyermekünk is. Nem volt bennem lelkiismeret furdalás, mivel most már anyagilag rendben vagyunk, szép házunk van, és érettek is vagyunk. Tudtam hogy ez az élet megfelelő egy babának, a korábbi egyáltalán nem lett volna az.

2021. márc. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem traumaként élte meg, de ezt neki kéne feldolgozni. Én egy kívánt babával vagyok terhes, de ha a 12. héten kiderül a nagy vizsgálaton, hogy down kóros, vagy bármi, hezitálás nélkül elvetetem, teljesen függetlenül attól, hogy ez ki szerint van rendben vagy ki szerint nincs. Persze nagyon sajnálnám, hisz azért abban bízom, hogy minden teljesen rendben lesz, de én elfogadom, hogy dobhat rossz lapokat is a gép. Őneki is el kéne fogadnia a saját döntését, már nem lesz más úgyse, és fölöslegesen kattog ezen. De ezt csak ő tudja megtenni, te hiába ülsz a torkára, hogy felejtsd már el, az nem fog segíteni.
2021. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy mentálisan bünteti magát? Megértem, hogy aggódsz, de a legtöbbet azzal tehetsz érte, ha nem nyaggatod, ellenben ha ő kezd el beszélni róla, akkor meghallgatod, finoman megnyugtatod és olyankor, de csak ez esetben: kérdezel. A férfiakról annyit, hogy szerintem nem gáz, hogy vannak. Sőt, ha én egyedülálló anya lennék, valószínűleg én is pasiznék, kipróbálnék többeket, komolyabb elköteleződés nélkül, hiszen gyerekkel, egy szakítás után százszor is meggondolja az ember, hogy kit enged magához igazán közel. Legalább nem szűnt meg nő lenni, ami mindenképpen pozitív. Persze, sérülhet, de az ember tök egyedül is begolyózhat és ezzel is sérül, valamint 10 év házasság után is sérülhet, ami nyilván jobban fáj. Persze, idővel az lenne a legjobb, ha találna egy társat, de azért nyilván óvatos, kit mutat be a gyerekének. A fogyás lehet hormonális, én például akkor fogytam le nagyon, amikor a második gyerekemet szoptattam, emiatt az összes ovis betegséget elkaptam a nagytól, amitől még tovább fogytam és így maradtam.
2021. márc. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az abortusz az anyaság "szentségének" legsúlyosabb megsértése. Egy ilyen beavatkozás után, hiszen ez a saját gyerekének a megöletése természetes, hogy minden nő érzi belül, hogy valami nagyon súlyos dolgot követett el. Hiába, hogy a társadalom 95%-ban mellette áll, hiába fogják ezek után a kezét, a lelkiismeretet nem lehet megnyugtatni ennyivel. Csak a szembenézés segítene, de a mai társadalom ezerrel azt sulykolja hamisan, hogy minden oké, te döntésed... Ja, a tiéd, csak élj is együtt a követkemzényeivel.
2022. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2023. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!